Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

ola 13:56, 06 lip 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Tomku, czy kosaciec żółty w Twoim oczku to irys pallida aurea ariegata (czy jakoś tak?)
Proszę o informację czy taki irys może rosnąć tylko w wilgotnym podłożu,często widuję takie właśnie irysy w czasopismach i zawsze są posadzone w lub w pobliżu wody. Chciałabym taki u siebie ale nie mam oczka. Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
pagap 17:54, 06 lip 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Ogrod macie przepiekny, az oczu nie moge oderwac. Roslinek setki, mam nadzieje, ze i ja kiedys do tego dojde
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
tomgroch 21:51, 06 lip 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Ewa napisał(a)
Trafiłam do Was dzisiaj , choc już o Was słyszałam wcześniej

Wątek czytało mi sie rewelacyjnie. Podziwiam Wasz zapał i wiedzę, no jestem pod ogromnym wrażeniem Czy łatwo trafić do Was w Radkowie?
Pozdrawiam


Dzięki Bardzo łatwo trafić - Radków to mała mieścinka - na naszej stronie jest mapka i namiary GPS
W kwestii naszej dostępności - 15 lipca jesteśmy w Wojsławicach z liliowcami, a 16 skoro świt wyjeżdżamy na urlop Z powrotem będziemy pod koniec lipca.
pozdrawiam
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 21:53, 06 lip 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
ola napisał(a)
Tomku, czy kosaciec żółty w Twoim oczku to irys pallida aurea ariegata (czy jakoś tak?)
Proszę o informację czy taki irys może rosnąć tylko w wilgotnym podłożu,często widuję takie właśnie irysy w czasopismach i zawsze są posadzone w lub w pobliżu wody. Chciałabym taki u siebie ale nie mam oczka. Pozdrawiam.


W oczku mamy Iris pseudoacorus 'Variegata', a Iris pallida to chyba wody nie lubi, mamy takowego ale w normalnej ziemi - chyba że to jakiś inny?
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 21:56, 06 lip 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
viva napisał(a)
Tomku, dziękujemy, że w tym nawale pracy znalazłeś dla nas czas . Mogliśmy o tyle rzeczy popytać i podyskutować. Znałam Twój ogród z prasy ogrodniczej już od dawna i nawet nie marzyłam o tym, że kiedyś tam będę i poznam tak miłego właściela. Dziękuję
Roślinki mimo naszej długiej podróży dojechały w bardzo dobrym stanie.


Po ostatnich deszczach, a dokładnie tropikalnych burzach, wszystko rośnie jak szalone. Na szczęście burze nas oszczędziły i żadnych zniszczeń nie było uff!
Bardzo miło mi się z Wami rozmawiało, chociaż rzeczywiście czasu wtedy było mało
Zapraszamy ponownie - do Kotliny Kłodzkiej i do nas
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
ola 22:22, 06 lip 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Dziękuję bardzo za pocieszającą informację.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
tomgroch 22:59, 03 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Hmm po długiej absencji zebrałem siły i wkleję chociaż kilka zdjęć
Ogród się rozrasta w tempie atomowym, nawet nam wydaje się dziwne, że to to samo miejsce co wiosną.
na początek kilka zdjęć z ogrodu śródziemnomorskiego z przyległościami :



____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 23:04, 03 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508

Paulownia urosła jakieś 4,5 -5 metrów w tym roku i dalej rośnie.

W starym ogrodzie konieczne będą zmiany, bo teraz przy nowym wydaje się mało kolorowy!



na dzisiaj króciutko, ale w aparacie jest świeża porcja zdjęć, więc jutro postaram się wstawić więcej zdjęć.
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Ninoja 07:14, 04 wrz 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Wspaniałe kompozycje, bardzo mi przypadły do gustu i w środku lata wyglądają niesamowicie
Czekam na kolejną porcję.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
ola 10:39, 04 wrz 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Cuuudnie!
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies