Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 21:43, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Jak nic siewki ciemiernika.


O to super wiadomość. Poczekam jeszcze i je przepikuję do doniczek.

Czytałam że Dan Person wywala siewki bo uważa że osłabiają mateczną roślinę - tylko te największe zostawia na rozsady.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:47, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)
Ja domowe wysiewy odpuściłam. Nastawiam się w tym roku znów na sadzonki bo mi wszystkiego brakuje. Marzą mi się wiosenne bratki ale wczoraj spadło 10cm śniegu więc ten weekend odpuszczam.



Urszulla napisał(a)


Pory z zeszłorocznego siewu nie urosły wiele w sezonie, nie wiem jakie lubią podłoże. Za to przetrwały zimę i mam na ten sezon gotowce.

Udała mi się w zeszłym roku trawa cytrynowa ale ona podobno nie zimuje. Ewentualnie mogłabym ją wysiać. Stipa już się sama produkuje to mam spokój z wysiewami. Kwiatki u mnie nie chcą być piękne, męczą się w ciężkiej ziemi.


Mi też się marzyły i dzisiaj przy cudownej pogodzie zakupiłam skrzyneczkę


Ula najważniejsze mieć diagnozę - Ty wiesz że ziemia ciężka - to działaj - piasek, skoszona trawa cienka warstwa, no obornik byłby super - to się da ogarnąć.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:51, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)

Dobrze.że pokazałaś tę roślinę, bo ja mam też dużo takich siewek i się zastanawiałam co to jest, czy ostróżki,czy Orlaya.

Róża to EISVOGEL ,pięknie też pachnie.

Z cięciem róż się nie Śpiesz,w naszym regionie Forsycje jeszcze nie kwitną
Ja już dostałam nauczkę i teraz grzecznie czekam.


Z cięciem róż się nie spieszę bo prac ważniejszych nie brakuje.Czytałam u różanych że cięcie między 15 marca a 15 kwietnia i tego się trzymam - juz kwitnąca forsycja chyba nie jest wytyczną.

O róży poczytałam - Tantau - cudna ale do 1.20 cm więc tych mam już dość.
Ale zapamiętam.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:54, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tulucy napisał(a)
Miro ja dziś może albo jutro wysieję, ale tylko pomidory. Zamówiłam trochę i już doszła paczuszka. Na nic więcej czasu nie starczy...


Pomidory tak wcześnie? to pewnie do szklarni - ja pod koniec marca.

Pomidory to dziwne warzywo - ludzie szaleją wariactwo odmian,samkoszy - fajnie że taka moda - ale zawsze mnie to dziwi jak taka karierę robi pomidor a taki np. por już nie hmm
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:55, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gosialuk napisał(a)
Miro wszystkiego najlepszego. Świetnie się czyta twoje opowieści ogrodowe.


Gosiu bardzo dziękuję za miłe i krzepiące słowa.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:59, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
antracyt napisał(a)


Grujeczniki w okolicy również są już w takiej fazie rozwojowej. Ten mój się ociąga, nadal wygląda jak na początku zimy. Ostatnio nawet ciachnełam mu gałązkę, żeby sprawdzić czy żyje (lekko przewrażliwiona jestem na jego punkcie ) i okazało się że tak, tylko się nie śpieszy. Gałązka trafiła do wazony i teraz wygląda jak na Twoim zdjęciu
Mam taki patent na wysiewy (szczególnie te spóźnione). Doniczki stawiam na podgrzewanej podłodze w łazience do czasu aż nie zaczną pojawiać się kiełki. Trochę to przyspiesza wschód roślin.


Zuzanno ten Twój grujecznik jest mądry bo nie ma co się tak spieszyć z pąkami - każda pogoda może jeszcze być.

Ja doniczki stawiam na parapetach nie wszystkich a w łazience bym nie strawiła.
Wiem że w szklarniach albo na parapetach można na specjalnych matach grzewczych stawiać - ale ja nie mam i mam ogolnie ciepło.Światło tez jest ważne.
Bedzie co będzie z wysiewami - nowy eksperyment .

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:02, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Magleska napisał(a)
Mira

piękne fotki robisz

potrafisz fajnie wyeksponować donice -ja przekładam z miejsca na miejsce ,bo wiecznie mi nie pasują …..

w szczególności zachwyciły mnie te prostokątne na oknach -pamiętasz ,gdzie je kupowałaś ?
za wysiewy jeszcze się nie wzięłam …..
nawet w L..u był taki regał do wysiewów ….stałam przy nim długo....ale nie kupiłam
chyba muszę jakiś plan działania zrobić ,bo zaczynam kawałek jedno ,później lecę i znowu kawałek co innego-efektem jest wszędzie bałagan

ale się rozpisałam

buziaki


Madzia z tymi fotkami - ach - dziękuję jeśli Ci miłe

donice stale przekładam z miejsca na miejsce żeby pasowało
prostokąne ceramiczne? - a to nawet chyba w Castoramie kiedyś
tak paln dzialania dobra myśl - jak chcesz siać - siej - może mniej tak żeby Ci to radość dawało a nie utrapienie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:05, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dorota123 napisał(a)
Na pierwszym zdjęciu masz ostróżki jednoroczne, one świetnie dają sobie radę zimą.
Tak jak piszesz te biduleczki cieszą ogromnie. Ja właśnie pozbierałam pojedyncze roślinki rozrzucone po ogródku i zrobiłam z nimi porządek. Posadziłam na brzegu rabaty tuż przy trawniku i liczę na szybki przyrost ich masy.
Marudziłaś niedawno, że jeszcze nie rozpoczęłaś sezonu, a tu czytam to posiane, tamto zrobione, bratki kupione, czyli sezon rozpoczęty.
Ja jeszcze nic nie siałam, nie mam gdzie trzymać siewek a do maja kawał czasu.


Ach zapomnijmy o marudzeniu, nie wynika to ze spraw ogrodowych więc się przedarło mi tu, prac w ogrodzie multum początek
dzisiaj był cudny dzień na prace, wiele nie zrobiłam za to zrobiłam zakupy kolejne




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:07, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kasiek napisał(a)
Wiosna , wiosna - piekne iryski
Cos wiadomo kiedy będzie emisja Twojego ogrodu?


A nie muszę Ci nawet mówić bo przecież poznasz a na pewno każdy program oglądasz

polecam Ci serdecznie odcinek 7, ja to nr 2
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:17, 29 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
o wlasnie ja z tym samym pytaniem

Ja oprocz jesiennego i majowego ogrodu lubie wlasnie taki teraz z czekaniem na kazdy kolejny kwiatek
Ja nic jeszcze nie posialam


Ale jesteś zakręcona już Ci pisałam więc napiszę zaraz przed żebyś pamiętała .

Ja też lubię ten budzący się ogród.



to samo miejsce/kierunek latem



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies