Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Tamaryszek 17:24, 22 mar 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Miro, ślicznie wyglądają te niebieskie bratki w niebieskich donicach. Co robisz z bratkami w końcu maja, wysadzasz do ogrodu?
Kwitnący głóg, i w ogóle cały zakątek z nim, świetnie wygląda. I mebelki nowe bardzo mi się podobają. Mimo smutnego czasu, ogród jednak przynosi wiele radości.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
sierika 18:40, 22 mar 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
I trzyma nas w pioniechoć szczerze to nawet nie zauważyłam, że już kalendarzowa, każdego roku czekałam niecierpliwie a teraz...mam wrażenie, że żyję dwutorowo.
____________________
EwaSierika
mira 22:55, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basieksp napisał(a)


Zgadzam się, fajnie jest oglądać ogród, który ma sympatycznego właściciela, to od razu widać, jak że ktoś zna i kocha swój ogród, tak na marginesie przydałoby się takie hulaj hopy, stałam daleko w kolejce po zakupy, co z tego jak babka za mną stanęła obok,


Mam nadzieję że zwróciłaś jej uwagę - niestety ludzi teraz trzeba uświadamiać bo jak nie dotyczy "szwagra" no to po co ta panika.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:56, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
antracyt napisał(a)
Bardzo ładne powojniki. Takie delikatne najbardziej lubię
Jeżeli chodzi o rozważania nad ogrodnikiem i jego ogrodem. Moim zdaniem oba te elementy są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Osobowość ogrodnika odbija się w jego ogrodzie. Nie da się tego oddzielić.



No ja też takie powojniki lubię, stale mam za mało pnączy a to idealne rośliny na mniejsze ogrody.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:00, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ogród to teraz jedna z niewielu oaz normalności. W nim wszystko toczy się zwykłym, znanym rytmem. Każde wyjście to ogrodu koi myśli i zmysły.
Nasze pokolenie zna ograniczenie wolności z własnego doświadczenia. Młodsi nigdy tego nie zaznali. Stąd trudniej im to pojąć. Te ostatnie smutne wieści, że niebezpieczeństwo czyha nie tylko na tych 70+, powinny przyspieszyć rozumienie powagi sytuacji.
Trzymaj się cieplutko.
Powikłania po lutowej grypie też mi się jeszcze dają we znaki. Nie regeneruję się już tak szybko jak jeszcze 10 lat temu.

Piękne zdjęcia wklejasz.


Trzymaj się, jak możesz siedzieć w domu to siedź bo to jedyna szansa.
Za piękne zdjęcia dziękuję bardzo - staram się i stale się staram a to dużo czasu zajmuje. No ale teraz to ja głownie fotografię w ogrodzie uprawiam.
Jutro pewnie coś ciachnę - spadł pierwszy śnieg - jakby tej zimy choć już wiosna jest.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:01, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


I ta zieleń trawki po lewej. Ach!




A Ty wiesz że to jest trawka wysiana z nasion które dostałam od Margaretki - no i nie przypomnę sobie teraz nazwy.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:02, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
darkowa napisał(a)
Miro - masz piękny ogród i te Twoje przecudne bratki...
Ja bardzo się cieszę
że posiadam ogród,a w tym okropnym czasie to już wybawienie
Głowa do góry i do ogrodu marsz(lol)...



No koleżanko masz ogród i to w tak pięknym miejscu to ja się pytam gdzie jest Twój wątek co???
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:05, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)
Ech, wychodzenie z domu ograniczam do minimum i nie mam ani pół brateczka. Udało mi się za to kupić ziemię do wysiewów i wreszcie pomidorki wysieję. Ściskam Mirciu.


Kasiu jedną wiosnę można się bez bratków obyć - gdybym ich nie kupiła tak wcześnie z pewnością nie łaziłabym po centrach ogrodniczych teraz - nawet nie wiem czy u mnie otwarte.

W ogrodzie tyle innego dobra może być choć raz nie na bogato. Taki czas - czas refleksji sądzę.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:09, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tamaryszek napisał(a)
Miro, ślicznie wyglądają te niebieskie bratki w niebieskich donicach. Co robisz z bratkami w końcu maja, wysadzasz do ogrodu?
Kwitnący głóg, i w ogóle cały zakątek z nim, świetnie wygląda. I mebelki nowe bardzo mi się podobają. Mimo smutnego czasu, ogród jednak przynosi wiele radości.


Iza w jakim końcu maja u mnie bratki do lipca są ale potem je po prostu wyrzucam. Myślę że rzeczywiście końcem maja można by spróbowac wysadzić do ogrodu gdzieś ale to jest przysmak ślimaków - no chyba żeby traktować jako pułapka no może ?
W ub roku miałam bratki do czerwca - to zależy od pogody - jak przyszły upały w czerwcu po 30 stopni i więcej no to koniec.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:12, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
I trzyma nas w pioniechoć szczerze to nawet nie zauważyłam, że już kalendarzowa, każdego roku czekałam niecierpliwie a teraz...mam wrażenie, że żyję dwutorowo.


No ...to jest wyjątkowy czas ... na razie staram się zajmować myśli ogrodem dlatego tu jestem i pstrykam co się tam w ogrodzie ujawni.Teraz za oknem dla odmiany biało.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies