Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Studnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Studnia w ogrodzie

baraga1904 09:06, 31 lip 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...podczytuję wątek i czytam o Waszym problemie...mam podobny ze studnią...mam w studni ok 3m3 wody a na podlewanie potrzebuję 5m3...zadna firma nie chce pogłębic tej studni - wszyscy proponują nową studnię na wiosnę zakładamy automatyczne nawodnienie a problem ze studnią się nie rozwiązuje...woda z wodociągów do podlewania odpada bo mam zbyt małe ciśnienie...ale po co mi dwie studnie? a teraz jeszcze czytam o zamulaniu i innych problemach...
anula_wn 09:06, 31 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
wiesz, u mnie woda ze studni też nie była sprawdzana czy się nadaje....
filtry jakieś są , ale na pompie i td.. Co prawda zatykały się zraszacze dość często, więc woda faktycznie była zanieczyszczona, został dołożony filtr, ale teraz to już całkiem się nie podlewa....

mówisz 10 lat, ja mam dopiero od zeszłego roku system !


jak stawiałam wcześniej zrszacz ręczny, który też brał wodę ze studni to 3 lata było ok, nic się nie działo.... teraz, jak nawodnienie bierze regularnie i dużo za jednym razem, się zamuliło . I nie wiem czy to jest wina tego poboru dużego i częstego, dlatego pytałam o co chodzi z tym zamuleniem....

____________________
anula mój mały raj na ziemi
Borbetka 09:26, 31 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Obyś trafiła do mądrego fachowca, który dobrze doradzi co z tym zrobić. Moim zdaniem wydatek wody jest większy, bo więcej podlewasz i filtr nie nadąża oczyszczać tego tak szybko.
____________________
borówcowy wizytowka
anula_wn 14:09, 31 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Agnieszko,
dopiero doczytałam Twój wpis....
ja nie wiedziałam, ze się zamuli - dlatego pytam czy to normalne.....? bo jakbym wiedziała, że tak się stanie, to bym nie robiłą w niej automatycznego nawadniania, które pobiera dużo wody na raz. Regularnie.

Oczywiście ona napływała u mnie, ale coś się "porobiło" i zamuliło dno.... mam pewnie z 80cm mułu
woda napływa ale baaaardzo powoli.

Masz rację, druga studnia bez sensu, ale czasem chyba to lepsze rozwiązanie!
Moim zdaniem trzeba wszystko sprawdzić zanim się podejmie taką decyzję - od jakości wody, po inne problemy techniczne.


Borbetko
wiesz jak jest z fachowcami
u mnie nie chodzi o filtr co czyści, u mnie nie ma co napływać do rury, do pompy, bo wody za mało na dnie.... póki co szukamy rozwiązania, ja ryczę przez ten problem i mam b.duży stres, ogród schnie, kasa wydana...... no ale trzeba to jakoś rozwiązać.... jestem dobrej myśli !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
tomek7 13:35, 02 sie 2013

Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 3
Ano też mam dom ze studnią. W sumie to nie wiem jaka głeboka, ale wygląda cudownie i dodaje niesamowitego efektu mojemu domu!
____________________
Zapraszam na moją stronę firmową! http://cedrus.poznan.pl/
CebuleKwiatowe 17:10, 09 sie 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Efekt swoją drogą,natomiast chodzi o praktyczne względy. Jeżeli jest to studnia głębinowa do której mamy już pompę,wówczas naprawdę ciezko jest ją dalej wybić,tylkow grę wchodzi załozenie nowej. Wiem ponieważ sam miałem podobny problem.
____________________
anula_wn 22:56, 10 sie 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
czy napiszesz coś więcej ? bo nie wiem co robić.....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
kasiek 22:55, 23 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
U mnie studnia słuzy do gromadzenia wody z rynien, był a zwykła betonowa więc obudowałam ja kamieniem by wtopiła sie w teren



____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Jadzia68 10:46, 08 paź 2013


Dołączył: 23 wrz 2013
Posty: 143
I w moim ogrodzie jest studnia nie wiem jaką ma głębokość a woda służy tylko do podlewania . Żeby ją zakryć obsadziłam winobluszczem.


____________________
Pozdrawim Jadzia Ogródek ze studnią
CebuleKwiatowe 22:14, 26 lis 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Bardzo ciekawa propozycja,myślę że dgodna uwagi bluszcz lub ewentualnie winogrono fajnie się tutaj prezentuje. U mnie jest podobna studnia, tylko głębinowa
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies