Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Agnieszka 10:43, 30 wrz 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Jagoda, zdjęcia może nie są super jakości, ale robione na szybko komórką. Oddają za to szybkość wzrostu tej brzozy.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 10:47, 30 wrz 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
____________________
Agnieszkowy ogródek
Jagodaa 10:48, 30 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dziękuję Agnieszko! Bardzo urosła, piękne drzewo . Niesamowicie się prezentuje ta forma. Ciekawe, czy u mnie znajdę podobne.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Agnieszka 10:49, 30 wrz 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Dodam jeszcze, że to pierwsze zdjęcie jest robione z tej samej strony, co to stare, z młodym drzewkiem. Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia tak, aby ująć drzewo od samej ziemi, bo zasłaniają trochę rośliny, a cofnąć się bardzo nie mogę, bo mam za plecami dom .

____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 10:53, 30 wrz 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Aha, no i zapomniałam dodać, że to drzewo jest lekko przycinane, tzn. nie od góry, tylko raczej ograniczane na boki i lekko przerzedzane, aby łatwiej moje smyki mogły sobie na nie wchodzić. Na wiosnę znowu lekko przytnę boczne gałęzie. Natomiast w górę rośnie bez ograniczeń. Jak widać, sięgnęła już dachu .

Bardzo lubią ją ptaki, bo ma gęstą koronę i łatwo się w niej skryć. Ja tylko żałuję, że posadziłam ją w mało uczęszczanym miejscu, bo naprawdę jest bardzo ładna i ma piękną białą korę, która łuszczy się dużymi białymi płatami zwiniętymi w rulony.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 10:57, 30 wrz 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Jagodaa napisał(a)
Dziękuję Agnieszko! Bardzo urosła, piękne drzewo . Niesamowicie się prezentuje ta forma. Ciekawe, czy u mnie znajdę podobne.


Jagodo, drzewo jest naprawdę piękne. U mnie rośnie w rogu ogrodu, spokojnie zajmuje kwadrat 4x4m. Ale nie da się jej podziwiać z daleka, bo nie ma na to miejsca. Więc jeśli w swoim ogrodzie masz dużo wolnego miejsca, to zadbaj o to, aby było ją widać z większej odległości.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Jagodaa 11:51, 30 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Jeszcze raz dziękuję, za wyczerpujące informacje . Bardzo dobrze się złożyło, że trafiłam do Ciebie, bo uświadomiłaś mi, że u mnie niestety 3 brzozy się nie zmiaszczą, a raczej w takiej liczbie jedna byłaby niedostatecznie wyeksponowana.
Moje drzewka będą widoczne właściwie z każdego punktu ogrodu, dlatego nie mogę się już ich doczekać i jednocześnie chciałabym je jak najlepiej wkomponowac w całośc.

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Agnieszka 12:00, 30 wrz 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Jagodaa napisał(a)
Jeszcze raz dziękuję, za wyczerpujące informacje . Bardzo dobrze się złożyło, że trafiłam do Ciebie, bo uświadomiłaś mi, że u mnie niestety 3 brzozy się nie zmiaszczą, a raczej w takiej liczbie jedna byłaby niedostatecznie wyeksponowana.
Moje drzewka będą widoczne właściwie z każdego punktu ogrodu, dlatego nie mogę się już ich doczekać i jednocześnie chciałabym je jak najlepiej wkomponowac w całośc.



Wiesz, bo to jest tak, że nie zawsze umiesz sobie wyobrazić rozmiary dużego drzewa. Mi takich informacji brakuje zawsze we wszystkich źródłach. Najczęściej podają wysokość drzew, często nie docelową tylko w określonym wieku, np. 10 lat. O szerokości raczej się nie wspomina. Mi byłoby łatwiej. Dla rasowych ogrodników czy architektów krajobrazu taka informacja może być zbędna, ale oni znają się na tym. A osoby "zielone" potrzebują dokładnych danych . Dlatego staram się podawać jak najwięcej szczegółów i moich obserwacji, gdy ktoś mnie pyta o rośliny z mojego ogrodu.

A brzozy są bardzo wdzięcznymi roślinami i zawsze pięknie wyglądają w ogrodzie. U Ciebie też na pewno będą cudne!!!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Jagodaa 21:15, 30 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
mam taką nadzieję
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies