Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Pszczelarnia 14:46, 01 cze 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
pachnie w całym ogrodzie


Czy te goździki są naprawdę wieloletnie? Czy ławka jest tekowa?

PS Bratki się nie nudzą, z chwilą wyrzucenia ostatnich w czerwcu, już myślę o jesiennych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 15:14, 01 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bodziszki boskie! Liliowce super - ale kwiatow! Ladny kolor, moje sa pomaranczowe...
bratki sliczne! Czemu w czerwcu do kosza - one przez lato nie bardzo? Moje na razie kwitna, czy ich dni juz policzone? Nie mam doswiadczenia.. dzieki za info
pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 13:48, 02 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mira pięknie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agacia 13:15, 03 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Miro, podpatruję
____________________
~ W ogrodniczkach ~
mira 08:43, 04 cze 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dziewczyny witam Was serdecznie -

trochę mnie nie było -czas i technika nawalały - jak popatrzyłam co się dzieje na ogrodowisku to szok - chyba już tego nie ogarniam... no w zimie będzie co czytać

zaraz odpowiem na pytania

ale najpierw cofnę się do poprzedniego tygodnia
byłam w ogrodzie u Ani asc -
gospodarze mili ugościli mnie cierpliwie dzieląc swój czas ze mną a ja cierpliwie słuchałam cudownej melodii Ani zaśpiewu białostockiego, który w połączeniu z kolorem Ani ogrodu daje poczucie że jest się na Podlasiu - coś w tym jest, że obrazy z dzieciństwa przenosimy do swoich ogrodów

ogród ze statusem angielskiego!!!! - oglądałam dobrze ponad godzinę a skalniak to najlepszy cwibak - przepiękne kolory , ogrom roślinek, które stale kwitną - Ania na skalniaku ma wszystkio !!!!
od opuncji, poprzez maki, trawki, floksy, naparstnice- e szkoda by wymieniać - widok godny CFSH - i nie przesadzam
- w tym ogromie nasadzeń moją uwagę zwróciły piwonie - bo białostockie jednak najbardziej lilie - ja bym się nie podjęła policzenia lilii u Ani - wszelkie małe i duże, grube pnie i cienki po kilka i po kilkanascie - szok !!! - jak to zacznie kwitnąć - czekamy na fotki

a na koniec dostałam naparstnice które już pięknie kwitły u Ani

mam nadzieję że i u mnie zakwitną i jeszcze w 2 innych ogrodach bo muszę się podzielić
Aniu dziękuję raz jeszcze za spotkanie - pozdrowienia dla męża i
oczywiście pieska
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira68 08:47, 04 cze 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
A już chciałam pisać Miro gdzie Ty ale widzę ze się odnalazłaś
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
popcorn 08:47, 04 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękne naparstnice na ślicznej ławeczce
____________________
Mój nowy ogródek
mira 08:58, 04 cze 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)

pachnie w całym ogrodzie


Czy te goździki są naprawdę wieloletnie? Czy ławka jest tekowa?

PS Bratki się nie nudzą, z chwilą wyrzucenia ostatnich w czerwcu, już myślę o jesiennych.


Ewo te goździkii mam już w tym miejscu kilka lat - to chyba wieloletnie ? - czasem wydrę kupkę i ktoś dostanie czasem je pomniejszę, bo mi kamienie zasłoniły na moim skromnym skalniaku - nie wiem czy mam je odmładzać -w tym roku kwitną najobficiej z ostatnich lat - a zapach ................. mam też inne większe różowe lekko i te się chyba nadają do odmłodzenia - eksperymentuję

łakwa tekowa - jesetm bardzo na razie zadowolona - lubię siedzieć i dotykać tego drzewa - wydaje się że jest ciepłe

a w sprawie bratków - mi się też nie nudzą - ja kupuję na początku marca i w ten sposób zaspokajam swoje chciejstwo wczesnowiosenne i z głowy - w tym roku posadziłam przed 8 marca i niektóre są do tej pory i ani nie myślą ustąpić innym balkonowym - a te które już wysadziłam siedzą radośnie na półce w pracowni i tam rozrabiają
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
jotka 09:10, 04 cze 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Moje bratki też dostana eksmisje z balkonu, ale... na pewno nie na bruk
Spróbuję je przenieść na działeczkę w sąsiedztwie miniaturowych Goździki swoje wyeksmitowałam za ogrodzenie i zapachem dalej się ciesze, bo roznosi się wkoło. Dzieki za rade w sprawie hortensji. Tez muszę swojej jakieś sznurki poprowadzić, bo płoży się zamiast piąć.
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
mira 09:11, 04 cze 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
popcarol napisał(a)
Bodziszki boskie! Liliowce super - ale kwiatow! Ladny kolor, moje sa pomaranczowe...
bratki sliczne! Czemu w czerwcu do kosza - one przez lato nie bardzo? Moje na razie kwitna, czy ich dni juz policzone? Nie mam doswiadczenia.. dzieki za info
pozdrawiam,
Karolina


Karolinko - bratki w zasadzie są do połowy czerwca najdłużej - lubia raczej chłodniejszą aurę a lato im nie sprzyja - wyciagają się - u mnie takie małe zółte już wyrzuciłam bo były całkiem wykwitnięte ale jest sporo z tych dużych jeszcze całkiem dobrze się trzymających -
teraz jest pora na wysianie nasion bratków !!! ja kupiłam czarne i będę siać - kilka lat temu to zrobiłami się udało - jak się teraz wysieje na wiosnę będą - ja już wiem ż e w kolejnym roku kupuję pomarańczowe na front i dodam czarnych - więc czarne posieję bo w sprzedaży nie widziałam
a to jeszcze wielkanocne


pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies