Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Katkak 21:33, 07 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Agnieszko dziękuję Ci bardzo, już rozwiałaś moje wątpliwości . Zdecyduję się na tę którą mi polecasz. Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agnieszka 21:51, 08 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Myślę, Kasiu, że będziesz zadowolona z tego drzewa .
____________________
Agnieszkowy ogródek
Katkak 11:21, 02 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aguś ja jeszcze raz w kwestii tej brzozy schneverdingen Goldbrike. Ponieważ u mnie w okolicy nigdzie jej nie ma, znalazłam ofertę na necie. Dzwoniłam nawet do tej szkółki, ale Pani powiedziała mi, że mają tę brzozę w formie szczeopinego drzewka, przy czym wysokość szczepienia wynosi ok metra wysokości. Cena wydała mi się dość niska, bo 25zł. Powiedz mi, czy Twoja też jest szczepiona? Szczerze mówiąc wolałabym trochę wyższe drzewko i liczę się z tym, że musiałabym zapłacić więcej. Czy możesz mi jeszcze powiedzieć jeśli Twoja także jest szczepiona to na jakiej wysokości? I ile kosztowała (żebym miała orientację ). Z góry dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agnieszka 20:54, 16 sie 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Kasia, moja brzoza nie jest szczepiona. Szmit ma cały czas tę brzozę w swojej ofercie. Możesz sprawdzić dla porównania na ich stronie:

http://www.szmit.pl/p/?co=oferta&t=&show=819&show_group=Betula&lang=pl&sort=2#819

Jak widzę, nie mają już takich maleństw, jak moja była w momencie zakupu (120-140 cm), ale cena się nie zmieniła (o dziwo!). Ja też za swoją dałam 30 zł i to 4 lata temu!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Katkak 17:17, 18 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dzięki Aguś, to już będę wiedziała na czym stoję. Znalazłam inną szkółkę gdzie mają zwykłe, w sensie nie szczepione więc pewnie tam kupię. Szmit z tego co kiedyś patrzyłam nie prowadzi niestety sprzedaży wysyłkowej. Wielkościowo ta brzózka będzie taka jak Twoja kiedy ją kupiłaś. Ale ślicznie urosła Ci przez 4 lata, więc co tam . A czas tak szybko leci... Dzięki Aguś
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agnieszka 08:00, 19 sie 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Nie ma sprawy, Kasia . Jakby co, pytaj.

Szmit istotnie nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej, ale dowozili rośliny do pobliskiego centrum ogrodniczego. I przy okazji przywozili do mnie to, co zamówiłam, a w sumie trochę tego było . Teraz jednak chyba mają za dużo roboty i nie są już tak przyjaźni dla detalistów. Ale i tak doceniam, że tyle zamówień zrealizowali mi bezproblemowo. Może u siebie znajdziesz podobną sytuację...
____________________
Agnieszkowy ogródek
Katkak 09:20, 11 wrz 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hej Aguś . Mam wreszcie tę wymarzoną brzózkę . Jest u mnie na 478stronie, jak będziesz miała chwilkę to zerknij. Kupiłam tę, którą mi polecałaś . Póki co to jeszcze straszna chudzina, ale co tam, czas i tak biegnie zbyt szybko, więc brzózka urośnie . Dzięki za radę, podpowiedzi, jestem bardzo happy . Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Jagodaa 11:05, 24 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Agnieszka napisał(a)


Agnieszko, czy kupiłaś tę brzozę jako duże drzewko? Interesuję się aktualnie tematem wielopiennych brzóz i wpadła mi w oko ta u Ciebie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Agnieszka 13:56, 28 wrz 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Jagodaa napisał(a)


Agnieszko, czy kupiłaś tę brzozę jako duże drzewko? Interesuję się aktualnie tematem wielopiennych brzóz i wpadła mi w oko ta u Ciebie.


Hmmm, niech sprawdzę.

Kupiłam ją w 2008 roku jako drzewko wielopienne o wysokości 220 cm. Teraz jest znacznie większa. Wiosną koryguję nieco jej kształt, aby zbytnio nie rozrastała się na boki. Jest żywotna i znosi to bezproblemowo. Ma rzeczywiście piękną białą korę. Danusia też lubi tę brzozę, ale sadzi chyba raczej te proste, strzeliste, z jednym pniem. Mi pasowała taka z trzema pniami.

Jeśli będzie potrzeba, mogę zrobić aktualne zdjątko.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Jagodaa 13:09, 29 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dziękuję za informacje . Jeśli nie byłby to dla Ciebie kłopot chętnie zobaczyłabym, jak brzoza teraz wygląda. Takie porównanie daje fajny obraz tego, jak szybko rośnie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies