Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Maleńki przedogródek - prośba

Pokaż wątki Pokaż posty

Maleńki przedogródek - prośba

Basiam 19:39, 01 kwi 2012

Dołączył: 23 mar 2012
Posty: 30
Witam serdecznie wszystkich!
To mój pierwszy post, ale na tym forum bywam często i ciągle uczę się czegoś nowego.

Niedawno kupiliśmy dom, ogród za budynkiem już powoli zaczyna nabierać wyglądu, ale zupełnie nie mam pomysłu na część ogródka przy samym wejściu.
Jest to prostokąt o wymiarach 4,8 m x 2,8 m od strony południowej, ziemia jest lekka, przepuszczalna.
Rośliny, które chętnie widziałabym w tym miejscu, to kosodrzewina i inne iglaki (byle nie w kolorze żółtym), juka oraz kwitnące teraz przebiśniegi, ciemierniki i krokusy. Lubię kolorowe, kwitnące ogrody, no i niestety na tym kończy się moja inwencja twórcza...

Bardzo proszę o pomoc, wszystkie pomysły mile widziane
____________________
Basiam 19:54, 01 kwi 2012

Dołączył: 23 mar 2012
Posty: 30
Dołączam zdjęcie, po lewej stronie jest wejście do domu, po prawej za ogrodzeniem wjazd do garażu

____________________
popcorn 20:58, 01 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny mały przedogródek
Od południa powiadasz? Co z tymi okienkami - to piwnica? Można je zakryć - tj nie będzie tragedii jak rozrastające się rośliny zabiorą światło i je przysłonią?
To część reprezentacyjna, dobrze byłoby przemyśleć kompozycję zanim coś posadzisz
Poczytaj sobie o przedogródkach np tutaj:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/788-przedogrodek-u-andzi


czy o moim np
http://www.ogrodowisko.pl/watek/881-przedogrodek-tragedia-pomocy

Ja tu widzę niską bukszpanową obwódke, w środku róże wielokwiatowe z lawendą - jeśli glebę masz ciepłą, lekką, przepuszczalną Kosodrzewina - hmm...
a co lubisz? Jakie ogrody Ci się podobają?
Kwitnące wiosną dosadzisz jesienią - masz rok przed sobą Najpierw rośliny na szkielet

powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
justi 20:59, 01 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj!
Ja coś spróbowałam nabazgrać, ale nie wiem czy Ci będzie pasować.
Stożek cis lub bukszpan, pod spodem kulki z bukszpanu, narożniki też bukszpan, podwóch stronach hortensja bukietowa Limelight, a to jasnozielone to runianka japońska, w którą możesz wsadzić cebule tulipanów lub narcyzów.
Może ktoś wpadnie na lepszy pomysł Pozdrawiam.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 01:21, 02 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzy kule z cisa na pniu - okazałe i podsadzone prostokątem np. trzmieliny Fortunego, ciętej w bryłę potem. Może b yć obwódka po całości a trzmielina w środku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiam 16:55, 04 kwi 2012

Dołączył: 23 mar 2012
Posty: 30
Dziękuję za odpowiedzi. To forum jest naprawdę znakomite!
Justi, a czy mogłabyś wkleić to co nabazgrałaś?
Te okienka, to piwnica, rośliny mogą je zaciemnić, ale musi zostać przejście: tamtędy niestety jest wrzucany opał do kotłowni.
Kule i stożki lubię, boję sie tylko, że przekroczą moje możliwości finansowe
Danusiu, niestety nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoją propozycję. Chodzi o to, że cisy jakby wyrastają z niskiego prostopadłościanu trzmieliny? czy tak?
____________________
Sebek 21:29, 06 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Coś mniej więcej takiego - tylko tu jest bukszpan

Gardenarium napisał(a)




____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:11, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, takie drzewko w ramach, jakby Ci nie pasowało to popatrz na inspiracje drzewa w ramach (galeria zdjęciowa)

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/98-drzewa-w-ramach

Komuś rysowałam 3 wersje tak na poczekaniu - popatrz



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiam 11:18, 11 kwi 2012

Dołączył: 23 mar 2012
Posty: 30
No to już wiem: drzewa w ramkach są bardzo eleganckie, ale dla mnie zbyt surowe, oficjalne.
Bardziej zaciekawiły mnie rysunki. Danusiu, czy mogłabyś jeszcze raz go wkleić, ale w większej rozdzielczości albo przesłać bezpośrednio do mnie, bo niestety na moim komputerze jest nieczytelny
____________________
justi 14:10, 11 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hej Basiu! Już znalazłam Twój watek. No bazgrałam i nie wstawiłam, masz rację.
Nie wiem jak ja to zrobiłam. A mam bazgrołki w swoich zdjęciach. Zamotałam się

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies