Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Basilikum 17:57, 13 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21738
mira napisał(a)


pelargonie zamówiłam a moich starych nie pilnuję no - musze je podlać





ha ha mam taka sama i pilnuje. Musze ja rozmnozyc bo mi sie tak bardzo podoba

wlasnie dostalam zamowione nasionka i pora nie zamowilam, jakos mi sie wydaje, ze to trudne warzywo, moze jednak dokupic hmm
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
margaretka3 18:04, 13 sty 2019


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Izo, por jest łatwy w wysiewaniu. A jak się wyciąga za bardzo za słońcem, to się go nożyczkami przycina i od razu mu lepiej
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
abiko 19:00, 13 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8428
Siać pora.. nie kupować rozsad.. no.. wyzwanie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
mira 19:02, 13 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)
Miro, bardzo Ci dziękuję za obszerną odpowiedź w sprawie przebiśniegów i agapantów. Udzieliłaś cennych rad, z których mam zamiar skorzystać. Buziaki

Ps
Ciekawam tych cebul przebiśniegowych zakupionych przez Ciebie, pokaż, jak wyjdą i zakwitną...


To się cieszę, daj znać jak wkopiesz pierwszą kępkę przebiśniegów.

Ja chciałam spróbować innych odmian i skusiłam się na niby dobrze wyglądające -

1/ Galanthus Double - Śnieżyczka kupiłam w dniu jak towar dostali i tego samego dnia posadziłam - później się zastanawiałam czy to były aby przebisniegi bo cebule były za ładne i za duże - mam zapisane co gdzie sadziłam w tym roku precyzyjnie więc na pewno się pochwalę

2/ Galanthus woronowii - bardzo mała różnica z najpopularniejszym nivalis - to była już ewidentna chęć sprawdzenia sprawowania się kupionych cebulek i powoli szerząca się choroba galanthusomanii
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:08, 13 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


A to dzikie tulipany i chionodoxa?
Te tulipany śliczne. Ogólnie tulipany średnio lubię, ale te są śliczne.


To tulipany botaniczne Polychroma - testuję tulipany botaniczne bo powoli chcę ograniczyć - nie nieprawda....
Tak to może być chionodoxa

botaniczne kwitną w roznych porach
w ub roku te 15.04




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:17, 13 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


Orlayę miałam na łączce. Mam nadzieję, że się rozsiała, bo była piękna. O wiele ładniejsza od aminka, który i tak już jest śliczny
Moją liste nasion mam u mnie. W tam roku mam dużo, jak na moje możliwości


To dobra wiadomość o orlay tylko jeszcze nigdzie jej nie wycyganiłam ale spoko dopadnę
Widziałam Twoja listę jestem pod wrażeniem - wielkim.

Ja dziś zrobiłam porządek w moich kwiatkowych nasionach - i jakiś spokój tam zapanował - poszłam za przykładem PaniPrzyrody - i do dużego talerza leciały torebki z wątpliwym terminem przydatności, z napisem coś, ładne, od..., cudo itd. wysieję te cuda i zadbam ale hurtowo



epimedia moja nowa miłość


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
abiko 19:18, 13 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8428
mira napisał(a)


jak raz nie udało się przezimować agapanta to nie jest porażka, to normalny proces ogrodniczy i nie wolno ochoty powstrzymywać
działaj - kup 3 cebule wiosną do doniczki bardzo ciasno upachaj i podlewaj zasilaj czymś dobrym coby było coś na kwiaty i podlewaj

daję wiarę i na dodatek podziwiam bo ja nie wiem jak to możliwe że przy dzieciach, mężu i pracy zawodowej można ogród opanować - ja nie dawałam rady - ogrodem się cieszyłam to znaczy tym co tam wyrastało a teraz dopiero się za niego zabrałam - dasz wiarę


Tak poczytałam co pisałaś o agapantach i chyba to, że za wcześnie je wyniosłam było powodem tego, że nie zakwitły - jak u Ciebie. Chociaż Ty masz kwitnące
Ja się tak łatwo nie poddaję.. spróbujemy jeszcze raz. Tylko z hipeastrum mi ciągle nie wychodzi
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:18, 13 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8428
mira napisał(a)


jak raz nie udało się przezimować agapanta to nie jest porażka, to normalny proces ogrodniczy i nie wolno ochoty powstrzymywać
działaj - kup 3 cebule wiosną do doniczki bardzo ciasno upachaj i podlewaj zasilaj czymś dobrym coby było coś na kwiaty i podlewaj

daję wiarę i na dodatek podziwiam bo ja nie wiem jak to możliwe że przy dzieciach, mężu i pracy zawodowej można ogród opanować - ja nie dawałam rady - ogrodem się cieszyłam to znaczy tym co tam wyrastało a teraz dopiero się za niego zabrałam - dasz wiarę


Tak poczytałam co pisałaś o agapantach i chyba to, że za wcześnie je wyniosłam było powodem tego, że nie zakwitły - jak u Ciebie. Chociaż Ty masz kwitnące
Ja się tak łatwo nie poddaję.. spróbujemy jeszcze raz. Tylko z hipeastrum mi ciągle nie wychodzi
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
mira 19:27, 13 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kuklik napisał(a)
No dobra idę szukać warzywnika Boże tysiąc stron... nic to dam radę
Uwielbiam Twój ogród


Ogród całuje Cię czule

Dam znać jak wstawię zdjęcia - teraz kończę już week ogrodowy
rano jeszcze zamówiłam 1884- będę sprawdzać - zawsze ciekawe historie mnie powalają

coś mam 20 kwietnia

to moje nowe warzywne poletko - dopiero się emem robi



a w skrzyniach coś już rośnie

ten żywopłot z tawuły norweskiej dzieli mój ogród przydomowy z tym co wiesz jakie emocje niesie
ale żywopłot wycięty w pień bo od strony domu już całkiem suchy był - odrasta i będzie inny widok


a to widok na mój chudy długi jagodnik gdzie są skrzynie w których już uprawiam coś na rosół


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 19:34, 13 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Miałam Ci to pisać rok temu, bo coś mi za dużo tych kwiatków w warzywniku było, ale się ugryzłam w język, bo tyle miałaś z tych planów kwiatowych radochy, że nie chciałam Ci psuć szczęścia.



To prawda. Wystarczy pudełko po margarynie. Nie trzeba ich nawet pikować.
Wybierz sobie odmianę pora zimowego i letniego. Ten pierwszy przezimuje w gruncie do wiosny (u mnie był aż do kwietnia/maja następnego roku- nie musi zostać na tej samej rabacie, można wykopać i zadołować w dowolnym miejscu). Por letni już w czerwcu jest zdatny do użycia.
U mnie flance porów są w cenie 5-10 groszy. Cena spada pod koniec maja.


Zawsze pisz, i tak mam radochę najwyżej z mojej głupoty. Myślisz że ucieknę od kwiatków - to jest silniejsze - zrobiłam porządek w nasionach kwitkowych i pod nosem gadałam - to do warzywnika i tak stale ....
Dzięki za radę o porach. Tanie u Ciebie te flance u mnie nie pamiętam ale wydaje mi się że po 50 g wszystko było. Jest tez inna kwestia jak mi kalarepy się nie udały a sama siałam i były super to się wkurzyłam i pomyslałam że sieję
czyli
pory, kalarepa, salaty, pomidory, cukinie,papryki i nawet ogórki mi się udały takie co wysiałam a potem pikowałam
to takie zawsze dylematy co kupić a co samemu - raczej takie rozgrzeszenie jak się wcześniej nawydawało - o! i to było słowo na niedzielę
Ludzie kupujcie nasiona i siejcie.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies