Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 07:32, 16 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Leno cieszę się że spodobało Ci się moje kantowanie - to naprawdę sporo roboty ale choćby rosły chwasty to inaczej wygląda - to fakt.

A w kwestii chwastów mój M wykombinował - jak jest pielęgnowany to nie jest już chwast - no i mam sporo pielęgnowanych ")

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
jotka 07:33, 16 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
mira napisał(a)
byłam na zakupach w OBI bo miałam w planie zakup wózka by ograniczyc dźwiganie,
sprzętu wszelakiego dużo ale rośliny w bardzo kiepskim stanie

wózek kupiłam i klęcznik - wózek ekstra, można poczuć się jak na polu golfowym
wózek został zweryfikowany i otrzymał certyfikat jakości - znaczy jest OK





Niektórzy kupują kota w worku, a Ty w taczce

A jak ci się sprawuje klęcznik, bo ze względu na kolana, też już powinnam o czymś takim pomyśleć

Trawniczek masz super i kanciki jeszcze to podkreślają
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
mira 08:08, 16 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jolu siła przyzwyczajenia to wielka sprawa - ja do tej pory wszystko robię wyłącznie na kolanach na karimatce i wykręczam sie na boki jak żmija
ale trzeba mysleć o kręgosłupie .... i ten klęcznik ma pomóc - jak na razie to największą zaletą jest wstawanie- trzymasz się bocznych uchwytów i hop - to ekstra,
jeszcze mało trenowałam, ale będę sprawdzać to dam znać

a z wózka- taczki jestem bardzo zadowolona - pakuję wszystko i po ogrodzie krążę , taczki musisz dźwigac i pchać a to ciągniesz
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 08:24, 16 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
mam masę strat po zimie - nigdy tak nie było
ale teraz wiem co to znaczy susza jesienią i nawilżanie roślin na zimę - hm

też to co cieszyło że jest - to jest ale nie w pełni
kalina nie zakwitła a liście rosną bardzo bujnie


i to co zostało mi z azalii też nie kwitnie a tak czekałam i wydawało się że pączki ok - ma nowe liście i zapomniała o kwitnieniu


w sobotę jadę do Pisarzowic do szkółki Pana Pudełka więc tam szykuję się na rekompensatę -
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 08:39, 16 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dla równowagi kwitnienia - coś mi jednak kwitnie
nowy nabytek
pierwiosnek japoński - długo go szukałam


hiacenciki jak mi się wydaje


tez długo poszukiwany ...no...
powojnik


czosnek karatawski - zmarniał jest mniejszy ale za to więcej - muszę wykopać to może się odnowi - lubię go, bo ma ładne też liście - nie wiem kiedy wykpoać - jak tulipany ?




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Przetacznik 09:10, 16 maj 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Hej Miro ja też niedawno w Obi szukałam taczki i wybrałam zamiast niej taki sam wózek jak Twój. Nie wiedziałam czy się sprawdzi ten zakup, ale miałam na uwadze oszczędzanie mojego kręgosłupa. Już go przetestowałam to bardzo dobry, poręczny wynalazek. Przewoziłam bez trudu nawet taki 60 kilogramowy kamień.
____________________
KasiaBialofi... 09:21, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631

hiacenciki jak mi się wydaje


Ja to kupiłam w zeszłym roku jako "Cebulica dzwonkowata różowa".
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Agacia 09:30, 16 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Kanciki (i trawnik!!) wyglądają bardzo porządnie! Akcenty rozświetlające - fajnie. Taczkowózek, hmm, też! Klęcznik też dobra rzecz, ale mi na przykład nie chce się go co chwila przesuwać. Wygodniejsze są nakolanniki (niestety bez podpórki do wstawania ;( ), ale też nie są idealne. Kupiłam takie zwykłe i po pół godziny wbijają się w skórę. Muszę zainwestować w takie profesjonalne, do jeżdżenia na rolkach
____________________
~ W ogrodniczkach ~
ell 10:05, 16 maj 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Zaglądam. Wiosna na całego. Mój kociak też musi wszędzie zglądnąć i wypróbować czy aby wygodne do poobiedniej drzemki.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Lena 11:04, 16 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Czosnki wykopuje się co 2-3 lata gdy zaschną liście i wsadza jesienią w nowe miejsce .
Wytworzone cebulki przybyszowe zakwitną po dwóch latach - tyle z doświadczenia
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies