Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Madzenka 21:52, 27 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziewczyno JESTEŚ SZALONA Ale masz tempo, poczytałam sobie jak powstaje Twój ogród. Niesamowite obwódki z bukszpana, piękne ścieźki, hortensje, serby miodzio!!! cały ogród za rok będzie rewelacyjny, teraz niestety dużo pracy i widzę że pojawiają się chwile zwątpienia.... Na chwasty nie ma rady rwanie i gruba warstwa kory. Pocieszam Cię za rok będzie mniej....
Buziole i trzymam kciuki za dalsze prace. Będę zaglądać bo uwielbiam takie szalone dziewczyny
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AniaDS 16:14, 28 maj 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Podobają mi się te donice i ta kulka, która z bluszczu powstanie .
Pomysł warty zapamiętania .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
butterfly 16:43, 28 maj 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Marzenka, ale mnie podbudowałaś tym postem Dziękuję kochana !

Też już się nie mogę doczekać jak ogród będzie wyglądał za rok.

Aniu, kula z bluszczu podpatrzona u boćka - tylko ona ma powojnik, już kwitnący zresztą.
też mi się spodobało, a jak rok temu kupiłam te wiklinowe kule to tak sobie rozrzucone leżały na rabatach.
Zima M. oplótł je światełkami i fajnie świeciły na święta.
A teraz bluszcz w nich rośnie

Zresztą ja mam niedaleko do "zagłębia wiklinowego" - w planach miałam 3 kule kupić ale pani nie miała wydać to wzięłam więcej. Te z bluszczem były po 3 zł a większe jeszcze mam to 5 zł - i jak tu nie kupić
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 11:09, 02 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Wczoraj po południu przeszła u mnie ulewa - ale jaka!!!! Ulewa ulewą ale wiatr do tego ogromny i od razu do okna skoczyłam jak na to reagują moje roślinki...

Jak zobaczyłam jednego z moich 'Marikenów' jak go - o zgrozo! - niebezpiecznie wygina, to w tym deszczu pobiegłam go podwiązywać, a jakżeby inaczej...

Przestało lać i poszłam na szybki obchód ogródka - nie ma większych strat
- ostróżka prawie że kwitnąca prawie położyła się na ziemię - podwiązałam do palika
- na hortensje żal patrzeć takie "uwalone" błotem...

To ja w piątek z potem na czole wbijałam motykę jak kilof w ziemię tak suchą....a tu następnego dnia taka ulewa....wrrrr

Zasiliłam bukszpany nawozem dolistnie - zdążyło to to dojść do środka, czy deszcz zdążył zmyć?
Zasiliłam w czwartek wieczorem, padało w piątek gdzieś ok 13... ?


na jednej mojej wiśni 'Umbraculifera' zadomowiła się mszyca - takie czarne, małe przylepione do liści i gałązek - popryskałam parę razy miksturą z wody, octu i płynu do naczyń. Nie widzę efektu... chyba bez chemii się nie obejdzie...

jak to w ogóle powinno wyglądać? - ma to odpaść z liści?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Milka 11:21, 02 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
butterfly napisał(a)
Siódma 'Blue Wonder' musiała wylądować w donicy bo na rabacie z innymi juz zabrakło miejsca.


Moje pierwsze kordyliny - mam nadzieję, że bedę umiała się nimi zaopiekować zima


I swoja kulke też będę miała jak bluszcz się rozrosnie


Poczytałąm, dużo się dzieje, przykłady cen i roślin, powaliły mnie, nie kupuj, a donice super i z tym bluszczem pomysłowo
pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Konstancja30 16:00, 02 cze 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
już wiem, że będę polowała wiosną na lidlowskie bukszpany ... ... i na pewno będę śledziła rozwój tego ogrodu bo zapowiada się majestatycznie ... biała ławeczka ... wisienka na torcie pozdrawiam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Agacia 13:14, 03 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Podglądam
____________________
~ W ogrodniczkach ~
anna_studio 09:47, 04 cze 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Motylku, Twój ogród to...... mega przedsięwzięcie
...już można Ci gratulować....pomysłów, energii i.... dzielnego łowcy bukszpanów
Pozdrawiam i... będę podglądać
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
butterfly 18:26, 05 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Iza, Agata, Ania, dziękuję, buziak

Ciesze się, że od paru dni pada ale z drugiej strony... przydałoby się co nieco poplewić znów...
I do tego wczoraj popryskałam mszyce na wisni 'Umbraculifera' i na buku 'Purple Fountain'.... i za godzinkę znów zaczęło padać... do powtórki...

Dzis raniutko wyskoczyłam na pobliski ryneczek i zakupiłam 12 szt ostróżek za 5 zł (z ciekawości zajrzałam do pobliskiej szkółki o połowę mniejsze, niekwitnące były po 6,5 zł



I nie wiem czy sadzić je już w docelowe miejsce - bo darń nie zdjęta... - czy na przechowalnik i przenieść na wiosnę...

A jeszcze po przeczytaniu ostatniej "Magnolii" napaliłam się na piwonie drzewiastą... rosłaby sobie w sąsiedztwie tych ostróżek...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 18:41, 05 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Jak już tu jestem to od razu proszę o opinie dobre duszyczki.

Przy siatce rosną thuje. I teren z przodu domu mamy nieco podniesiony, jak się idzie do tyłu to on się wyrównuje powoli.
Tak to wygląda - uwaga, zdjęcia dla ludzi o silnych nerwach, wybaczcie ale deszcz uniemożliwia mi wyplewienie tego...


Ta część ŻÓŁTA - mąż łopatą "wyprostował", bo skarpa sięgała aż do siatki i ziemia obsypywała się na zewnątrz
CZERWONA - jak widać skarpa, i dalej NIEBIESKA, na prawo od thuji też jest część skarpy.

jak widać iglaki rosną sobie na skosie. im dalej w ogród (zdjęcie robione na początku) to skarpa staje się coraz mniejsza, aż na końcu staje się płasko.

Problem jest w tym plewieniu - setki żywotników - od wiosny było juz 2 x plewione...

Pomyślałam, żeby posadzić tam coś niskiego, płożącego, zadarniającego i wtedy tego plewienia będzie mniej.
NIe wiem tylko czy sadzić tylko na tym ukosie, czy tez na płaskim (ŻÓŁTE)

Myślałam o karmniku, floksach, rojnikach, trzmielinie - tą będę musiała pilnować i przycinać.
Może fajnie wyglądałoby to jakby posadzić te roślinki w takie plamy.
Miejsce cały czas nasłonecznione.

HELP
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies