Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:12, 07 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Dobre posadziłaś, ja wybieram wg innego klucza ale Twoje chwalę. Owszem owinięty gigant, choć czasem źle mu życzę, wstawiłam jego fotki a raczej końcowy efekt.


Muszę zobaczyć. Twój klucz to jaki?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:16, 07 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kuklik napisał(a)

Jest takie miejsce - PeonyMax i tam oferta pojawiła się 1.01, wysyłka jesienią ale rezerwacja teraz, rozumiesz sama...
I tak się spóźniłam i jedną mi wykupili, masakra jakaś. Zamiast odsypiać Sylwestra piwonie zamawiają Wariaci jak ja


A tak myślałam, Konrad mi mówił że trzeba zaraz w styczniu rezerwować ale się zastanawiałam bo zrobiłam sobie szpaler piwoniowy i jak mi nie zakwitną to nie wiem co ja wybredna nie jestem - mam same stare odmiany i to darowane
wiem jakie karpy oni mają - hmm zajrzę może tam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:22, 07 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dorota123 napisał(a)
Miro tego kremu jest dużo, w przepisie poszłam na skróty i nie dopisałam, że z tych żółtek i mleka podczas gotowania musi powstać baza do kremu gęsta jak budyń. Trzeba uważać, żeby się na spodzie nie przypaliło. przed ucieraniem oczywiście wystudzić.

Kiepsko widać, więc wstawiłam 3 zdjęcia. Muszę zobaczyć Twoje typy rortów.








Wyjaśnię może innym, że jesteśmy w kontakcie bo ja teraz mam tortowe zajęcia - to znaczy w styczniu i lutym jest sporo rodzinnych imprez no i się staram a Dorotka jest mistrzynią więc mi pomaga.

10 żółtek - dobrze widzę - no przecież można z połowy

dzięki bardzo, będę dopytywać, jutro robię masę na serku mascarpone
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:33, 07 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Na razie zimowa aura ostudziła moje tęsknoty ogrodowe

-pelargonie zamówione
-w nasionach pogrzebałam ale tylko w pudle z warzywami - lista braków/zakupowa jest
-po ogrodzie połaziłam
- a!i co najważniejsze mam nowy zakup - odlot - krzesełko, fotelik ogrodowy,cudeńko - może jutro sobie go dowiozę to z pewnością się pochwalę

można by rzec na chwilkę spokój

ale plany są

przejrzeć nasiona c.d. - ludzie czekają ehh
wreszcie iść do garażu i popodlewać doniczki
zajrzeć do katalogów- chyba dalie już są uff
a i zaplanować warzywnik nasadzenia

jak sami widzicie zajęć nie brakuje no i te torty

kwiecie z dziś




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 13:43, 08 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jakie rozczulające widoki..
Już wiem, jak zaczynasz sezon, uczuciami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rench 13:56, 08 sty 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira napisał(a)


Renia jak miło że zajrzałaś. Również najlepszego w Nowym Roku.
Stipa tak kiełkuje takie pojedyncze włoski. Następnie te włoski łapiesz albo łyżeczką np. wydziobujesz takie kępki ile chcesz i to pikujesz do doniczek bynajmnie nie po jednym kłaku. Tak samo z lobelią.






Dziękuję, spróbuję jeszcze raz. Dotychczas udanymi sadzonkami, były u mnie samosiejki
Podpowiedz mi jeszcze odnośnie do narcyzów bożonarodzeniowych. Już przekwitły, zaczęły zasychać im liście. Ścięłam je i teraz mam je wykopać z donicy, podsuszyć i na wiosnę do ogródka ? Jak byś zrobiła ?

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 13:58, 08 sty 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira napisał(a)




kwiecie z dziś






Chyba te pierwsze kwiatuszki najbardziej cieszą
To na dole,to co za kwiatek ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
AgnieszkaW 14:22, 08 sty 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, śliczne masz te przebiśniegi, dzięki takim fotkom łatwiej czekać na pierwsze oznaki wiosny (szkoda, że to jeszcze zapewne trochę potrwa...). Ja co roku postanawiam sobie, że zakupię cebule przebiśniegów, a potem kupuję co innego, bardziej wg mnie potrzebnego. Niestety wszystkiego nie da się finansowo udźwignąć. Obiecuję też sobie - zapatrzona w Twoje - zakupić agapanty, lecz zawsze mam obawy, jak je przezimować w ciemnej piwnicy (mam tam tylko malutkie okienka i ok. 10-12C.). Dałyby radę?
Uściski w Nowym Roku
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Milka 15:39, 08 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O matko, ja tak, jak Agnieszka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 17:44, 08 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kuklik napisał(a)

Jest takie miejsce - PeonyMax i tam oferta pojawiła się 1.01, wysyłka jesienią ale rezerwacja teraz, rozumiesz sama...
I tak się spóźniłam i jedną mi wykupili, masakra jakaś. Zamiast odsypiać Sylwestra piwonie zamawiają Wariaci jak ja


Którą Ci Kukliku wykupili?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies