Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Sebek 21:29, 18 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abrakadabra napisał(a)
Dwa dni temu posiałam begonię wiecznie kwitnącą. Przykryłam je folią i zraszam spryskiwaczem jakieś 1-2 razy dziennie. Pogobno begonia jest trudna w uprawie z nasion. Czy ktoś ma może dla mnie jakieś złote rady? Bardzo proszę, jak coś wiecie to piszcie
Acha - na opakowaniu jest napisane - młode siewki cieniować. Czy chodzi o to żeby nie wystawiać ich bezpośrednio na promienie słoneczne? Czy jakoś większą ciemność im zapewnić?


Poczytaj tutaj
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1380
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abrakadabra 22:02, 18 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Dzięki Sebek
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
bogumila 09:31, 20 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Duże nasiona wygodnie jest wysiewać w rozstawie,ułatwi nam to pikowanie nasion.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
abrakadabra 13:22, 21 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Słuchajcie - na ziemi w której wysiałam begonie pojawił się chyba jakiś grzyb - takie cieniutkie białe niteczki (zdjęcia nie mogę zrobić bo TŻ zabrał aparat do pracy). Co to może być?
Spryskać ziemię czymś? Mam np. Biosept. Zaznaczam, że nasionka nie zaczęły jeszcze kiełkować - siałam 16 lutego.
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Sebek 13:32, 21 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Spryskaj ziemię - od razu jak masz to inne siewki też nim potraktuj - profilaktycznie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abrakadabra 13:43, 21 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Teraz się dobrze przyjrzałam - bo to miniaturowe strasznie i jednak nasionka zaczęły ruszać- widać zaczątki kiełków. Czy Biosept im nie zaszkodzi? No i co zrobiłam źle?
Z tego co wyczytałam to begonie powinny mieć ciepło i wilgotno (były poprzykrywane woreczkami foliowymi). Zdjęłam woreczki, ale z kolei nie wiem czy teraz wilgotność nie będa miały za małą (powinna być na poziomie 100%)...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Sebek 18:15, 21 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie powinien zaszkodzić - nawet kiedyś usłyszałem, że producenci za każdym razem dodają środków na grzyba i innych przy podlewaniu. Begonie powinny być nakryte, ale mają też być wietrzone.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abrakadabra 18:29, 21 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Sebek - ja je ciągle wietrzę bo non stop podglągam czy się coś już zaczęło wykluwać z nasionek
Popryskałam je Bioseptem i część nakryłam folią, a część nie.
Zobaczę co się będzie z nimi dziać dalej.
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Gardenarium 19:44, 21 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ell napisał(a)
Dzisiaj dokupiłam kolejne nasiona i nie tylko. A co tam - jak szaleć, to szaleć.


Kobea od razu poszła do ziemi.

A tak wygląda już moja sałatka.

ładnie rośnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
arcobaleno 20:56, 06 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ale dajecie czadu z tymi nasionami
Ja sobie obmysliłam plan, nie wiem tylko czy mnie on wypali
Mamy nieocieplony garaż z oknem, pomyślałam sobie, ze pod tym oknem postawiłabym sobie stół i na nim prowadziła ogrodowo-siewno-uprawne zabawy Mam nasiona warzyw (por, sałata, rzodkiewka, kapusta pekińska, pomidorki) ziół(tymianej, mięta, lubczyk, pietruszka itp) a także nasiona kwiatów(cynie, aksamitki, żagwin lobelia, maciejka) i bulwy jaksrów, dalii, cebulki zawilców, jaskrów - u nas mrozów już wielkich nie zapowiadają, w garażu zawsze jest wyższa temperatura niz na zewnątrz = myślicie, że mogłabym już spróbować posiać i posadzić te roślinki na tym planowanym stole pod tym garazowym oknem?
Dodam, że okno jest od tej strony co tylko rano jest słońce (nigdy nie mogę sie nauczyć co to za strona swiata )
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies