Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Studnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Studnia w ogrodzie

vagnieszka 15:28, 16 cze 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
dodam tylko, że woda oczywiście do podlewania ogródka wyłącznie
____________________
Agulek Mój "ogród"
Gardenarium 21:26, 16 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W studni głębinowej średnica rury jest tylko na jedną pompę, a więc nie będziesz mogła włożyć swojej pompy / rury. Nie wiem jaka jest ta studnia dokładnie, ale proponuję podzielić się kosztami prądu i zużycia pompy.

Gdyby to była studnia z kręgów - to co innego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vagnieszka 10:19, 17 cze 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
dzięki Danusiu za odpowiedź. Ja też jeszcze nie widziałam tej studni, ale coś sąsiad mówił o jakichś dwóch kręgach. Mówił też coś o pociągnięciu rury do mnie na działkę. Nie wiem jednak dokładnie o co chodzi.
Ale zakładając, że średnica jest na tyle duża, żeby zmieścić moją rurę - to powinnam się zaopatrzyć w pompę bardziej ssącą, czy bardziej jakąś inną/hydrofor?

____________________
Agulek Mój "ogród"
Gardenarium 15:13, 19 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dwa kręgi to są tylko na wierzchu, a pompa jest głęboko w wąskiej rurze, Witek na szybko narysował mi przekrój takiej studni. Jeśli to taka, to dwóch pomp nie włożysz, bo się nie da.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vagnieszka 09:21, 23 cze 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Gardenarium napisał(a)
Dwa kręgi to są tylko na wierzchu, a pompa jest głęboko w wąskiej rurze, Witek na szybko narysował mi przekrój takiej studni. Jeśli to taka, to dwóch pomp nie włożysz, bo się nie da.




wielkie dzięki
____________________
Agulek Mój "ogród"
sylwia_slomc... 00:38, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
My zachowaliśmy studnię do podlewania, no i babcia jeszcze z niej korzysta, zmieniliśmy tylko wierzch, żeby było estetycznie bo stary się rozsypywał

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Liana7 09:39, 06 maj 2015

Dołączył: 05 mar 2013
Posty: 13
Witam serdecznie prosząc o pomysły w jaki sposób zagospodarować pozostający na trawniku betonowy krąg wraz z pokrywą, skrywający starą, nie używaną już studnię wierconą. Trawnik, o którym piszę znajduje się z przodu ogrodu, od strony ulicy, można powiedzieć, że w części reprezentacyjnej. Trawnik jest porośnięty po obrzeżach roślinami zimozielonymi , okrywowymi, w jego centralnym punkcie rośnie duża żółta róża na pniu.
Wszystko wygląda OK z wyjątkiem wspomnianej betonowej obręczy i metalowej pokrywy. Nie chciałabym rezygnować z tego włazu, ponieważ być może jeszcze kiedyś ta studnia się przyda. Jednak całkowicie nie mam pomysłu w jaki sposób mogłabym ją przysłonić, by nie rzucała się w oczy. Czekam na każdy pomysł, mając nadzieję na pomoc.

____________________
Liana7
____________________
Liana7
Gardenarium 09:45, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przejrzyj najpierw wątek, wiem że jest tutaj taki podobny problem, a jeśli chcesz precyzyjnie coś uzyskać, to narysuj schemat tej studni, co gdzie rośnie. Jak się to ma do reszty ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Liana7 10:00, 06 maj 2015

Dołączył: 05 mar 2013
Posty: 13
Dziękuję Danusiu, całość wątku poczytałam i Twoja propozycja obsadzenia kręgu cisami w tej chwili przoduje . Do tej pory pokrywa była pokryta bluszczem, a na niej stała donica z kwiatami jednorocznymi. Niestety wśród bluszczu wyrosło bardzo dużo trawy, która całkowicie "zamuliła" bluszcz i muszę go usunąć.
Myślałam, by ten krąg obudować, jednak typowe "wiejskie studnie" nie pasują do stylu ogrodu, dlatego będę czekać jeszcze na inne pomysły.
____________________
Liana7
Kawa 09:58, 27 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
witajcie
moja studnia zaopatruje dom w wodę - jak na razie
studnia jest prawie na środku użytkowego trawnika
kręgu betonowego nie da się jak na razie usunąć

obecnie jest woków obsadzona irysami które wiosną fajnie wyglądają ale
chciałabym zrobić wokół niej rabate w formie kwadratu i obsadzić czymś co zimą i wczesną wiosną będzie ja zasłaniać


widok na zdjęciach od strony południowej - słońce na tej cześci od 10-17
tył wiadomo troszkę więcej cienia
Pomoże ktoś?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies