Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sylllwia 22:19, 10 maj 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
mira napisał(a)

mój klon przed domem - świeci kolorem



Ten klon jest super i ten kolorek. Mira co to za odmiana i ile lat ma Twój klon, bo wygląda już na duże drzewo
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
mira 01:44, 13 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Hania - dziękuję za podpowiedź

Agacia - niczego nie usuwaj - psy i koty to dobre ogrodowe zestawienie

Syllwia - ten klon ma ok. 8 lat - przez pierwsze lata bardzo słabo rósł - bo posród budowy, jest to bardzo pospolity klon - jesionolistny - i korona rozrasta się wszerz - co roku przycinam go na wiosnę ale też później tyle razy ile uznam że coś wystaje nie w ta stronę
ja bardzo go lubię , bardzo wcześnie wypuszcza listki, niestety dość wcześnie gubi liście , ale przez cały czas świeci mi tym kolorem

a tu w parze z trzmieliną



kupiłam sobie dziś jabłoń ozdobną z rajskimi jabłuszkami na moją czarną uliczkę i cieszę sie nią że nawet nie myslę ile lat będzie rosła


miał być buk ale fantazja zwyciężyła -ciekawe jak szybko rośnie - ma już zawiązki jabłuszek


kupiłam też hostę - a w zasadzie odkupiłam sobie - kupiłam taką na jesieni przesadziłam do donicy i tak zostawiłam na zime pod wiatą ale niestety wymarzła
tu nowy zakup


a tu z roku ub. - myślę że to ta sama



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Martek 01:48, 13 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pozdrawiam,zajrzałam komu sen daleki Dobrej nocy życzę Miro
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Mala_Mi 07:01, 13 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Niesprawiedliwość społeczna.... tak, to hasło moje ulubione

Moja katalpa też taka sama..ona się nie spieszy .....

Uwielbiam klony
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira68 07:29, 13 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Miro klon mnie powalił piękny kupiłam na wiosnę klona ale czy będzie tak piękny jak Twój zobaczymy
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Agacia 10:11, 14 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
OK, nie usuwam

Ten Twój klon wygląda jak z katalogu. Napisz proszę coś więcej o tym jak o niego dbałaś po posadzeniu (nawozy?okrywanie?). Jak szybko zrzuca listki?
____________________
~ W ogrodniczkach ~
jotka 10:40, 14 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Od jakiegoś czasu oczarowana jestem klonami i kolejne zdjęcia tylko mnie zachęcają do zakupu dla siebie. Sprawdzam różne odmiany, a Twój dopisałam do listy do sprawdzenia Poczekam też aż odpowiesz Agatce, to i dla mnie będzie info
Pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Pszczelarnia 13:06, 14 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)







Ładny jest. Kolor znakomity.Czy w lecie też zachowuje ten kolor?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira68 13:07, 14 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Znowu podglądam klona boski
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
mira 07:45, 15 maj 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
cześć dziewczyny!

w sprawie klona - kolor najładnieszy ma oczywiście maj i czerwiec, potem zachowuje kolor ale już soczysty żółty przechodzi w zielony - potem już mniej jest okazały zrzuca liście wczesnie ale za to najwcześniej je wypuszcza - cieszę się nim już od miesiąca a katalpa ma jeszcze małe liście

nic z nim nie robiłam - w czasie suszy oczywiście trzeba podlewać, najważniejszy zabieg pilęgnacyjny to cięcie bo nieokiełzany urośnie bardzo na szrokość lepiej go okiełznać sekatorem -

tu zdjęcie z wrzesnia widać jaki ma kolor


to z października z owockami


a to jeszcze wrzesień 2010
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies