Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje poletko

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje poletko

Celina 17:28, 01 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Roślin ,fakt dużo ,ale rozstrzelone po ogrodzie i czeka mnie generalne porządkowanieale wolę to zrobić jesienią ,niech roślinki jeszcze bardziej się rozrosną a ja poszukam więcej pomysłów.
Tej zimy dużo czytałam,przeglądałam,min. ogrodowisko i powoli zaczyna mi świtać na czym polegają różne "myki"które wprowadzają ład i harmonię .A wiosenką też coś na pewno podziałam ,bo nie wytrzymała bym przecież
____________________
Celina - Moje poletko
majkel0326 17:47, 01 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Celino! Właśnie przeglądałam Twój ogród i zachwyciły mnie szczególnie Twoje piękne róże! Jak Ty to robisz,że tak u Ciebie rosną?Ja jakoś do tej pory nie mam szczęście do róż,chociaż bardzo chciałabym dochować się róży pnącej.Chociaż dbam o róże,przycinam,okrywam itp,to mam do nich pecha.Z ostatniej jaką kupiłam wyrósł zwykły dzikus,chociaż miała być piękna i czerwona wg zdjęcia na opakowaniu
____________________
Maja - Moje roślinki
mira 18:15, 01 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj Celinko!
przeczytałam właśnie historię ogródka i........ popłakałam się , mnie bardzo wzruszyła,
ja nie założyłam jeszcze swojej zakładki - kwestia czasu

a wzruszyłam się, bo rozumię te emocje, ja co prawda mam dzialkię po obcych ludziach - na terenach moich były ogródki działkowe - część stoi odłogiem, znam historie moich terenów - z niektórych ogrodów
opuszczonych znoszę jak znajdę roślinki i je pielęgnuję by przetrwały -
mogłabym kupić - ale te mają duszę
w ubiegłej jesieni działkę obok zaorano - ufff 2 m-ce wcześniej wykopałam cudne piwonie które już tam przestały kwinąć - i zobaczę co wyrośnie

pozdrawiam
masz dusze bratnie i w przestworzach i w świecie realnym - cudnie masz
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 18:22, 01 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ale ze mie gapa
to paprocie dla Ciebie zamiast kwiecia
to paprocie z duszą - zastałam je na mojej działce
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
andziulka 21:18, 01 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
W jednym miejscu miałam dużo mrówek i sąsiad mi doradził, żeby tam codziennie lać wodę. Chyba nie lubią zimnego prysznica każdego dnia, bo się wyniosły
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Celina 21:28, 01 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Dzięki Andiulku!
prosto a jak skutecznie.Jak tylko się pokażą ,tak zrobię!!
____________________
Celina - Moje poletko
waska 21:28, 01 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
andziulka napisał(a)
W jednym miejscu miałam dużo mrówek i sąsiad mi doradził, żeby tam codziennie lać wodę. Chyba nie lubią zimnego prysznica każdego dnia, bo się wyniosły


u mnie rok temu było ich mnóstwo. Jakoś ok 17.00 któregoś parnego dnia zaczęły wylatywac z gniazda. Okropnosc. Dostały że złości taka dawkę proszku że do deszczu dziecko miało zakaz zabawy tam.

W tym roku znów szykuje się fo walki z mini
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
EPODLAS 10:30, 02 mar 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Celinko, też mam problem z mrówkami. Jest ich pełno, potrafią w jakiś roślinie zrobić gniazdo i ją zniszczyć. Któregoś roku zniszczyły mi jukę. Juka wypuściła duże kolby, a jak zakwitła, mrówki ją dosłownie oblepiły i zniszczyły. Na pohybel mrówkom. A ponoć są pożyteczne.
____________________
Mój ogród
Celina 10:42, 02 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Ponoć wszystko potrzebne! ale jakoś trudno w to uwierzyć, jak to małe dziadostwo różnego kalibru, począwszy od mrówek a kończywszy na poskrzypku.pożera wszystko
____________________
Celina - Moje poletko
Gabriela 11:14, 02 mar 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Z moich doświadczeń wynika, że mrówki pojawiają się liczniej podczas mokrego lata. Zrobiły sobie swoje siedliska nie tylko na trawniku i rabatach, ale i wprowadziły się do szklarenki. No trudno, musiałam użyć chemii, bo nie chciałam żeby zamieszkały w domu. Na rabatach jest to wkurzające, bo obłażą człowieka podczas plewienia.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies