Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

goniak 19:44, 12 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Bardzo dobrze, ze założyłaś swój wątek ogródkowy, bo będziesz miała wszystko w jednym miejscu.
Kontrolowany nieład to według mnie bardzo trafne określenie stylu w ogrodzie, który ja też lubię
Wszystkie trawy, które Ci zaproponowałam są kępowe i absolutnie nie rozłażą sie po ogrodzie, rozrastają się wyłacznie w obrębie własnej kępy.
Unikaj natomiast miskanta cukrowego, bo ten to dopiero lubi latac po ogrodzie !!!!
Trawa z kotkami to właśnie rozplenica japońska, fantasycznie romantyczna )
Miskant Zebrinus też świetnie wygląda jak się rozrośnie.
Myślę, że śmiało możesz sobie zafundowac miskanta giganteusa, to prawdziwy gigant wśród traw i robi wrażenie w ogrodzie.
Koteczka Fela jest piękniasta )
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 20:04, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Gosiu, dzięki za życzliwe słowa, ale nie wiem czy będziesz tak optymistycznie nastawiona, jak wkleję np. takie zdjęcie:



To zdjęcie z 2009 roku, teraz wszystkie rośliny urosły. Gąszcz jest większy:


____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 20:08, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Zaczęłam robić tam czystkę, tzn: nie ma już pięciorników, jarzębina Edulis, która na zdjęciu z 2009 roku jest na wprost przy ogrodzeniu, na drugim zdjęciu jest już na lewo, blisko furtki.
Wszystkie roślinki, które wykopuję i nie mam dla nich odpowiedniego miejsca, przygarnia przedszkole moich dzieci.
Na wiosnę powykopuję jeszcze byliny, rokitnika, żylistka, krzewuszkę, wierzbę Hakuro i kalinę. Zawiozę je do przedszkola, ucieszą się.
To jest właśnie ta duża rabata, z której chcę wydzielić trawnik, jako kontynuacja trawnika, który znajduje się na prawo od ścieżki.
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 20:13, 12 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszko, owszem, widzę, że jest potrzeba uporządkowania kompozycyjnego ale za to potencjał roślinny jest ogromny ))
Jakie wymiary ma ten placyk ???
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 20:21, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Pytałaś niedawno, Gosiu, czy w tej części przy ogrodzeniu już coś rośnie. Owszem, dużo ))

Zaczynając od lewej strony (stoimy tak jak na zdjęciu: przodem do ogrodzenia):

kalina Dawn, krzewuszka Bristol Ruby (do przedszkola), żylistek szorstki (do przedszkola), dwa świerki pospolite, perukowiec podolski (purpurowy), jaśminowiec, forsycja, modrzew Jacobsen"s Pyramid, bez biały (jakiś szlachetny, od wujka), bez pospolity liliowy, tuja Aureospicata.

To były moje pierwsze rośliny. Przed nimi miała być kompozycja w kształcie nieco zaokrąglonej litery V (nawet zauważalna na pierwszym zdjęciu):

dwa skyrockety, dwie tuje sunkist, dwie tuje danica i nieszczęsny nidiformis (były dwa, ale ciągle zalewaliśmy albo jednego, albo drugiego).

Pomiędzy skyrocketami rośnie doskonale dereń Sibirica. Uwielbiam go za te gałęzie (zwłaszcza zimą), chociaż liście same w sobie nie są aż tak dekoracyjne.

Jak widać, nie bardzo miałam koncepcję na tę rabatę Dopiero po 2 latach zaczęłam się zastanawiać po co zrobiłam ją taką wielką?! Przecież taki teren tak trudno ładnie zagospodarować! Pojawił się nawet pomysł wykonania małej kaskadki, czyli niskiego kopczyka z kamieni, z którego wypływałby mały, szemrzący strumyczek. Nie myślałam o niczym dużym: kaskada do 1 m wysokości, cieniutki strumyczek żwirowy, wpadający do żwirowej kałuży (oczko wodne jako takie odpadło ze względu na dzieci). Taka kałuża miała mieć rozmiary ok. 2x2m, o głębokości ok. 30 cm.

Mam nawet zdjęcia w takim klimacie, jaki chciałam osiągnąć. Zaraz Wam pokażę.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 20:28, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934






____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 20:30, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934



____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 20:32, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Oczywiście tutaj rozmiary są ogromne, ja marzę o kałuży..... Mój ogród to raptem 800m2, więc nie da się zbytnio poszaleć, chociaż chciałoby się mieć wszystko.... ))
____________________
Agnieszkowy ogródek
anna_lastowska 20:35, 12 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Aguś, ale ci wszystko pięknie rośnie! Może to i gąszcz, ale za to jaki imponujący !!!!

____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
monteverde 20:44, 12 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wygląda zdjęcie jakby mgła była,ale lustra u sarenek widać) super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies