Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje poletko

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje poletko

Celina 15:23, 22 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Dzień dobry

Bardzo długo to trwało. Czytałam ,oglądałam, oglądałam, czytałam. Ciągle brakowało odwagi.
Już, już miałam napisać i...bach! jeszcze piękniejsze zdjęcia.
Przy tych pięknych domach i bajkowych ogrodach, czym mam się pochwalić? czym zaskoczyć? Mój skrawek ziemi to zwykły ogródek działkowy. Na szarym przydymionym Śląsku. Znowu podziwiałam z zachwytem i... w końcu jestem

Moje szaleństwo ogrodowe zaczęło się trochę nietypowo.
Ale skoro już tutaj jestem, to opowiem od początku.

Pamiętam, że moi Rodzice"od zawsze"mieli działkę. Uprawiali marchew, pietruszkę i całą dającą się wykorzystać zieleninę. Ratowali w ten sposób budżet rodzinny. Chociaż myślę ,że też lubili to robić. Poza tym przywędrowali na Śląsk z okolic sandomierskich i jakiś sentyment do pracy "w ziemi"im pozostał. Jako dziecko musiałam w tych pracach im pomagać. Jak ja tego nie znosiłam!!!
Czas mijał. Zaczęłam żyć własnym życiem. Wyszłam za mąż.Zostałam szczęśliwą matką "trzech Budrysów".
A potem odeszła Mama., po 7 latach Tato.
Wrócił temat działki. Sprzedać! To przyszło od razu. Natychmiast sprzedać! Ale żeby to zrobić trzeba tam pójść. Jak ja się przed tym broniłam! Po 2 latach otworzyłam furtkę i.....zostałam

Rozejrzałam się, nie zostało prawie nic. Rozpadająca się, z zawalonym dachem altanka, trawa sięgająca pasa, i morze chwastów.
A przy resztkach płotu ona...Pnąca róża - zakwitła! purpurowo. Jak ona walczyła! Pozostawiona sama sobie, nie podlewana,opuszczona. Dawała radę! Pomyślałam sobie,skoro ona mogła to ja też sobie poradzę. Popatrzyłam dookoła. Wszędzie była Mama. Pochylona nad grządkami.
I...zostałam po raz drugi.

Teraz sobie myślę, że jest ze mnie dumna i wybaczyła mi, że nie mam "zieleniny"
Siedzi tam sobie w "anielskim ogrodzie" , patrzy i się śmieje , bo błędy jakie robiłam i robię są dla wprawnego ogrodnika , koszmarne.I jest szczęśliwa, bo zawalczyłam i nie oddałam Jej poletka.

Gdy przycinam róże, sadzę kolejne lilie "gadam" z Mamą, bo czuję że jest blisko mnie, na tym właśnie skrawku ziemi.

Mam nadzieję że dotrwaliście do końca mojej historii.
Jeżeli pozwolicie zostać mi z Wami, pokażę jak walczyłam i co się z tego "wykluło"

Pozdrawiam Celina

____________________
Celina - Moje poletko
justi 15:25, 22 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dzień dobry Celinko! Docieram właśnie do końca historii. Piękniusia ta lilia
Piękna i wzruszająca historia. Nie poddawaj się i nie sprzedawaj tej działeczki. Jest tu grono życzliwych ludzi, będzie Ci łatwiej ją upiększać i będziesz miała coraz więcej satysfakcji.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Celina 15:32, 22 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Dziękuje bardzo za mile powitanie
____________________
Celina - Moje poletko
bogumila 15:49, 22 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Cieplutki wstęp,piękne kwiaty.
Mój ogródek też " po działkowy" . Nie jest ważne - czy duży czy mały -ważne jest to,ze jest nasz....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
ell 16:00, 22 lut 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Celinko wzruszyłam się.
Pokazuj zdjęcia ogródka kwiatowego.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Celina 16:03, 22 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witam!
Tego się nie spodziewałam ,jak szybko piszecie!
Bogusiu ,Elu dzięki bardzo.
____________________
Celina - Moje poletko
jotka 16:05, 22 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Celinko, słuszna decyzja z tą działeczką Zobaczysz ile radości będzie dawała przez kolejne lata - a właściwie zapewne juz wiesz Tez przed laty "musiałam" pomagać mamie w ogródku, a teraz od lat pracuje na działce z własnej woli Też czekam na ciag dalszy ubarwiony zdjęciami ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Sebek 16:11, 22 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - bardzo ciekawą historię nam przedstawiłaś. Po chwastach widzę nie ma śladu - są rabaty i piękny zielony trawnik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 17:49, 22 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Hej,Celinko!
!
Machnęłaś mi swoim ogródkiem po sercu, w prostej linii na północ!Pozdrawiam! Mam taki sam ogródek działkowy,jeszcze nie po tacie i mamie,ale po mężu.Bo przedtem ,to było jego poletko.
Teraz również zmieniam i zieleniny uprawiam jak najmniej.A co i kto po mnie?Ja już tego nie zobaczę.
Pokazuj swoje dzieło,bo walka z odłogiem po dwóch latach już wygrana!
Serdeczności przesyłam wraz z moim kwiatkiem!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Bogdzia 17:56, 22 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też Cię witam serdecznie i czekam na dalszy ciąg.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies