Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 23:03, 07 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041

Drodzy Ogrodowiskowi oraz wszyscy którzy zaglądali przez wiele miesięcy na mój wątek

pozdrawiam Was serdecznie, przytulam i dziękuję za pamięć.

Wiem ,że wiecie jak to jest kiedy ogród przestaje cieszyć, kiedy nie ma szans na prace w ogrodzie, nie ma szans na upajanie się do woli zapachami i kolorami
już nie wspomnę o swobodnych i beztroskich spotkaniach.
W tych okolicznościach radosne prowadzenie wątku na forum ogrodowym przestało dla mnie mieć sens.

Powoli odzyskuję nadzieję, że ten sezon będzie lepszy i dlatego postanowiłam uzupełnić mój wątek i przywołać takie wspomnienia z ogrodu jakie mimo wszystko zostały w mojej pamięci i na zdjęciach które robiłam - choć jak na mnie przystało to jest 10% tego co zwykle.

Zatem jaki był miniony sezon - skupiamy się na ogrodzie

Jak pisałam ostatnio - dla mnie sezon kończy się i zaczyna w listopadzie.
Ten listopad sprzyjał pracy niemniej wracamy do listopada 2019 który był beztroski i radosny

kończył się ostatnim nagraniem do programu Maja w ogrodzie i zapowiedzią marcowej emisji

nagranie dotyczyło tzw lokowania produktu no i powstała kompozycja z małym ciurkałkiem w środku



Ja oczywiście żałowałam że nie mogę pokazać odsłony ogrodu jesiennego - wydaje mi się że jest najciekawszy właśnie wtedy - zastanawiałam się jak sobie wynagrodzić trud przygotowania do programu i wpadłam na pomysł że zafunduję sobie widzianego w szkółce judaszowca i poproszę Maję o posadzenie - i tak było.
Niestety nie zadbałam o dobre zdjęcie i dobry czas żeby upamiętnić tę chwilkę

Wszystko było przygotowane jak należy - dołek wykopany, kompost przygotowany


objaśniłam dlaczego takie miejsce, dlaczego judaszowiec i Maja przystąpiła do sadzenia z takim zapałem i radością jakby to robiła radośnie u siebie


trochę pomagałam żeby mieć ciut udział


no i posadzone


a potem odbyłyśmy spacer po ogrodzie i pokazałam miejsce które mnie irytuje prosząc o radę - o tym potem.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:20, 07 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wyobrażacie sobie jak całą zimę trzęsłam się o to moje drzewko.
W chwili sadzenia miało już spore pączki.
Było okrywane w zimne dni i dmuchałam jak mogłam choć w końcu przyszedł 2020 i już mi było wszystko jedno.
Ale drzewa wiedzą lepiej więc - zakwitł choć jeszcze to nie spektakularny widok to cieszył
11 maja


Grudzień szybko przeleciał jak to grudzień w ogrodzie, w tym czasie lubię dekorować ogród zanim zabiorę się za dom - no a jak to możliwe to zawsze jest coś do zrobienia w ogrodzie

jak otulanie judaszowca













____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:37, 07 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Miałam zamiar przejrzeć wszystkie zdjęcia i przy okazji zrobić selekcję.
To zajęcie styczniowe - jak zwykle i jak wiele innych ogrodowych zajęć typu

łażenie po ogrodzie i ogarnianie ile to roboty będzie,
oglądanie struktury ogrodu i planowanie kolejnych dosadzeń - no przecież pusto jest
porządki w nasionach
zamawianie co tam się zaplanowało i nie
czytanie książek ogrodowych zwłaszcza
oglądanie zaległych filmów, ulubionych blogów -
no w każdym razie całkiem sporo ogrodowej roboty

W styczniu 2020 też przy ładnej pogodzie












____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:45, 07 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
W styczniu udało się jeszcze przy już uschniętej choince zorganizować spotkanie ogrodowe celem spotkania i wymiany nasion.
Zdjęć nie mam.

Luty 2020

To dopiero połowa lutego a w ogrodzie dzieje się że hej - musiało być ciepło bo zimno przyszło chyba potem - było albo wcale nie było śniegu i opadów








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:52, 07 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
18 luty 2020 obfituje w przebiśniegi - uwielbiam, uwielbiam - zapisałam już w planach - dzielić , mnożyć przebiśniegi

tak wcześnie nigdy ich u mnie nie było




jak to o tej porze pierwsze siewy, planowanie lub korekta warzywnika - i już wiem że to będzie mój priorytet, zresztą w tym sezonie tym bardziej - warzywa a reszta musi sobie radzić

wspomagam się jarmużem






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:07, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
26 lutego w dniu moich urodzin rozpoczynam przyspieszony sezon od wycięcia bylin i szybkiego ogarnięcia ogrodu
wszystko bardzo szybko, za szybko startuje



wystawiam do ogrodu donice z cebulowymi które posadziłam w donicach chyba pierwszy raz


ciemiernik cuchnący już w pełnej krasie


i iryski reticulata - moja odnowiona miłość
zakwitły dla mnie





w tym sezonie w donicach czeka 14 odmian - już nie mogę się doczekac kiedy je wystawię na docelowe miejsca




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:16, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
29 luty ten przestępny

a w ogrodzie szaleństwo kolorów - strasznie ciepło musiało być

pierwsze krokusy botaniczne - zaraz po przebiśniegach i iryskach - dla mnie ta trójka na początek jest najważniejsza - są pierwsze i niezmiennie cieszą - od razu w ogrodzie panuje inny nastrój











____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:24, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Chyba z obawy, że mogę nie mieć kiedy zaopatrzyć się w moje ukochane bratki w ostatnim dniu lutego zrobiłam zakupy bratkowe.
Wybór był mały, wszyscy czekali na marzec. No i się doczekali - pamiętacie co było z bratkami - nie mogłam ich kupić wtedy kiedy błagali producenci o kupno i były o połowę tańsze.
Moje już siedziały w doniczkach i rosły.






Zawsze celebruje zakup bratków, wybieram, przebieram - tym razem w panice i pośpiechu z mieszanymi uczuciami patrzyłam i na ogród i na moje bratki.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:36, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No i nastał marzec 2020 - zwykle tak oczekiwany przez ogrodników - wiosna ma cieszyć wszędzie nie tylko w ogrodzie.
Ogród nic sobie ie robił z tego co wkoło - nagle zauważyłam fakt oczywisty - wszystko rośnie jak szalone.

8 marca był emitowany odcinek z programu Maja w Ogrodzie. Oglądaliśmy rodzinnie,
ucieszyliśmy się z montażu a ja uśmiałam ponownie z królowej



bardzo wcześnie rozkwitały krokusy wielkokwiatowe, niestety pszczoły nie odwiedzały ich gromadnie tak jak było to w poprzednich latach






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:51, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
10 marca zrobiłam bukiecik z fiołków - ależ one wcześnie wystartowały


w tym roku mam zamiar zmienić kolor bratków na białe z żółtymi


jeszcze surowo i mnóstwo pracy w ogrodzie o której nie myślę, pod presją czasu jak mogę robię szybko po łebkach i tez dobrze



a 10 dni później już przekwitają przebiśniegi, i pojawiają się inne cebulowe i wiosenne kwiaty, jest tez czas ciemierników











____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies