Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Studnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Studnia w ogrodzie

Basiaw 13:16, 05 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dotychczasowe wątki mówią o wodzie ozdobnej a ja chciałabym porozmawiać o wodzie użytkowej.
Czy są wśród nas posiadacze swojej studni w ogrodzie, czy wszysyc korzystamy z wodociągów?
Gdy staraliśmy się o pozwolenie na budowę, to uwzględniliśmy w projekcie studnię i zatwirdzono nam projekt z tą studnią.
Do tej pory jej nie robiliśmy, ale zaczęliśmy sie zastanawiać, bo może zmieni się kiedyś prawo wodne i już nie będzie można czegoś takiego zrobić, kto wie...
Myśleliśmy o studni wierconej z pompa ręczną typu abisynka. Wiemy, że tutaj trzeba zrobić odwiert do ok. 20 metrów.
Nie wiem czy mam rację, ale taka woda chyba byłaby zdrowsza dla roślin od wodociągowej, chemicznie uzdatnianej?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 13:20, 05 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja mam studnię wierconą na 30 m głębinową. U nas nie ma wodociągów prawie w ogóle w gminie, a ludzie nie chcą wody uzdatnianej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiaw 13:32, 05 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ewciu, czyli masz normalnie, pompę elektryczną, hydrofor, te sprawy?
My się zastanawiamy, czy da się bez prądu, montując taką pompę, tylko czy ona wyciągnie wodę z głębokości 20 metrów bez wsparcia elektryką?

http://pompy.jack.pl/Pompa-reczna-Abisynka-starodawna;s,karta,id,P02627
____________________
Nasz mały, zielony świat
anula_wn 13:32, 05 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
i ja mam studnię ale jak głeboką to nie wiem.... "przejęliśmy" dom ze studnią i powiem szczerze, że głównie wodą ze studni podlewam ogród. Teraz tylko kombinuję jak ją zasłonic aby nie szpeciła ogrodu
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Basiaw 13:40, 05 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Anula, a jakoś obudować, żeby była ozdobą? Masz taką normalną, z kręgów, czy wierconą?
____________________
Nasz mały, zielony świat
anula_wn 13:57, 05 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Basiu, mam z kręgów ale nie wiem ile ich jest.... póki pełna- trudno policzyć
obudować nie chcę, mam plan aby ją obsadzią bukszpanem (lub cisem) a przed nią będzie stawik mały i taras z ławeczką + hortensje....
póki co wygląda to tak....


mąż zrobił dekiel drewniany, róże porosły , ale ciągle to nie to.... ;//
ale plan jest
____________________
anula mój mały raj na ziemi
monteverde 15:27, 05 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
czekam na realizację, aby zobaczyć w realu, podoba mi się
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 15:57, 05 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basiu, nie pociągnie. Nie da rady.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anula_wn 17:33, 05 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
monteverde napisał(a)
czekam na realizację, aby zobaczyć w realu, podoba mi się


Aniu, mamy ambitny plan aby na wiosnę (czyli już!!!) z tym ruszyć zobaczymy co z tego wyjdzie, ale ponieważ to miejsce przed domem, widziane z ulicy - zależy mi! też czekam na realizację
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Basiaw 19:51, 05 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Anula, bukszpany mają urosnąć na tyle wysoko, żeby nie było widać tej betonowej góry studni?
Jeśli dobrze rozumiem to, co widzę na zdjęciu, do dostęp jakiś musi być, bo przez tę kwadratową klapkę wkładacie wąż ogrodowy?
Projekt na zagosoparowanie tego kącika jest świetny, to będzie niesamowity zakątek.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies