Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » zielonastrefa

Pokaż wątki Pokaż posty

zielonastrefa

MilenaP 23:43, 30 cze 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
gusiarz napisał(a)
Milenko - witaj
Jestem na 99% przekonana, że mam te żółte róże u siebie w ogrodzie - znasz ich nazwę? Ładnie pachną, mają zdrowe, ciemnozielone liście, niektóre pędy przewieszają się do ziemi


Milenko - przyszłam Ci powiedzieć, że próbuję rozmnożyć Twoją metodą różę Rosario. Dzisiaj potraktowałam różane patyczki według wskazówek (mam te wskazówki wydrukowane ) - zobaczymy co z tego wyniknie - pozdrawiam


Aga wydaje mi się, że ta róża to Artur Bell lub Friesia. Rzeczywiście ładnie i mocno pachnie. Była kupiona jako anonimowa, więc te nazwy to tylko moje typy, ale myślę, że dosyć trafne. Pędy mojej róży nigdy się nie przewieszają i zawsze stoją sztywno do góry Trzeba zapytać Anię Ona napewno będzie wiedziała
Ps. Naprawde wydrukowałaś moje wskazówki? Zawstydziłaś mnie Dzięki za uznanie. Mam nadzieję, że Ci się uda rozmnażanie Ja parę dni temu też wstawiłam 14 patyczków z trzech odmian Zobaczymy ile się uda. Buziaki
____________________
Milena - zielonastrefa
gusiarz 21:59, 02 lip 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Milenko - naprawdę wskazówki wydrukowałam i jeszcze poczęstowałam nimi moją teściową - ona też uwielbia róże - jak na razie mam tylko dwa patyczki - ale wyglądają ładnie i nawet powiedziałabym, że pączki przy listkach trochę podrosły
A moją żółtą różę typuję jako friesię - buziaki dla Ciebie i chłopaków
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
MilenaP 01:21, 05 lip 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
gusiarz napisał(a)
Milenko - naprawdę wskazówki wydrukowałam i jeszcze poczęstowałam nimi moją teściową - ona też uwielbia róże - jak na razie mam tylko dwa patyczki - ale wyglądają ładnie i nawet powiedziałabym, że pączki przy listkach trochę podrosły
A moją żółtą różę typuję jako friesię - buziaki dla Ciebie i chłopaków

Dzięki Aga za buziaki Zbieram się właśnie do pobrania patyczków z Westerlanda, którego odkryłam w dzień zakończenia roku szkolnego przed szkołą mojego synka No i jeszcze mam zaproszenie na "patyczkowe łowy" do teściowej mojej siostry Trzeba się uwijać bo już lipiec Cieszę się, że Twoje sadzonki mają się dobrze Oby tak dalej. Pozdrawiam
____________________
Milena - zielonastrefa
gusiarz 09:04, 05 lip 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Milenko - sadzonki rosną szaleńczo - tzn. przybyło na pączkach już ok. centymetra
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
beta 09:14, 05 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
...słońca życze i na zdjęcia czekam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MilenaP 00:00, 07 lip 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
gusiarz napisał(a)
Milenko - sadzonki rosną szaleńczo - tzn. przybyło na pączkach już ok. centymetra

Super! Bardzo się cieszę Ja dzisiaj przesiedziałam z przyjaciółmi na Plantach 3 godziny. Oczy uciekały mi w stronę róż rosnących pod Teatrem Słowackiego Rośnie tam chyba The Fairy. Myślałam nawet o patyczkach, ale za dużo ludzi tam było Aga mam nadzieję, że za rok nasze "patyczki" zachwycą nas swymi kwiatami
____________________
Milena - zielonastrefa
MilenaP 00:06, 07 lip 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
beta napisał(a)
...słońca życze i na zdjęcia czekam

Betka, jutro porobię jakieś zdjęcia, bo ogród wreszcie doprowadzony jest do porządku po gradzie. Cały ten tydzień, codziennie od rana do wieczora działaliśmy przy kosżeniu trawy, kancikach, przycinaniu derenia, pęcherznic, wypalaniu tych obciętych gałęzi, odchwaszczaniu i innych. Podcięłam też mojego świerka przy tarasie. Odkryły się rosnące pod nim żurawki, których jeszcze tam dosadziłam więcej. Świerk mi się nie do końca taki podoba, bo ma krzywy pień i nie ma czubka, ale może będą jeszcze z niego ludzie buźka
____________________
Milena - zielonastrefa
gusiarz 08:57, 07 lip 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Milenko- na Starym Mieście sto lat nie byłam... a kiedyś codziennie - biegałam z dworca na Kapucyńską do szkoły.... ależ to fajne było - a patyczki nadal rosną - aż jestem w szoku - mam już liście z pączków
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
MilenaP 11:41, 08 lip 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
gusiarz napisał(a)
Milenko- na Starym Mieście sto lat nie byłam... a kiedyś codziennie - biegałam z dworca na Kapucyńską do szkoły.... ależ to fajne było - a patyczki nadal rosną - aż jestem w szoku - mam już liście z pączków

Ja też ostatnio prawie nie bywam w Krakowie, ale zamierzam to zmienić. Super z tymi naszymi patyczkami Moje też ruszyły. Buźka
____________________
Milena - zielonastrefa
beta 20:02, 17 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Milenko, co u Ciebie?...odezwij się Słońce
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies