Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje poletko

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje poletko

Celina 14:27, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816

Witajcie

Od rana za oknem biało.

U mnie tradycyjnie o tej porze pelargonie pocięte

Co poradzić, niby już nie modne , a ja tam je lubię

Zamówiłam własnie nasiona traw- tak jak Danusia podpowiadała- z dużą ilością wiechliny łąkowej .

Mam zamiar w tym sezonie systemowo, zgodnie z zaleceniami, zająć się trawnikiem.

____________________
Celina - Moje poletko
Celina 16:36, 12 lut 2014

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Dzisiaj mam dzień zakupów

"Zaklepałam" sobie cebule lilii, tuberozy i tygrysówki

Będą nowe nasadzenia

____________________
Celina - Moje poletko
aldonaz 17:01, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Witaj Celinko, widzę, że zbliżająca się wiosna wszystkich nas pobudza do wzmożonego myślenia o ogrodzie i oczywiście zakupach. Śliczny widoczek powyżej. Czy podpora pod piwonię własnej roboty? Od dawna planuję coś takiego zdobyć. Pozdrawiam
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
bogumila 17:05, 12 lut 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Też lubię pelargonie.Ładne,zdrowe rozsady.W ubiegłym roku nie miałam,ale są teraz różne nowe odmiany...
Trawke znalazłam ..to :Carex Oshimensis Evergold.Podzieliłam po zakupie,były ładne kępy i z trzech zrobiło się osiem.Kupiłam w ubiegłym roku.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mala_Mi 17:14, 12 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Celinko.... miód na serce, że jesteś....
Nie czasowa jestem, wiec tylko buziaki zostawiam i chwalę obrazki w brązowej ramce... ja ścianę umalowałam na taki brąz.. i brzydko, ale taki brąz w ramkach jest super
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 17:54, 12 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Celina napisał(a)

Witajcie

Od rana za oknem biało.

U mnie tradycyjnie o tej porze pelargonie pocięte

Co poradzić, niby już nie modne , a ja tam je lubię

Zamówiłam własnie nasiona traw- tak jak Danusia podpowiadała- z dużą ilością wiechliny łąkowej .

Mam zamiar w tym sezonie systemowo, zgodnie z zaleceniami, zająć się trawnikiem.




a co niby jest niemodne ? pelargonie ? to ja modnisia nie jestem bo pelargonie lubię i co roku jakąś inną celebruję,
szkoda że nie dałaś instrukcji w takim razie w sobotę robię rozsady a co mam zrobić z rosliną mateczną jak ją obskubię całkiem zostawić czy wywalić ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 17:56, 12 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
i jeszcze zapomniałam - mialaś już tygrysówki?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
EPODLAS 18:29, 12 lut 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Celinko, pelargonie są zawsze modne. To najfajniejsze i najbardziej sprawdzające się balkonowe pewniaki.Ja kiedyś sadziłam pelargonię na przemian z zielistką. Szkoda że nie miałam wtedy aparatu. Wyglądało to super.
____________________
Mój ogród
barbara_kraj... 18:37, 12 lut 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
mira napisał(a)



a co niby jest niemodne ? pelargonie ? to ja modnisia nie jestem bo pelargonie lubię i co roku jakąś inną celebruję,
szkoda że nie dałaś instrukcji w takim razie w sobotę robię rozsady a co mam zrobić z rosliną mateczną jak ją obskubię całkiem zostawić czy wywalić ?

Wywalić zawsze zdążysz, poczekaj aż sadzonki się ukorzenią. Ja czasami zostawiałam roślinę mateczną jeśli za stara nie była
Ciekawe, jaką metodę Celinka stosuje?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 18:38, 12 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Celinko sliczne zdjęcie wstawiłaś, muszę posiac koper między inne roślinki , fajnie wygląda.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies