Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

Domi 01:32, 10 lis 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Te czarne donice to to, co lubię najbardziej. Dlaczego u nas wszystko jest na zamówienie? Nie można iść sobie do sklepu, pooglądać, podotykać
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gabisia 10:18, 10 lis 2013


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ale cudne te donice!
Ja też najbardziej lubię czarne.
Koniecznie ratuj głowę rodzinki
Xoxo
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Madzenka 11:17, 10 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kwiatholandii napisał(a)
Niestety ligustrowe zdjęcie nie odnalazło sę, ale za to są inne





O matko , co to za cuuuudowna trawa po lewej? Czy toś jestw. Stanie rozpoznać?


Eamsy piękne... Tyle się gryzłam czy kupić sobie takie do jadalni.....ale bałam sie że nie bedą wygodne...
Mam jeszcze dwa miejsca przy stole, może sobie kiedyś dokupię

Przyrosty mojej laurowiśni mnie zaskoczyły, next sezon będę ją cięła co miesiac aby była gęsciutka. Modlę się tylko o łagodną zimę, bo jeśli mi wymarżnie mój żyopłocik to chyba zejdę na zawal.....
Są rozne odmiany laurowiśni, ja w swoim ogrodzie mam 4 rodzaje... Ta ktora tak mocno rosla to zwykła pospolita wschodnia (kupowałam NN) natomiast otto luycken rośnie zwarta i gęsta a gajo w kulkę. Etna jest podpobna do NN ale ma bardziej okrągle liscie i rośnie wolniej... Za rok zrobię podusmowanie jak sie sprawdzają w zachodnich ogrodach
W okolicah Grenoble widzialm 3-5 metrowe żyopłoty z laurowiśni (takiej jak moja, ktora szybko przyrasta) zimą, ciemnozielone i błyszczące.... Po prostu raj dla oczu.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 11:18, 10 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabisia napisał(a)
Ale cudne te donice!
Ja też najbardziej lubię czarne.
Koniecznie ratuj głowę rodzinki
Xoxo


A ja jakoś nie czuję czarnych... Chociaż twoja sąsiadka ma cudna czarną przed domem. Fotkę plizzz
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Lena 11:20, 10 lis 2013


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Ależ piękne te etażerki z ostatniej fotki
Mam pytanko o laurowiśnie jak z zimowaniem i ogólnym stanem w naszych warunkach?
Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
kwiatholandii 14:06, 10 lis 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
U mnie jak narazie wszystko ok. Nic nie przymarza, a przeciesz u nas wiatry straszne są.
Znalazłam fotkę z NL...rasowy płotek



Kiedyś mieliśmy piękny żywopłot w domku w lesie. Jak znajde fotkę to wrzucę W NL rośnie jak szalony, ale tam takich przymrozków nie ma , no i cały rok wszystko dłużej zielone jest.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 14:11, 10 lis 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzena2007 napisał(a)


O matko , co to za cuuuudowna trawa po lewej? Czy toś jestw. Stanie rozpoznać?


Eamsy piękne... Tyle się gryzłam czy kupić sobie takie do jadalni.....ale bałam sie że nie bedą wygodne...
Mam jeszcze dwa miejsca przy stole, może sobie kiedyś dokupię

Przyrosty mojej laurowiśni mnie zaskoczyły, next sezon będę ją cięła co miesiac aby była gęsciutka. Modlę się tylko o łagodną zimę, bo jeśli mi wymarżnie mój żyopłocik to chyba zejdę na zawal.....
Są rozne odmiany laurowiśni, ja w swoim ogrodzie mam 4 rodzaje... Ta ktora tak mocno rosla to zwykła pospolita wschodnia (kupowałam NN) natomiast otto luycken rośnie zwarta i gęsta a gajo w kulkę. Etna jest podpobna do NN ale ma bardziej okrągle liscie i rośnie wolniej... Za rok zrobię podusmowanie jak sie sprawdzają w zachodnich ogrodach
W okolicah Grenoble widzialm 3-5 metrowe żyopłoty z laurowiśni (takiej jak moja, ktora szybko przyrasta) zimą, ciemnozielone i błyszczące.... Po prostu raj dla oczu.


Marzenko krzesła w różnym stylu sa teraz na topie. Tym bardziej w Twoim nowoczesnym wnętrzu
Laurowiśnie mam właśnie otto i jak narazie rośnie gęsto, ale w górę bez szału.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
zabaewa 17:17, 17 lis 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Witaj Monia Byłam jakiś czas temu u Pana Trawki Zakupiłam kilka okazów i stworzyłam zaczyn nowej rabatki z trawami, tulipanami, mikołajkami, rozchodnikami i wrzosami - dość nietypowe zestawienie ale mam nadzieję, że będzie ok. Za Pana Trawkę należy Ci się laur No i ciągle myślę o odwiedzinach u Ciebie - ale to już pewnie będzie wiosną... Ostatnio kompletnie brakuje mi czasu. Moja Monika jest w ciąży i pracuje po 3 godziny dziennie więc mam więcej obowiązków w pracy a dni są króciutkie. No i za kilka dni idę na zabieg więc jakiś czas też będę przykuta do domciu...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Borbetka 17:39, 17 lis 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Monia, na wiosnę chyba do pana Trawki pojadę, jedziesz ze mną?
____________________
borówcowy wizytowka
kwiatholandii 19:23, 17 lis 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
zabaewa napisał(a)
Witaj Monia Byłam jakiś czas temu u Pana Trawki Zakupiłam kilka okazów i stworzyłam zaczyn nowej rabatki z trawami, tulipanami, mikołajkami, rozchodnikami i wrzosami - dość nietypowe zestawienie ale mam nadzieję, że będzie ok. Za Pana Trawkę należy Ci się laur No i ciągle myślę o odwiedzinach u Ciebie - ale to już pewnie będzie wiosną... Ostatnio kompletnie brakuje mi czasu. Moja Monika jest w ciąży i pracuje po 3 godziny dziennie więc mam więcej obowiązków w pracy a dni są króciutkie. No i za kilka dni idę na zabieg więc jakiś czas też będę przykuta do domciu...


A już myslałam, że się w tym ogrodzie zakopałaś
Pan Trawka jest naprawdę fajny i ma ogromną ilosc traw, takżepolecam polecam
Trzymaj sie kochana na tym zabiegu, no i zapraszam serdecznie!!!
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies