Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

AgnieszkaW 11:38, 13 sty 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, bardzo Ci dziękuję za obszerną odpowiedź w sprawie przebiśniegów i agapantów. Udzieliłaś cennych rad, z których mam zamiar skorzystać. Buziaki

Ps
Ciekawam tych cebul przebiśniegowych zakupionych przez Ciebie, pokaż, jak wyjdą i zakwitną...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anda 11:41, 13 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
mira napisał(a)


a wiesz że nie wiem - to coś z jakiejś drobnicy - kiedyś kupiłam zestaw białych cebulek i były tam takie pyrtki -chyba to te




a przy okazji pomyślałam,że muszę moje jesienne nasadzenia cebul zrewolucjonizować - jak będzie znów upalny kwiecień i popali w mig tulipany to znaczy że nie ma sensu ta praca i potem lekkie poirytowanie - co prawda i tak radość jest ale zbyt krótka


A to dzikie tulipany i chionodoxa?
Te tulipany śliczne. Ogólnie tulipany średnio lubię, ale te są śliczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:45, 13 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
mira napisał(a)


też zapomniała
ale mam - orlaję, 3 nasiona jakiegoś pomidora z tych wyfikanych
a masz stipę, jakiś szarłat te będą w każdym ogrodzie
a ja muszę znieść z góry nie wiem co mam - ogarnęłam warzywa a pudła kwiatowego jeszcze nie
za to zaznaczyłam w katalogu dziś

- cynię pomarańczową kaktusową
- szarłat trójbarwny early splendor - hmm sama nie wiem nie miałam
- lewkonia karminowa aż 3.60 zl może rzeczywiście wyselekcjonowana i same pełne
będą
- celjozja srebrzysta empres
- stipa 2,90 zł
- nasturcja karłowa cherry rose

jej aż 6 opakowań kwiatków o warzywach nie wspomnę
obrazki robią na mnie wrażenie - umie czytać zdjęcia ale mimo to poddaję się

mam postanowienie żeby w tym roku w moim warzywniku było więcej warzyw a mniej kwiatów - tylko taka na mnie rada - trzymać się tej myśli




Orlayę miałam na łączce. Mam nadzieję, że się rozsiała, bo była piękna. O wiele ładniejsza od aminka, który i tak już jest śliczny
Moją liste nasion mam u mnie. W tam roku mam dużo, jak na moje możliwości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kuklik 14:15, 13 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
No dobra idę szukać warzywnika Boże tysiąc stron... nic to dam radę
Uwielbiam Twój ogród
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Gruszka_na_w... 16:20, 13 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mira napisał(a)


mam postanowienie żeby w tym roku w moim warzywniku było więcej warzyw a mniej kwiatów - tylko taka na mnie rada - trzymać się tej myśli


Miałam Ci to pisać rok temu, bo coś mi za dużo tych kwiatków w warzywniku było, ale się ugryzłam w język, bo tyle miałaś z tych planów kwiatowych radochy, że nie chciałam Ci psuć szczęścia.

mira napisał(a)

podobno pory się bardzo łatwo sieje - coś czuję że flance na rynku będą w tym roku drogie a już w ub roku tanie nie były - mam zamiar siać pory i nie wiem które wybrać


To prawda. Wystarczy pudełko po margarynie. Nie trzeba ich nawet pikować.
Wybierz sobie odmianę pora zimowego i letniego. Ten pierwszy przezimuje w gruncie do wiosny (u mnie był aż do kwietnia/maja następnego roku- nie musi zostać na tej samej rabacie, można wykopać i zadołować w dowolnym miejscu). Por letni już w czerwcu jest zdatny do użycia.
U mnie flance porów są w cenie 5-10 groszy. Cena spada pod koniec maja.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sierika 16:24, 13 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Margaretko, może to sierpik? podobny do ostu a co powiesz o kąkolu, must have? zwiewny, uroda ogromna, łąkowy zdecydowanie.
____________________
EwaSierika
margaretka3 17:30, 13 sty 2019


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ostropest?

Pudło
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 17:33, 13 sty 2019


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
mira napisał(a)


ostrożeń ?


Bingo!
O nim właśnie myślałam. Ale zwiewne też - powinny być w przewadze. Sztywniaki to dla delikatnego towarzystwa.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 17:34, 13 sty 2019


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sierika napisał(a)
Margaretko, może to sierpik? podobny do ostu a co powiesz o kąkolu, must have? zwiewny, uroda ogromna, łąkowy zdecydowanie.

Kąkol - cudowna propozycja. Dopisuję do listy poszukiwanych. Dzięki.
O nasionkach bakłażanu pamiętałam.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Rench 17:50, 13 sty 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Matko,a miałam już więcej nasion nie kupować,a tu takie kuszenie u Ciebie

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies