Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:34, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
bratki u mnie rosną bardzo długo czasem i do polowy czerwca - tym razem wymieniałam je na heliotropy które miałam i z siewu i z przechowania

to 11 maj no gdzie ja bym je wywaliła - heliotropy niech rosną gdzieś tam




zaczyna się czas orlików - dbałam już jesienią żeby ich nie wyplewić i wysialy się gdzie chciały i miałam wiele radości i bukietów







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:52, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041





zaczyna kwitnąć głóg

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:07, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
w maju kwitną bzy - moja kolekcja stale się powiększa choć w 2020 do maja nigdzie na zakupach nie byłam jednak pod koniec maja wpadł mi w ręce lilak Primrose a sierpniu dostałam od Sieriki sadzonkę prestoniae - muszę kiedyś policzyć te moje lilaki

to efekt pierwszego rodzinnego spotkania


Jak tylko otwarte zostało arboretum w Wojsławicach udało mi się pojechać żeby naładować nadwyrężone nerwy i zdrowie
rano było cudownie, pusto



zdębiałam kiedy obaczyłam szaraczka który mi pozował


taka porcja koloru na mnie działa


niesamowite jest to arboretum i ludzie którzy go tworzą, stale się powiększa
dobrze bo jednak ściągają tam tłumy


jest piękna kolekcja piwonii - jak bardzo bym chciałam to zobaczyć w tym roku




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:12, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


końcem maja kwitła kolekcja irysów - nawet nie wiedziałam że taka jest





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:27, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
I tak kończy się maj

bardzo dziwny w pogodzie - to zapamiętałam
był suchy, wietrzny, mocne słońce i bardzo duże różnice temperatur pomiędzy dniem i nocą - niekiedy temp spadała do 2,3 stopni w nocy kiedy w dzień było powyżej 15

to dla warzywnika było obrzydliwe, nie wysadziłam pomidorów do gruntu w maju !

a potem był czerwiec mokry i... nie wiem jak to nazwać plagę ślimakową - każdy zna.

Miłe fotki z początku czerwca


aromoterapia


kiedyś chciałam obsadzić wszystkie donice tymiankiem - niestety w deszczach to mi padło



rozwijam moje przestrzenie kompostowania






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:27, 08 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jesteśmy w czerwcu - lubię wszystkie miesiące w roku, bo każdy ma to swoje coś - no a czerwiec ma tego sporo.

Pierwsza dekada to soczysta zieleń, niknie ckliwość i ostrość wiosennych kolorów,
i jest już tęsknota za tym co minęło w ogrodzie - kończy się wiosna
ogród dojrzewa bujnością
róże w pąkach już się czają no i ta ciemna zieleń, spore przyrosty i zapowiedź wszelakiego cięcia. Jest też coś jeszcze - niedługo zacznie ubywać dnia - jakoś żal a przecież tak cudowne miesiące dopiero będą

nie ma co marudzić zobaczmy co utrwaliłam w czerwcu
11 czerwiec



uwielbiam donice i stale się zastanawiam jak je obsadzać żeby korzystać z bylin - tu jest hosta, róża miniaturowa i dzwonek - już 2 zimy więc nic nie robię





mini sadzawki, czy tam małe oczka to zadanie które stale jest do zrealizowania - za mało mam wody w ogrodzie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:31, 08 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kocham Te Twoje wspominki Bardzo było tęskno bez Twojego pisania, ale czytam miedzy wierszami....rozumiem( chyba)....
Bratki i mnie zawsze wiosną dodają skrzydeł A lilaki kocham to chyba jedyne, którym wybaczam brak przebarwień jesienią Też mam sporo choć na razie zakwita może jedna trzecia, ale takich wymyślnych jak Twoje to nie mam Choć mam jednego wychodowanego z nasion z ogrodu botanicznego Lilak Ottawski pisało na krzewie już mi kwitł pierwszy raz Mam problem ze znalezieniem fotki....nie wiem czy nie zapomniałam cyknąć. Dla nas to też był bardzo trudny rok....
Ściskam gorąco, wytrwałości, sił i zdrówka życzę. Oby ten rok był lepszy dla nas wszystkich.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Helen 08:21, 09 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Miro, a ja czekam z utęsknieniem na kolejną dawkę historii i pięknych fotek
____________________
Helen - Hortensjowo
Sebek 08:52, 09 sty 2021


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Spaceruję sobie i podziwiam ja tez już chyba tęsknię za wiosną, bo dziś śniło mi się, ze wybierałem bratki do donic
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mira 21:53, 09 sty 2021


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Sierika, Sylwia - dziękuję za Wasze wpisy - pomagają bardzo

przeczytałam i śmiałam się cały dzień - bo jedną prowadziłam po ogrodzie w styczniu a drugą po ciemku

może uda się spotkać za dnia
Sylwia lilaków w odmianach teraz jest sporo - ważne jest żeby kwitły w różnym czasie i przedłużyć sobie czas radości z tych pięknych roślin

Helen - już już lecimy ku jesieni wspomnieniami przez lato

Sebek - takie sny są dobre - niemniej bliżej do przebiśniegów jest




takie samosiejki lubię najbardziej - ulokował się tutaj wieczornik damski - uff jak dobrze że nie wyrwałam



szukam kolejnych miejsc żeby zostawiać nie koszone - tu jest łączka krokusowa więc tym bardziej





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies