Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Pszczelarnia 17:52, 08 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
U mnie sezonem startem jest (nie jak podcinam drzewa) ale pierwsze pochylenie się nad pachnącą glebą. I to jest zawsze po połowie marca raczej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anabuko1 19:00, 08 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
No proszę i zima i kwiatki. I fajnie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 19:12, 08 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Mireczka to wychodzi na to, że ja sezon zaczynam zawsze bieleniem drzew i przecinką gałęzi, a potem jest sprzątanie tych gałęzi i mielenie i to trwa i trwa do pełnej wiosny prawie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 19:20, 08 sty 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mira napisał(a)


Wyjaśnię może innym, że jesteśmy w kontakcie bo ja teraz mam tortowe zajęcia - to znaczy w styczniu i lutym jest sporo rodzinnych imprez no i się staram a Dorotka jest mistrzynią więc mi pomaga.

10 żółtek - dobrze widzę - no przecież można z połowy

dzięki bardzo, będę dopytywać, jutro robię masę na serku mascarpone
Bo to jest z takiego przepisu, że te białka wchodzą w ciasto orzechowe i kokosowe. No z tą mistrzynią to przesadziłaś ale lubię czasem zrobić coś innego i zaskoczyć gości. Powodzenia w cukiernictwie, napisz jak wyszło, a jeszcze lepiej pokaż.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sierika 22:33, 08 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Pewnie torty kręcisz i dekorujesz, szkoda, że nie dla mnie. Krzesełko miało być? Klucz nie tylko do róż to pojedyncze płatki, naturalnie wyglądające aby coś na nich przysiadło i korzystało, już dawno wybrałam taki kierunek, miały wpasować się w trawy, byliny/chwasty, staram się choć różnie to bywa.
____________________
EwaSierika
abiko 08:40, 09 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
AgnieszkaW napisał(a)
Miro, śliczne masz te przebiśniegi, dzięki takim fotkom łatwiej czekać na pierwsze oznaki wiosny (szkoda, że to jeszcze zapewne trochę potrwa...). Ja co roku postanawiam sobie, że zakupię cebule przebiśniegów, a potem kupuję co innego, bardziej wg mnie potrzebnego. Niestety wszystkiego nie da się finansowo udźwignąć. Obiecuję też sobie - zapatrzona w Twoje - zakupić agapanty, lecz zawsze mam obawy, jak je przezimować w ciemnej piwnicy (mam tam tylko malutkie okienka i ok. 10-12C.). Dałyby radę?
Uściski w Nowym Roku


O widzisz Aga ja mam to samo.. raz nie udało mi się przezimować agapanta.. a taką mam na nie ochotę.. Mira radź

I tak sobie myślę.. że ja nie wiem kiedy zaczynam sezonjak mawia Violetta " dasz wiarę"
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
mira 18:57, 12 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Milka napisał(a)
Jakie rozczulające widoki..
Już wiem, jak zaczynasz sezon, uczuciami


Irenko...tak się zastanowiłam dopiero po Twoim wpisie i rzeczywiście tak chyba jest hmm

10 marca - łopaty w tle i były przydatne


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 19:02, 12 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Nasiona dzisiaj przytargałam z piwnicy, ileż tego, nie do ogarnięcia, masz jakieś życzenia, pamiętam zaledwie szałwię szkarłatną.
____________________
EwaSierika
mira 19:03, 12 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)


Dziękuję, spróbuję jeszcze raz. Dotychczas udanymi sadzonkami, były u mnie samosiejki
Podpowiedz mi jeszcze odnośnie do narcyzów bożonarodzeniowych. Już przekwitły, zaczęły zasychać im liście. Ścięłam je i teraz mam je wykopać z donicy, podsuszyć i na wiosnę do ogródka ? Jak byś zrobiła ?



Nie mam pojęcia jak postępować z tymi narcyzami. Wiem że cebulki jakie by nie były muszą zgromadzić siły i się odżywić przez liście - nie należy ich ścinać muszą liście zaschnąć porządnie.
Chcesz dać na wiosnę do ogrodu po co? żeby raz jeszcze zakwitły? takie pędzone podobno nie zakwitną - ja bym przechowała /tylko żeby nie wyschły na wiór/ i posadziła w listopadzie no skoro świąteczne - oby to nie była jednorazówka bo z cebulami jest loteria

moje hipeastrum cackane przez cały sezon tak jak powinno być /wcześniej się oczytałam/ nie zakwitło tylko liście wypuściło


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:09, 12 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Trąbię, że ja sezon dzisiaj zaczęłam bieleniem drzew
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies