Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje poletko

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje poletko

Gabriela 20:10, 12 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Cenne przypomnienie na temat pelargonii, bo moja wielka wisi i zaczyna już kwitnąć. A planuję w tym roku mieć ich więcej.
Widok ogródka letniego prześliczny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Celina 20:49, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
aldonaz napisał(a)
Witaj Celinko, widzę, że zbliżająca się wiosna wszystkich nas pobudza do wzmożonego myślenia o ogrodzie i oczywiście zakupach. Śliczny widoczek powyżej. Czy podpora pod piwonię własnej roboty? Od dawna planuję coś takiego zdobyć. Pozdrawiam


Tak , wszystkie podpory M. robi mam ich sporo i różnych gabarytów od lilipucich pod lilie po ogromniaste pod kępy irysów syberyjskich. Muszę je odświeżyć w tym sezonie i pomalować na czarno.
.
____________________
Celina - Moje poletko
Celina 20:51, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
bogumila_bienko napisał(a)
Też lubię pelargonie.Ładne,zdrowe rozsady.W ubiegłym roku nie miałam,ale są teraz różne nowe odmiany...
Trawke znalazłam ..to :Carex Oshimensis Evergold.Podzieliłam po zakupie,były ładne kępy i z trzech zrobiło się osiem.Kupiłam w ubiegłym roku.


bardzo dziękuję Bogusiu za nazwę.

Mam zamiar w tym roku kupić jakieś nowości z pelargonii i mieć znowu na rozsady.
____________________
Celina - Moje poletko
Celina 20:53, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Mala_Mi napisał(a)
Celinko.... miód na serce, że jesteś....
Nie czasowa jestem, wiec tylko buziaki zostawiam i chwalę obrazki w brązowej ramce... ja ścianę umalowałam na taki brąz.. i brzydko, ale taki brąz w ramkach jest super


Zaraz muszę do Ciebie luknąć ,bo śledzę uważnie plany różane
____________________
Celina - Moje poletko
Celina 20:56, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
mira napisał(a)



a co niby jest niemodne ? pelargonie ? to ja modnisia nie jestem bo pelargonie lubię i co roku jakąś inną celebruję,
szkoda że nie dałaś instrukcji w takim razie w sobotę robię rozsady a co mam zrobić z rosliną mateczną jak ją obskubię całkiem zostawić czy wywalić ?


Mira ,zostawiłam trzy takie donice z matecznymi.Może coś z nich się wykluje Też w tym roku nowego zakupię

Tygrysówki będą miały u mnie premierę. zamówiłam w lylipopie razem z pozostałymi. jestem bardzo ich ciekawa.



____________________
Celina - Moje poletko
Celina 21:05, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
barbara_krajewska napisał(a)

Wywalić zawsze zdążysz, poczekaj aż sadzonki się ukorzenią. Ja czasami zostawiałam roślinę mateczną jeśli za stara nie była
Ciekawe, jaką metodę Celinka stosuje?


Basiu , najprostszą z możliwych! obcinam na prosto, zostawiamsadzonki do obeschnięcia tak na ok. 15 min. i do doniczki. Podlewam i stawiam na parapecie

Potem tylko codziennie leciutko podlewam tak, aby miały non stop wilgotno.
____________________
Celina - Moje poletko
Celina 21:16, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Bogdzia napisał(a)
Celinko sliczne zdjęcie wstawiłaś, muszę posiac koper między inne roślinki , fajnie wygląda.Pozdrówka.


Bogdziu to nie koper. To wilczomlecz złocisty inne ujecie
____________________
Celina - Moje poletko
Celina 21:27, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Gabriela napisał(a)
Cenne przypomnienie na temat pelargonii, bo moja wielka wisi i zaczyna już kwitnąć. A planuję w tym roku mieć ich więcej.
Widok ogródka letniego prześliczny.


W ubiegłym sezonie moje pelaśki mnie zaskoczyły ,bo nie dość ,że wszystkie się przyjęły to na potęgę zaczęły kwitnąć po dwóch miesiącach.


____________________
Celina - Moje poletko
boguslawa_ma... 20:28, 13 lut 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Pelargonie piękne miałaś w tamtym roku,a i wtym dużo nasadziłaś ,parapet masz szeroki to sobie możesz pozwolić,a to w środku to hosty?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Celina 21:03, 13 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
boguslawa_madejska napisał(a)
Pelargonie piękne miałaś w tamtym roku,a i wtym dużo nasadziłaś ,parapet masz szeroki to sobie możesz pozwolić,a to w środku to hosty?


Tak ,hosty ale jakieś mizerne były i się za bardzo nie rozrosły . Zobaczymy jak przetrzymały pierwsza zimę w gruncie.
____________________
Celina - Moje poletko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies