Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Martek 12:04, 16 lut 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
malgocha1960 napisał(a)
Martuś,pierwiosnki były 2 tygodnie ze skrznką na tarasie,żeby przeszły okres stratyfikacji.Wyczytałam,że one są leniwe do kiełkowania i w najgorszym wypadku mogą zacząć wschodzić do miesiąca,więc dam im czas.Bratki wysiałam w minimalnej ilości,żeby zobaczyć czy wzejdą,miałabym na cmentarz,resztę wysieję do gruntu,będę cieszyć się nimi w przyszłym roku.
Na FO dziewczyny już sieją żeniszki,mam ze swoich kupionych saqdzonek nasiona.W ubiegłym roku dostałam nasiona host,wyhodowałam z nich ponad 10 sztuk sadzonek,zobaczymy czy przeżyją zimę.Te,które mam wysiane pochodzą z moich roslinek.
Jestem niecierpliwa,chodzę podglądam i denerwuję się jak nic nie widać.

Wszystko Ci wschodzi kokietko ,a ja się produkuję jak osioł i to ledwo ciepły z kołderki ))))))))))))
W marcu zwykle wysiewam zioła ,cynie ,słoneczniki ,a takie kwiaty jak bratki to tylko grunt w czerwcu .Ale pewnie ,że wszystkiego trzeba próbować ja znowu nie mogłabym się doczekać np .piwonii z nasion kiedy raczy zakwitnąć wolę kupić sadzonkę Ale co własne to ,własne satysfakcja większa
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 12:08, 16 lut 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ładnie sobie usprawniłaś pracę tym barkiem Ja zniszczyłam na werandzie parapet drewniany kiedyś i teraz ograniczam się z tymi moimi działaniami
Muszę przemyśleć co w tym roku posieję na razie z pewnością cynie i koktajlowe pomidory żółte Mam jakieś nasionka słoneczników ale jak się zdecyduję to na 3 szt ,żeby coś do wazonu włożyć
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
jotka 12:20, 16 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
A u mnie zielony las lobeliowy



Żeniszki sa bezproblemowe i cudnie i dłuuugo kwitną - zachęcam do uprawy
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
bogumila 16:46, 16 lut 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mam podobny regalik na sadzonki.Nareszcie się pomieszczę!!!A jak nie to doniosę następny....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Sebek 17:12, 16 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super pomysł - drzwi balkonowe wykorzystane całkowicie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:18, 16 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ależ patent na miejsce Brawo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jotka 19:52, 16 lut 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Regalik Bogusiu rewelacyjny Może uda mi sie zdobyć taki, a nie bedzie wtedy problemu z zamałą ilościa parapetów
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
abrakadabra 11:26, 18 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Dwa dni temu posiałam begonię wiecznie kwitnącą. Przykryłam je folią i zraszam spryskiwaczem jakieś 1-2 razy dziennie. Pogobno begonia jest trudna w uprawie z nasion. Czy ktoś ma może dla mnie jakieś złote rady? Bardzo proszę, jak coś wiecie to piszcie
Acha - na opakowaniu jest napisane - młode siewki cieniować. Czy chodzi o to żeby nie wystawiać ich bezpośrednio na promienie słoneczne? Czy jakoś większą ciemność im zapewnić?
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
magdala 20:19, 18 lut 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
To mój pierwszy post na forum
Tym samym chciałam przywitać się ze wszystkimi ...Bardzo miło do Was dołączyć!

Mam pytanie odnośnie nasion - czy ktoś z Was miał do czynienia z sianiem Perowskii ?
Siałam już Lawendę i wiele innych bylin ,teraz zastanawiam się nad kupnem nasion Perowskii,
ponieważ chciałabym mieć większą ilość sadzonek.

Uda się ?

Pozdrawiam ,Magda.

____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
Sebek 21:28, 18 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
magdala napisał(a)
To mój pierwszy post na forum
Tym samym chciałam przywitać się ze wszystkimi ...Bardzo miło do Was dołączyć!

Mam pytanie odnośnie nasion - czy ktoś z Was miał do czynienia z sianiem Perowskii ?
Siałam już Lawendę i wiele innych bylin ,teraz zastanawiam się nad kupnem nasion Perowskii,
ponieważ chciałabym mieć większą ilość sadzonek.

Uda się ?

Pozdrawiam ,Magda.



Szczerze to chyba nikt z nas jej nie siał - tutaj jest o niej wątek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/886-perowskia-lobodolistna-perovskia-atriplicifolia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies