Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

abiko 09:17, 24 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Mira próbowałam sobie przypomnieć co ty masz na tej ziemi, ale widać bardziej patrzyłam wyżej
Nadprycić.. fajne słówko
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
mira 22:25, 24 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Sylwia, Kuklik - pozdrawiam ja dumam cały czas zwłaszcza zimą

Ula - warzywnik ogromny ? kurcze nie bo nie ogarnę, mam 4 skrzynie i 4 grządki wydawało mi się że ogarnę, gorzej bo mam jeszcze rabaty kwietne które się co roku powiększają no i ogródek przydowmowy co w ub roku został zapuszczony przez ten warzywnik - odpoczywał

Anitka - tak tak stolik to stale jest w planach na razie zrealizowałam krzesełko



każdy rozmiar XX będzie pasował


a przebiśniegi - oczywiście że odstępstwa są
u mnie to chyba te nowe


Renia




Viva - Ty i leniuchowanie - ja się na to nie nabiorę
a naparstnice póki co mają się wybornie - to 3 rok od wysiewu i liczę że zakwitną - nie wiem jaki mają korzeń może Ci wykopać sadzonkę


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:28, 24 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Fajne to krzesełko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:32, 24 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z bielenim czekam az przestanie padać. Oprócz drzewek biele tez porzeczki i agrest.
Ciemierniki kupowałam w Biedronce. Niedrogie były. Coś kole 10 zeta za sztukę. Pojawiły sie pod koniec stycznia.



A ja na razie nie bieliłam i ciemierników nie widziałam



Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


]Kiedy będziesz wysiewać nasiona?



w połowie lutego

haha działa
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 22:42, 24 sty 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
No obłędne to krzesełko, gdzie takie dają? mój stolik chciałby przytulic takie
Mam już Rok w ogrodzie, na razie zerknęłam na wstęp, będzie czytanie bo widzę już podobne przemyślenia, w końcu po 20 blisko latach człowiek ewoluuje wraz z ogrodem.
____________________
EwaSierika
m_gocha 22:52, 24 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Krzesełko świetne!
Pewnie jakaś super okazja
Pozwól, że się na chwilkę rozsiądę (wygląda na b. wygodne) i poczekam co nam dzisiaj opowiesz...
A może przynajmniej króciutkie kalendarium Anno Domini 2018?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mira 22:56, 24 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
m_gocha napisał(a)

Czy ja Ci Mira mówiłam, że Twój ogród (w tym i warzywnik) ma klimat angielskiego ogrodu?
Pozdrawiam

nie nie mówiłaś , a klimat w ub roku miał raczej afrykański,
jednak luzacki kawałek ogrodu przywołuje od razu myślenie o angielskich ogrodach - to oznacza jak je postrzegamy - a nie zawsze tak jest
np.


Tamaryszek napisał(a)
Widzę, że znalazłaś Monty'ego!
Dzięki za rady co do ośmiału, na razie sobie odpuszczę. Natomiast łączę się z Tobą w miłości do epimediów, mam na tegorocznej liście zakupów kolejne.
Na Gardenię nie jadę, byłam raz i więcej nie pojadę, nic ciekawego dla mnie (no, może poza sprzedażą ciemierników). Ale jeśli wybierzesz się do Warszawy na Green Days albo Zieleń to Życie, z wielką przyjemnością się z Tobą spotkam, daj znać, jak by co.
Masz śliczny kalendarz ogrodniczy i rozczuliły mnie te brateczki w malusich doniczkach.
(zajrzyj do mnie, zobacz ogród Vivy)

Izo no musiałam Montiego ujrzeć we fraku hehe bezcenne, jednak wolę teraz zwłaszcza oglądać odcinki wiosenne i nie tylko. Uwielbiam ten program, muzyczka, śpiew ptaszków w tle i cudowne zdjęcia, zbliżenia, kadry kolory
no i Monty oczywiście ale nie tylko bo i cała ekipa.
Epimedia testuję pod kątem roślin do suchego cienia - ale chyba za bardzo uwierzyłam w słowo suchy - to tak nie jest - podlewałam - zobaczymy.

Myślałam o Gardenii ale jedynie w kontekście jakiś wykładów, prelekcji.
Jeszcze nie mam planów wyjazdowych na ten rok - klują się.


kasiek napisał(a)
Ale czarująca wiosna u Ciebie
A ten żywopłot z tawuł całkiem wyciełaś czy do ziemi tylko? Powiem Ci że moja tawuła przycięta do ziemi pieknie puściła, warto było Cię posłuchać, troszkę co prawda potem trzeba poczekać na efekt ale odradza się pięknie!

Żywopłot z tawuły chętnie bym wymieniła na grabowy. Ale po przycięciu do ziemi okazało się że korzenie są przeogromne, wielkie karpy i do usunięcia potrzebny byłby chyba ciężki sprzęt i kilku chłopa. No i odpusciliśmy.
Już jesienią ta część wycinana wcześniej puściła nowe pędy.Ciekawa jestem jak będzie szybko odrastał.
Najlepsze jest to że wcale nam nie przeszkadza tak istotne odsłonięcie a tego obawialiśmy się najbardziej.


abiko napisał(a)
Mira próbowałam sobie przypomnieć co ty masz na tej ziemi, ale widać bardziej patrzyłam wyżej
Nadprycić.. fajne słówko

Nadrypcić takie tup tup

jak byłaś to mogło jeszcze nie być
tu fotki wczesny kwiecień




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:59, 24 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajne to krzesełko


Jeszcze była taka niby ławeczka


a tymczasem chodzę i przymierzam gdzie stanie, może wiosną przysiądę



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 23:02, 24 sty 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Super krzesło, koniecznie trzeba wypróbować
____________________
Dwa ogrody
mira 23:20, 24 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
No obłędne to krzesełko, gdzie takie dają? mój stolik chciałby przytulic takie
Mam już Rok w ogrodzie, na razie zerknęłam na wstęp, będzie czytanie bo widzę już podobne przemyślenia, w końcu po 20 blisko latach człowiek ewoluuje wraz z ogrodem.


Dają we Krakowie, a moje krzesełko chętnie przytuli Twój stolik .
Ja pochłaniam tą książkę - to pierwsza taka książka ogrodnicza jaką mam po której nie grzebię, przeglądam itd. i tak sobie myślę, że to dopiero teraz jestem w stanie zrozumieć te wszystkie mądrości -
masz racje po latach
co z tego że po zakupie działki dostałam książkę Johna Brooksa Wielka księga ogrodów - ja teraz to rozumie taka może tępiata jestem a inna sprawa że na początku nie do końca wiedziałam jaki styl ogrodu chcę
ale było coś jeszcze innego - skąd było brać rośliny - w szkółkach same iglaki a najtańsze jałowce - taki śliczniutkie małe
teraz to dopiero jest - szkółki kipią od różności i to też nie jest łatwe - trzeba wybrać i co ? też nie jest to takie proste

a! dojrzałam zamarzyłam i wiem gdzie posadzę kielichowca - wreszcie jakiś krzak na mojej krótkiej liście zakupowej

coś się dzieje z brzozą

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies