Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

ell 17:40, 12 lut 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333



To już wszystkie roślinki, które zamierzam wysiać w tym roku.

Dzisiaj pierwsza tura sałaty lodowej.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
bociek 18:08, 12 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
magos napisał(a)
Ja siałam poziomki (nasiona kupne, nie pamiętam jaka firma),Bez problemu mi wyrosły i owocowały.Myślę, że będzie podobnie.


No to super Magos, bo troche przykro by bylo

Elu, no niezle zakupy Tez mialam ochote na pomidory, ale moj maz odkad uslyszal, ze mam salate w doniczce jakos dziwnie na mnie patrzy
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
abrakadabra 19:20, 12 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A to moje zakupy

warzywka:



eksperymentalne pomidory




zioła i roślinki ozdobne:





Mam nadzieję, że mi coś z tych wysiewów wyjdzie
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
hanka_andrus 19:21, 12 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja też wysiewam sałatę do doniczki.Zanim mogę wejść do ogrodu,to ona trochę podrośnie,a potem pikuję i już mam wczesną,własną sałatę!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ell 19:22, 13 lut 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
bociek napisał(a)

Ja siałam poziomki (nasiona kupne, nie pamiętam jaka firma),Bez problemu mi wyrosły i owocowały.Myślę, że będzie podobnie.


No to super Magos, bo troche przykro by bylo

Elu, no niezle zakupy Tez mialam ochote na pomidory, ale moj maz odkad uslyszal, ze mam salate w doniczce jakos dziwnie na mnie patrzy

Nie przejmuj się. Mój tak już od dwóch lat na mnie patrzy. On ma swoją piłkę nożną, tenis i hokej, to ja mam sałatkę, rzodkiewkę i jak się uda to i pomidorki.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
bociek 20:44, 13 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ela, kusisz
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 22:07, 13 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O tej porze w zeszłym roku już miałam dla mamy kupione warzywa, ale nie wszystkie. Do tego doniczki torfowe i do wysiewów skrzyneczkę







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgocha1960 07:48, 16 lut 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Podziwiam umiejętnośc wczesniejszych wysiewów.Ja trzeci rok podchodzę do tego z mizernym skutkiem.To,co wysieję wprost do gruntu to mam,a w tym roku będzie ponad 40 gatunków kwwiatów jednorocznych.W domu mam wsadzone begonie,kanny i rycunusa.Wysiałam mina lobata,żeniszek,bratek,niecierpki,hosty,pierwiosnki,ale jak zwykle nic mi nie wschodzi.



____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Martek 08:04, 16 lut 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
malgocha1960 napisał(a)
Podziwiam umiejętnośc wczesniejszych wysiewów.Ja trzeci rok podchodzę do tego z mizernym skutkiem.To,co wysieję wprost do gruntu to mam,a w tym roku będzie ponad 40 gatunków kwwiatów jednorocznych.W domu mam wsadzone begonie,kanny i rycunusa.Wysiałam mina lobata,żeniszek,bratek,niecierpki,hosty,pierwiosnki,ale jak zwykle nic mi nie wschodzi.




Zaimponowałaś mnie tą liczbą gatunków Małgocha
Nie wszystkie rośliny są łatwe ,ale nie wiem też czy to dobra pora np. na wysiewanie bratków ,host ...?
Po pierwsze odpowiedz sobie czy wszystkie z roślin nadają się na domowe eksperymenty i czy warto ?Po drugie niektóre nasiona muszą przemarznąć z tego co słyszałam ale może strzelam teraz głupotę ,sama muszę dopytać .Zwykle na nasionach jest informacja kiedy wysiewać rośliny ,ale pewnie niektóre nasiona masz z odzysku ...???
O dziwo doszły do mnie słuchy ,że żeniszek nie jest łatwy ...?W gruncie problemu nie ma latem ...?
To może teraz mądrzejsi się wypowiedzą ))) Ja wysiewam w marcu wtedy jestem spokojniejsza ,że rośliny nie będą wybujałe .Dnia jest więcej i słońca ,ale na samo kiełkowanie to nasiona powinny mieć mokro i ciemno jak tylko coś się pojawia na parapet
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
malgocha1960 08:22, 16 lut 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Martuś,pierwiosnki były 2 tygodnie ze skrznką na tarasie,żeby przeszły okres stratyfikacji.Wyczytałam,że one są leniwe do kiełkowania i w najgorszym wypadku mogą zacząć wschodzić do miesiąca,więc dam im czas.Bratki wysiałam w minimalnej ilości,żeby zobaczyć czy wzejdą,miałabym na cmentarz,resztę wysieję do gruntu,będę cieszyć się nimi w przyszłym roku.
Na FO dziewczyny już sieją żeniszki,mam ze swoich kupionych saqdzonek nasiona.W ubiegłym roku dostałam nasiona host,wyhodowałam z nich ponad 10 sztuk sadzonek,zobaczymy czy przeżyją zimę.Te,które mam wysiane pochodzą z moich roslinek.
Jestem niecierpliwa,chodzę podglądam i denerwuję się jak nic nie widać.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies