Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 20:26, 01 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
rutewka przekwita - moja radość z nasion


zaczyna się podlewanko choć koniec maja był mokrusieńki


bardzo lubię to miejsce i czekam kiedy od góry będzie bujnie


początek czerwca to czas bodziszków - chciałabym je podzielić i mieć więcej do każdej dziury - chociaż wymagaja cięcia po kwitnieniu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:31, 01 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
upał szybko rozprawia się z bratkami


7 czerwiec taka bujność się robi - zapowiedź cięcia i zapowiedź mijającej wiosny

maleńkie bodziszki lepiej widać na fotce


lubię mój busz przy tarasie - zapowiedź floksów
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:44, 01 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pierwsza dekada czerwca - kwitną irysy, kosaćce - zawsze te iryski robią wrażenie więc czekam na nowe


to jest dopiero co postawiona pergola - takie przejście pomiędzy istniejącym ogrodem z którego pokazuję najczęściej fotki a moją działką drugą gdzie jest jagodnik,warzywnik, rabaty kwiatowe ot tak, łąka nawłociowa - taka dzikość jakoś ogarniana ale nie tworzę tam ogrodu w rozumieniu kontynuacji tego co mam - mierz siły na zamiary


pierwsze pożegnania bratkowe


bodziszkowe przesilenie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:50, 01 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czas zakończyć to czerwcowe ciepełko

ciepłe światło od zachodu



11 czerwiec - zdjęcia 5.20 jeszcze idzie wytrzymać ....z komarami i upalem



zaczynam ustawiać doniczki i zmieniać ich zawartość - przygotowania do programu się zaczynają


i to koniec ciepłych wspomnień, może jeszcze uda mi się tu zajrzeć a tymczasem nowy tydzień za pasem ale za to już marcowy - oby był lepszy

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Magleska 22:21, 01 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Mira ale Ty masz piękny ogród-dobrze ,ze wspominki dajesz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AgnieszkaW 08:56, 02 mar 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
mira napisał(a)


a właśnie co to jest



Wg mnie to chyba 'kupidynek'.

Miro, pięknie przedstawiasz ogród, jest taki tajemniczy w każdym zakątku, a równocześnie bardzo przemyślany, dopieszczony, bardzo mi się podoba.

Masz już bratki? Ale super, ja jeszcze nigdzie nie byłam, ciekawe, kiedy uda mi się jakieś fajne zdobyć (u nas to jet większy problem z kwiatami o tej porze...)

Z niecierpliwością czekam na emisję odcinka
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
mira 10:03, 02 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Magleska napisał(a)
Mira ale Ty masz piękny ogród-dobrze ,ze wspominki dajesz


Magdo dziękuję. To tak jest jak tworzymy ogrody i są nasadzenia małe to jak się patrzy na ogród gdzie są rośliny większe niż metr to się wydaje że takie łał.
Dobrze że masz już drzewa bo one dają fajną strukturę - żebym ja wiedziała tyle co Ty na tym etapie tworzenia ogrodu....zazdroszczę Ci .
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 10:09, 02 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)


Kupidynek - hmm mi się nie wydaje, może ktoś jeszcze coś wymyśli

bratki u nas sa na giełdzie na razie skromnie bo pewnie ten tydzień będzie bratkowy, ja bratki już mam i czekam na kolejne bo nie ma jeszcze takich jak chcę - tylko, że jak przychodzę na plac dostaję rozjazdu w oczach i już nic nie wiem - w detalu sa po 1.50 czyli tak jak w u roku



jak by nie patrzeć to właśnie rozpoczyna się sezon bratkowo-stokrotkowo-pierwiosnkowy!!! no i donicowy oczywiście poza tym co w gruncie czyli wszelkiego rodzaju krokusami, ciemiernikami, pierwiosnkami, narcyzami
o czym zapomniałam

miłego tygodnia wszystkim życzę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
kasiek 20:21, 02 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O jak fajnie - to zapowiada się fantastyczny sezon w Mai - czekam z niecierpliwością i jestem pewna że będzie bajecznie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Mgduska 15:55, 03 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


"Gdzie nie sadzić przebiśniegów:

pod iglakami
w bardzo gęstym drzewostanie – woli luźne starodrzewy lub prześwietlone leśne polany
na niekoszonej łące zdominowanej przez duże trawy (trzcinnik, śmiałek darniowy itp.) lub inne duże byliny (np. astry nowoangielskie, wrotycz)
tam gdzie rosną borówki i wrzosy – gleba jest za kwaśna
tam gdzie w lecie robi się suche klepisko
tam gdzie woda stoi dłużej niż tydzień w roku
tam gdzie gleba wiosną jest tak twarda, że nie da się palcem zrobić dziurki głębokości 10 cm do posadzenia cebulek
tam gdzie warstwa próchnicza jest cieńsza niż 5 cm
tam gdzie rosną jeżyny leśne i orzechy włoskie – działają one zabójczo na przebiśniegi".



Czy obserwujecie w ogrodzie miejsca gdzie by tu dosadzić jakieś cebulowe? ja to robię teraz stale - szukam, zastanawiam się i jak się zdecyduję to zapiszę bo do jesieni zapomnę


Teraz już wiem, dlaczego moje przebiśniegi znikły - pod iglakami, sucho i jałowo

Zawsze wiosną dziwię się, że jest jeszcze tak dużo miejsca na cebulaki - ale jesienią wszystko jest tak zarośnięte, że dosłownie palca się nie wciśnie - i to jest bardzo dobry pomysł, żeby teraz zapisać, albo wręcz oznaczyć tabliczką takie miejsca!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies