Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Pogaduchy nocnych marków...ale nie tylko o ogrodach:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pogaduchy nocnych marków...ale nie tylko o ogrodach:)

Agania 13:42, 23 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiek33 napisał(a)


Agania gdzie były wyścigi hartów?



Na Chorzowskim stadionie i w Świerklańcu w parku...jeden z moich chartów zdobył licencje psa wyścigowego...był niesamowity w biegu typu coursing
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:47, 23 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Czekamy na pieski Dany i projekcik Miry

Dana ty już pierniczki upiekłaś...jaki masz przepisik?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
dana1s 14:00, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Kochana to zeszłoroczna fotka
Dopiero zabieram się za piernik staropolski leżakujący
A na pierniczki takie na szybko mam sprawdzony przepis jak zrobię obiad to wstawię
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Agania 14:03, 23 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
dana1s napisał(a)
Kochana to zeszłoroczna fotka
Dopiero zabieram się za piernik staropolski leżakujący
A na pierniczki takie na szybko mam sprawdzony przepis jak zrobię obiad to wstawię

...widzisz, tak mnie zaszkoczyłaś, bo ja szykuję się na pieczenie i chcę zdązyć w listpadzie jeszcze
...szybki przepis mnie bardziej zmobilizuje...a na piernik leżakujący też nam możesz zdradzić przepis
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
dana1s 14:06, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ja mam taki przepis, że nie muszą mięknąć od razu są do jedzenia
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Mirka 14:11, 23 lis 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
dana1s napisał(a)
Ja mam taki przepis, że nie muszą mięknąć od razu są do jedzenia
Ja robię pierniki z przepisu Navigatorki, ale z twojego też skorzystam chętnie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Basilikum 14:37, 23 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ostatno u sasiadki takie pysze pierniczki jadlam. Chyba czas zaczac adwentowe pieczenie ciastek
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
BasiaLT 14:51, 23 lis 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Aaaaaa!!! mam WAS tu jesteście a'propos pierniczków to piekłam jakiś czas temu. Ja mam taki przepis że muszę trochę poleżeć ale jak się zrobi bardziej grubsze i krócej piece to są PRAWIE od razu miękkie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
dana1s 15:25, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ja piekę tylko pierniczki i ciasteczka orzechowe.

Ciasteczka orzechowe to przepis mojej Babci, są przepyszne i rozpływają się w ustach. Piekę je tylko raz w roku i nazywamy je rogaliki bożonarodzeniowe, bo maja taki własnie kształt




Pierniczki z tego przepisu

składniki:

5 szklanek mąki
1,5 szklanki cukru pudru
1 szklanka miodu
1 jajko
3/4 kostki margaryny, ja daję Kasię
3 łyżki przyprawy do piernika
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej

sposób przyrządzenia:

Masło rozpuścić. Dodać miód, cukier oraz przyprawę do piernika. Podgrzewać na małym ogniu, nie dopuścić do zagotowania.
Pozostawić do przestygnięcia. Mąkę przesiać z sodą. Dodać jajko oraz roztopiony miód i zagnieść. Ciasto zawinąć w folię i odstawić do lodówki na 6-8 godzin ja zawsze robię wieczorem i kończę rano, następnego dnia.
Po tym czasie podzielić na kilka części i cienko rozwałkować.
Wycinać foremkami i piec 8-10 minut w 160 stopniach na złoto.
Zimne lukrować.
Nie wymagają leżakowania są od razu miękkie.
Smacznego!!





____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 16:11, 23 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4467
Spróbuję upiec te pierniczki, bo aż mi się ślinka zebrała w ustach od samego patrzenia. Trzymajcie kciuki za moje pieczenie, bo mnie tylko chleby i cudowny sernik wg przepisu TAR udaje się upiec. Chociaż ten ostattnti najczęściej nieco oklaptuje nie wiem czemu No, ale ze mnie taki nędzny piekarz.

A może znacie przepis na amoniaczki. Te ciasteczka pachnące cynamonem piekła na święta moja babunia, ale przepis się nie zachował

Gosia, ta herbata kenijska jest wspaniała. Po zaparzeniu rozwijają się całe listki. A przede wszystkim ma taki zapach intensywny jak żadna kupiona u nas. Po prostu jest świeża, tzn. od chwili zebrania i wysuszenia nie wędrowała długo, więc się nie odpachniła
Parzy się bardzo mocna. Normalnie wzięłabym 2 łyżeczki do dzbanuszka. Tej wystarczy jedna.
Piję ją na różne sposoby: ze świeżym imbirem, z suszonym hibiskusem, suszonymi skórkami cytryny, pomarańczy albo mandarynki. Fajnego zapachu dodają ususzone kwiatuszki czerwono kwitnącej pysznogłówki. I oczywiście po arabsku "czaj u nana", czyli mocna herbata ze świeżymi liskami mięty dorzuconymi na koniec parzenia.
I już wiadomo, że ja nie kawowa Chociaż dla mojego J codziennie parzę kawę też różnymi dodatkami, np. z gorzką czekoladą i chilli

Muszę rozebrać klawiaturę i wyczyścić w śodku pod klawiszami, bo co jakiś czas wstawia w niekontrolowany sposób literkę "t”.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies