Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

tomgroch 19:36, 08 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508

Nie wszystko jeszcze skończone - w bukszpanowym jeszcze jest trochę pracy. Głównie musimy dosadzić sporo bukszpanu. Żona zażyczyła sobie wzorków, supłów i innych cudów. Na szczęście spora część odbiła po zimie, więc wystarczy nam bukszpanu z naszych zapasów.

Oś widokową całego ogrodu zamyka nasz młodzian - mamutowiec w odm. 'Glauca'. W tym roku urósł około 70 cm i jeszcze zasuwa. Przed nim rośnie żurawka 'Paris' - tak jak na zdjęciu wygląda od czerwca. W zasadzie zaczyna mnie już denerwować bo wygląda jak sztuczna Jak coś może kwitnąć tak obficie 3 miesiące !
Fotek mam nadzieję będzie teraz przybywać, bo słońce coraz niżej więc ciekawsze zdjęcia wychodzą.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Welka 19:48, 08 wrz 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Obejrzałam Wasz ogród dopiero wczoraj, ale zasnęłam przed kompem i nic nie zdążyłam napisać. Zastanawiam się jak ja mogłam przegapić tak wspaniałe miejsce, jestem zauroczona, a dzisiejsze zdjęcie żurawki Paris mnie powaliło, takiej nie mam, jeszcze nie mam
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Syla 19:50, 08 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dopiero teraz dotarłam do Waszego ogrodu .... Co nie co poczytałam i zapisałam piękny jest !!! pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
tomgroch 22:44, 08 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Ewelinka231281 napisał(a)
Witam!
Obejrzałam Wasz ogród dopiero wczoraj, ale zasnęłam przed kompem i nic nie zdążyłam napisać. Zastanawiam się jak ja mogłam przegapić tak wspaniałe miejsce, jestem zauroczona, a dzisiejsze zdjęcie żurawki Paris mnie powaliło, takiej nie mam, jeszcze nie mam
Pozdrawiam


Ewelino 'Paris' nas też zadziwia, mamy sporo żurawek, ale żadna tak nie kwitnie. Spotkałaś się z taką obfitością kwitnienia i przez tak długi czas?
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Pszczelarnia 22:14, 10 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tomek, a jakie masz doświadczenia z jarzmianką? Ona chętna jest do przebywania w naszych warunkach? Nie wiem czy powiększać stan posiadania, podoba mi się ale jeszcze jej nie wyczułam w upodobaniach, bo jest za krótko.? Czy będziesz na "trawach" w Wojsławicach, sądzę, że tak!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 22:18, 10 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pięknie Ten bukszpanowy będzie na pewno ciekawy A Paris - bosko wygląda!!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tomgroch 21:43, 11 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Pszczelarnia napisał(a)
Tomek, a jakie masz doświadczenia z jarzmianką? Ona chętna jest do przebywania w naszych warunkach? Nie wiem czy powiększać stan posiadania, podoba mi się ale jeszcze jej nie wyczułam w upodobaniach, bo jest za krótko.? Czy będziesz na "trawach" w Wojsławicach, sądzę, że tak!


Ewo jarzmianki są super i bezproblemowe, ale lubią świeżą glebę. Nie tolerują suszy i nadmiaru słońca. Jednym słowem idealne na nasz podgórski klimat. Po pierwszym kwitnieniu dobrze jest ściąć pędy kwiatowe - szybko zakwitnie po raz drugi. Jest rewelacyjna jako dodatek do bukietów i ma ładne liście.
Na trawach oczywiście będziemy, w sumie to jestem odgórnie "zmuszony", bo od samego początku udzielam się też umysłowo. Właśnie zastanawiam się co też ciekawego w tym roku opowiedzieć ?
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 21:45, 11 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Sebek napisał(a)
Pięknie Ten bukszpanowy będzie na pewno ciekawy A Paris - bosko wygląda!!!!

Mam nadzieję, że autor odmiany nie miał na myśli Hiltonówny
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
agniecha973 22:04, 11 wrz 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Kiedy jest to święto traw w Wojsławicach?
Czy Wojsławice w googlemaps to Wojsławice, Niemcza?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
tomgroch 22:06, 11 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
30 września
wpisz sobie Agnieszko http://www.arboretumwojslawice.pl/
wszystko tam będzie
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies