Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:19, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
8 marca.


Tak Dzień Kobiet to okazja żeby się obsypać kwiatami niekoniecznie rumieńcem .

Ja na wszelki wypadek już skupuję

to dla zapachu - uwielbiam ten miodek



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:21, 29 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
A ja mam wrażenie, że u mnie zaczyna być na cięcie róż późno tak startują na całego, pędy już 2 cm mająMam plan ciąć od razu jak tylko padać nie będzie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:22, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gosialuk napisał(a)
O to już niebawem. Bardzo jestem ciekawa twojego ogrodu Miro.


Gosia dasz wiarę, że ja też

To jest tak jak z wszystkim, każdy inaczej postrzega, u mnie było bardzo mało nagranego materiału - praktycznie z 1 dnia - zwykle pokazywane są różne pory roku - u mnie pewnie głównie z 24 czerwca. Ciekawa będę Twojej opinii.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:24, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
A ja mam wrażenie, że u mnie zaczyna być na cięcie róż późno tak startują na całego, pędy już 2 cm mająMam plan ciąć od razu jak tylko padać nie będzie.


Sylwia nic im nie będzie, kolejny tydzień ma padać właśnie.

Róże wielkokwiatowe tnę do ziemi, okrywowe troszkę, angielskie formuję krzak, rabatowe też, historyczne tylko to co trzeba i nie wiem co z pnącymi - nie robiłam zdjęć - muszę pokazać te liście bo nie wiem co robić.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:26, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bez zbędnych słów - mam! pachną! cieszą!




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:28, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
małe i duże kocham je wszystkie sa jeszcze średnie, tylko te rokokoko jakoś mnie nie uwiodły





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:32, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Doniczki przygotowałam, ale sadzenie trzeba celebrować.



Czas krokusów botanicznych - zawsze się zastanawiam które lepsze botaniczne czy wielkokwiatowe - no nie widomo bo nie wiadomo jaka pogoda się trafi - to lepiej miec jedne i drugie




Ale teraz wieje, w kolejnym tygodniu deszcz może je załatwić i przebiśniegi i iryski






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 22:32, 29 lut 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
A kiedy Jasia? bratusie śliczne, sezon znaczy rozpoczyna się
____________________
EwaSierika
sylwia_slomc... 22:40, 29 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Bratkowo cudne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:49, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dla celów poznawczych pokazuję różnice między przebiśniegami
tu jest ten najczęściej występujący Galanthus nivalis ten z lewej i ten z prawej to Galanthus woronowii - choc pewna nie jestem - ma szerokie liście.


Chodzi mi o to że dla hobbystów liczy się wszystko - plamki,długość płatków, szerokość - pytam się co te kwiatulki robią ludziom że tak je kochają i fortuny wydają. Rozumiem tulipan....ale takie maleństwo - ja uwielbiam ale nie wariuję.
A wiecie że cała roślina jest trująca ? no i pod ochroną - dobrze że są takie do uprawy w ogrodzie.

A tu ze strony Łukasza Łuczaja przytoczę gdzie nie sadzić - może się komu przyda

"Gdzie nie sadzić przebiśniegów:

pod iglakami
w bardzo gęstym drzewostanie – woli luźne starodrzewy lub prześwietlone leśne polany
na niekoszonej łące zdominowanej przez duże trawy (trzcinnik, śmiałek darniowy itp.) lub inne duże byliny (np. astry nowoangielskie, wrotycz)
tam gdzie rosną borówki i wrzosy – gleba jest za kwaśna
tam gdzie w lecie robi się suche klepisko
tam gdzie woda stoi dłużej niż tydzień w roku
tam gdzie gleba wiosną jest tak twarda, że nie da się palcem zrobić dziurki głębokości 10 cm do posadzenia cebulek
tam gdzie warstwa próchnicza jest cieńsza niż 5 cm
tam gdzie rosną jeżyny leśne i orzechy włoskie – działają one zabójczo na przebiśniegi".







Czy obserwujecie w ogrodzie miejsca gdzie by tu dosadzić jakieś cebulowe? ja to robię teraz stale - szukam, zastanawiam się i jak się zdecyduję to zapiszę bo do jesieni zapomnę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies