Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 22:31, 26 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wszedzie takie pajeczynki

____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 06:58, 27 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Oszroniony ogród w stanie bezlistnym pokazuje głębię i przenikanie się nasadzeń. Każda gałązka cieszy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 08:58, 27 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ta glebia to pewnie dopiero powstanie wycielam ogromne klosowce, bo mialam mase siewek ostatnio i przeslonily mi wszystko. I wielka jedna pysznoglowke. Wiec troche pustawo pomiedzy trawami.


Moj szajbus, nie uczylam go slowa karton.Nasypalam troche smakolykow do kartonu wypelnionego scinkami papieru by mial zajecie i musial je poszukac. I chcial wiecej.
Karton
A tu nowa sztuczka, machanie

____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 09:35, 27 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nowe zadania do wykonania cieszą. Pies musi czuć się potrzebny pańci.... do wszystkiego. A im więcej do niego gadasz tym więcej rozumie Piękne
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ElzbietaFranka 00:14, 29 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Kasiu dziękuję za podsunięcie pomysłu z węglem. Terra preta - temat rzeka czytałam i czytałam dużo wiedzy.
Tak jak napisałaś rozrzuce po kompostowniku. Wszystko tam jest od liści, trawy skoszone tylko węgla brak. Boje się tylko aby w nim nie było metali ciężkich tak mi eM powiedział.
Na wiosnę kupię węgla drzewnego rozgniote i wsypie do gnojówki z wrotyczu odstawiam na 2 tygodnie i później polewam kompost.

U nas też szronu. Dzisiaj padał śnieg

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 12:42, 29 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
Nowe zadania do wykonania cieszą. Pies musi czuć się potrzebny pańci.... do wszystkiego. A im więcej do niego gadasz tym więcej rozumie Piękne

On coraz bardziej robi sie psem do pomocy .-) zawsze jak nam cos spadnie, to podnosi, sortuje rzeczy do kosza staramy sie by mial jakies zadania, bo to jednak dla psa bardzo dobre
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 12:46, 29 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu dziękuję za podsunięcie pomysłu z węglem. Terra preta - temat rzeka czytałam i czytałam dużo wiedzy.
Tak jak napisałaś rozrzuce po kompostowniku. Wszystko tam jest od liści, trawy skoszone tylko węgla brak. Boje się tylko aby w nim nie było metali ciężkich tak mi eM powiedział.
Na wiosnę kupię węgla drzewnego rozgniote i wsypie do gnojówki z wrotyczu odstawiam na 2 tygodnie i później polewam kompost.

U nas też szronu. Dzisiaj padał śnieg

Pozdrawiam


Kiedys popiol sypalo sie w ogrodkach. Wazne by drzewo bylo nie impregnowane czyms. Niby mozna kupic wegiel bio, ale przeciez z powietrza te drzewa tak samo filtruja wszystko jak kazde inne.U siebie spalam tez swoje drewno z ogrodka i sypie popiol pod niektore rosliny-np.piwonie bardzo dobrze na niego reaguja. A wegiel na kompost,nie wolno na rabaty od razu bo inaczej zabierze roslinom skladniki pokarmowe musi sie najpierw nimi naladowac, by potem moc oddawac.Ale zapobiega wymywaniu skladnikow z ziemi.
____________________
Zapraszam na kawe
daszum 18:01, 03 gru 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Kasiu w wątku o klonach palmowych czytałam, że miałaś 3 szt. Jestem ciekawa, czy masz je nadal i jak się sprawują?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 19:13, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ale u Was mgła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaBawaria 09:49, 05 gru 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
daszum napisał(a)
Kasiu w wątku o klonach palmowych czytałam, że miałaś 3 szt. Jestem ciekawa, czy masz je nadal i jak się sprawują?


Mam, ale jeden mi powaznie zachorowal i nie wiem czy wyzdrowieje. Bardzo ladny jest ten
Acer palmatum 'Seiun kaku'.

____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies