Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:08, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ściskam, czytam o przeciwnościach losu i o przyspieszonym kwitnieniu roślin, o idealnym miejscu dla ciemierników i już wiem czemu moje takie ( choć jeden złapał jakiegoś grzyba u podstawy łodyg, strasznie wieje i opryskać się nie da to dzisiaj cynamon sypałam zobaczymy) Trudny rok, dla nas trudny od samego Sylwestra, jutro kolejny pogrzeb w rodzinie( nie wirus)i co to za pogrzeb jak do 5 osób tylko może być...
Ciężkie czasy, ale ogrody pomagają przetrwać byleśmy zdrowi byli, czego Wam z serca życzę. Reszta nie ważne



Sylwia dzięki, obyśmy przetrwali będę marzyć o kiełbasce u Ciebie
po co sypiesz cynamon?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:11, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)
Też nie mam wiosennych kwiatków w donicach. Przymrozki zastopowały działania. A teraz to nie wiem czy wogóle je zrobię Ale my potrafimy sobie radzić inaczej.



No pewnie, trzeba też oszczędzać kasę, no niestety teraz ogród byle cieszył tym co jest, a kto może to pewnie będzie siał warzywa bo nie wiadomo co będzie dalej, tak naprawdę nic nie wiadomo..

trzymaj się
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:12, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
m_gocha napisał(a)
Na te ciężkie czasy Miro zostawiam Ci moje brateczki


Kiedyś popełniłam faux pas na Twoim wątku pisząc, że nie przepadam za bratkami, bo one takie jakieś nieuporządkowane są
Początkiem marca zakupiłam tak jakoś od niechcenia Pomyślałam wtedy o Tobie (boś bratkowa). Teraz cieszą w donicach

Trzymajmy się!


Bardzo Ci dziękuję, taka dawka koloru pomaga.

/oczywiście że pamiętam /
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:21, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dziękuję, że chce się Wam coś skrobnąć u mnie w tym czasie który jest tak niepewny i nic nie wiadomo, a stale część ludzi nie rozumie co się dzieje i zupełnie mają gdzieś ograniczenia.

Ja w ogrodzie na razie nic nie działam, choć mam nadzieję że jednak pogrzebię sobie w ziemi i mi się poprawi humor, bo mam stale huśtawkę.

Na smutki najlepiej robią mi wesołe filmiki albo oglądanie zdjęć i wspomnienia.

Nie chce mi się pisać o ogrodach ale wstawię choć kilka zdjęć z ogrodu który zrobił na mnie wielkie wrażenie.
Podobał mi się szalenie, a właściciele byli bardzo sympatyczni i całkowicie pochłonięci ogrodem.
Najlepsze jest to że ogród zwiedzałam w maju a najlepszy jego czas to od sierpnia hmmm. Chyba zawsze jest piękny - bez chyba.

To ten ogród

http://www.tuindevilla.nl/



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:31, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
to taki znak rozpoznawczy tego ogrodu - chyba każdy ogród powinien mieć to własne coś





w żywopłocie wycięte okno


taka kostka z cisa i jakby przejście super


urocze wejście do dalszej części ogrodu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:39, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
najpierw obchodzimy dom dookoła - więc kilka fotek z części nie tyle frontowej co przydomowej



tulipany w donicach nie za wiele, na rabatach wcale



tu się pije kawę, odpoczywa po zwiedzeniu ogrodu i wymienia wrażenia


widzicie te hosty w donicach ? no po co wychodzić z domu - trochę ukopać hosty i siup do donicy - na jesień jak znalazł będzie nowa wypasiona sadzonka na rabatę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:42, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041




majowa łąka - cuuudo


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:47, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
niesamowicie podobało mi się to miejsce - kolor krzesełek no i przestreń


takie domki szalenie mi się podobają - chodzi mi o rozmiar


Ogród ma różne części

może to tez znak firmowy ?


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:52, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


12 maja - cudowna zieleń




to chyba judaszowiec w ostrym kolorze - to one dopiero w maju kwitną - hmm zobaczymy czekam na mój


a ta budowla bardzo mi się spodobała



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:05, 25 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
jak oni ten ogród ogarniają to nie wiem - znaczy wiem od rana do nocy



warzywnik a jak też jest






no i tyle, byłyśmy tam 2 godziny i to szybko było i z kawą no ale tyle właśnie trwają pobyty w ogrodach prywatnych to raz a inna sprawa że my w drodze więc czas też nas goni - my czyli ogrodowa grupa.

Mama nadzieję że trochę tych fotek ucieszy Was a może zainspiruje i pomyśleć że taka zieleń już za niecałe 2 miesiące. Wiem trudno myśleć o perspektywie czasowej teraz. No ale coś trzeba robić.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies