Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Pogaduchy nocnych marków...ale nie tylko o ogrodach:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pogaduchy nocnych marków...ale nie tylko o ogrodach:)

dana1s 09:22, 24 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Gosiu robiłam z laskowych, ale nie ma tego aromatu i smaku. Możesz sama wypróbować z laskowych lub innych.
U nas najlepszym powodzeniem cieszą się ciastka z włoskich
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Mirka 18:54, 24 lis 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dana fotki domku u mnie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Agania 22:51, 24 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Biorę się za pieczenie pierniczków jutro, ale Jamie zawrócił mi w głowie bananowym tortem...z 5 składników...torcik z lodowym kremem

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 19:18, 25 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przyjemnie się piecze w Wami
Dzisiaj zrobię tylko ciasto na pierniczki z przepisu Dany
jutro upiekę i kupię składniki na przyprawę do pierniczków od Asi

Roztopiłam składniki na pierniczniczki Dany....już pięknie pachnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anpi 21:24, 25 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Danusiu podaję przepis na te nadziewane pierniczki,niestety zdjęcia nie znalazłam.

Miękkie pierniczki nadziewane.

-3 całe jaja +3 żółtka (+ 1 jajko do smarowania)
-1kg mąki
-25dag margaryny
-1 szkl.miodu
-20 dag cukru(10+10)
-1/2 szkl.śmietany
-2 łyżki oleju
-1 łyżeczka amoniaku(lub proszku do piecz.)
-2 łyżeczki sody
-przyprawa do piernika
-marmolada lub gęsty dżem śliwk,. lub trusk.(daję marmoladę wieloowocową z Biedry -dobrze nałożyć i nie wypływa)

Z 10dag cukru zrobić karmel(cukier podgrzewać na niezbyt silnym ogniu,aż się rozpuści),wlać ok.1/2szkl.gorącej wody,dobrze wymieszać i dodać miód.
3jaja i 3 żółtka ubić z resztą cukru(10 dag)
Mąkę wymieszać z sodą a karmel z amoniakiem.
Margarynę roztopić.
Wszystkie składniki wymieszać razem w misce( ciasto ma być dość rzadkie) przykryć i pozostawić w chłodny miejscu na kilka godzin(najlepiej na noc)-zgęstnieje,będzie plastyczne.Cienko rozwałkować (ok.3 mm)Wycinać kółka.Na środek kłaść marmoladę i przykrywać drugim krążkiem ,lekko dociskając same brzegi(ja wycinam i sklejam serduszka ,choć więcej zabawy ze sklejaniemUkładać na pergaminie,wierzch pierniczków smarować roztrzepanym jajkiem.Piec10-15 min(zależnie od wielkości i grubości ciasteczek-ale nie za długo żeby nie przesuszyć)w temp 160-170st.C.
Smacznego!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
pestka56 10:23, 26 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jak w piernikowej chatce Baby Jagi

Na moim orzechu (4 października) wiewióra sprawdza jakość orzechów, które użyję do ciateczek orzechowych wg przepisu babuni Dany Co roku ścigamy się z Rudą w zbiorach i w tym roku mamy cały kosz.

____________________
Kasia
Basilikum 16:51, 26 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ciekawa jestem ile ma ruda
ja w tym roku z mojego posadzonego rok temu orzecha mialam pierwszy orzech a pan w szkolce mowil, ze 7 lat musze poczekac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 16:21, 30 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Mój zaczął owocować po 3 latach, ale miał niewiele orzechów, kilka sztuk. Dopiero po 5 latach od posadzenia – a sadziłam kijek ledwie 2 razy grubszy od kciuka – zaczął owocować przyzwoicie.

A ruda Spryciula sadzi mi orzechy po całym ogrodzie. Znajduję jak pielę. kilka musiała jakiś czas temu zakopać pod drogą, która wzdłuż jednego boku ogrodu jest w ogóle nieużywana. Wyrosły 3 orzechy w kępie na 2,5 m wysokości zanim się zoriętowałam. 2 lata lemy wykopaliśmy je pracowicie i przesadziliśmy. Może w przyszłym roku zaowocują.
____________________
Kasia
Basilikum 17:10, 30 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
no ja wiem, ze na orzechy musze poczekac. Zdziwil mnie ten pierwszy tak szybko. Moj orzech tez byl patyczkiem.
Przejechalam dzis sarenke
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
dana1s 17:23, 30 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Izuś smutne, ale co poczniesz. Dobrze, że Ty jesteś cała!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies