Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje poletko

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje poletko

justi 11:48, 29 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Róże i lilie to chyba Twoje ulubione kwiaty. Przejrzałam sobie cały wątek dla przypomnienia. Ja się trochę boję sadzić róże ze względu na mszyce. Ale przez to, że tyle się tu naoglądam na forum to kusi mnie coraz bardziej.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Celina 12:32, 29 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Justynko

mszyce fakt,trochę dokuczają ,ale można je pokonać .W zeszłym roku walczyłam z nimi okrutnie na różach płożących.-albo ja albo one- i kwitły do przymrozków. Posadziłam też, chyba 12 nowych krzaków w dwóch rzędach przy wejściu.i" za chiny" nie mogę sobie przypomnieć w jakim mają być kolorze?
Posadź na początek ze 3 krzaki i przekonaj czy dasz radę" chodzić" koło nich
____________________
Celina - Moje poletko
magdala 12:57, 29 lut 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Witaj Celino

Przepiękne róże na pergolach ! Twoja działka ma prawdziwą ,bardzo wzruszającą historię...
Ja też mam u siebie rośliny sadzone ręką mojej Mamy i zawsze robiąc coś przy nich , chwilę
sobie "pogadam"

Jakie to szczęście móc pracować w ogrodzie ,prawda?
Pozdrawiam!
____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
waska 13:07, 29 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Ja dwa lata temu walczyłam z przedziorkiem też na śmierć i życie
Zobaczymy w tamtym roku odpuścił.
Mszy mam mnóstwo muszę poczytać o czymś naturalnym że względu na dzieci.
No i moim koszmarem są mrowki na niby trawniku. są wszędzie.
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Celina 13:21, 29 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
O tak! mrówki to mi nawet kopczyki usypywały w ubiegłym roku pod goździkami i na trawniku.
____________________
Celina - Moje poletko
wanda7 17:06, 29 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Mrówki to u mnie też istna plaga. Mam dużo kamieni i one wlaśnie pod nimi sobie robią mrowiska. Ale nie tylko pod kamieniami. JUż mi przez nie wypadło kilka roślin. Raz żurawka, raz róża - zawsze się okazywało, że w korzeniach rośliny znajdowałao się mrowisko
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Celina 18:53, 29 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
pomknęłam na działeczkę słonko tak świeciło pięknie.Ziemia mokra bardzo a w niektórych miejscach nawet stoi.Ale też i pierwsze peryskopy wysunęły się ponad powierzchnię Różaneczniki i reszta zielonych mają się dobrzeAż mi zdjęcie się zamazało z radości




____________________
Celina - Moje poletko
waska 19:01, 29 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Więc co nie ma na nich sposobu?
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
AniaDS 19:04, 29 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Gdzie mrówki, tam i mszyce .
Mrówki jedzą spadź, którą wytwarzają mszyce, więc je pielęgnują, dają im nawet schronienie w mrowiskach na zimę a potem wynoszą je na świeżutkie, młodziutkie pędy...
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
EPODLAS 20:02, 29 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Fajne te twoje peryskopy Celinko, te grube to hiacynty? U mnie widziałam tylko wyłażące wczesne tulipany. Jak pojadę pod koniec marca, to będzie już chyba co podziwiać. Lubię jak wczesne tulipany mają zwinięte mocno pąki, wyglądają tak wdzięcznie.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies