Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

magnolia 14:01, 18 mar 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)
nadal siedze i mysle nad ta rabatą przy tarasie...
wiem ze powojniki lubią nogi w cieniu i zastanawiam się co im w tych nogach posadzic...

Może kosodrzewina, taki rządek posadzic przed pergolą, a pomiędzy przetaczniki...



nadal sie głowię nad wypełnieniem....
ta czerwona linia to ścieżka przecinajaca tę rabatę, ona szersza jest w rzeczywistosci....


jakoś nadążyć nie mogę nigdzie.

Beatko Powojnik i róża na pergolę, tak?
Kosówka po to żeby powojnik miała w nogach cień, tak?


A tam jest mocno słonecznie?
Przetacznik jaki?- kłosowy? kłosowy trochę wysoki na wymieszanie z kosówkami. Ja się do niego zraziłam,jak wywalił się na rabacie i kwitł dalej. Oczywiście była spina na lini mąż- żona- ja chciałam go wyciąć , a M. bronił że piękny.

____________________
Mala_Mi 14:05, 18 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gratki wygranej w konkursie

Ale najbardziej mnie zdumiał wpis.. a może 3 różne powojniki posadzę.... z ilości hurtowych przechodzisz w ilości detal??
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agam 14:16, 18 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Gratuluje wygranej
____________________
Aga i Ogródek Agam
butterfly 19:49, 18 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ej, no - jestem w szoku !!!!
Oglądam sobie wątki, mój przepadł gdzieś na 5-tej stronie a tu jakieś gratulacje ????
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:56, 18 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ale jazda !!!
Pierwszy raz coś wygrałam - jeszcze nie mogę uwierzyć !!!
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:59, 18 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dziękuje wszystkim za gratulacje

Mala_Mi napisał(a)


Ale najbardziej mnie zdumiał wpis.. a może 3 różne powojniki posadzę.... z ilości hurtowych przechodzisz w ilości detal??


Aniu, rozbawiłaś mnie tym wpisem - no tak, troche to cienko wygląda.... 3 tylko na jedną pergolę, plus 2 na łuk, plus 4 na koło... razem wychodzi 9... może być

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 20:03, 18 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
magnolia napisał(a)


jakoś nadążyć nie mogę nigdzie.

Beatko Powojnik i róża na pergolę, tak?
Kosówka po to żeby powojnik miała w nogach cień, tak?


A tam jest mocno słonecznie?
Przetacznik jaki?- kłosowy? kłosowy trochę wysoki na wymieszanie z kosówkami. Ja się do niego zraziłam,jak wywalił się na rabacie i kwitł dalej. Oczywiście była spina na lini mąż- żona- ja chciałam go wyciąć , a M. bronił że piękny.



Martuś, dokładnie tak - 3 powojniki i 2 róże na pergoli.
A kosówke myslałam o cieniu dla powojnika
Nasłonecznione jest mocno, praktycznie cały dzień (dlatego robiliśmy zadaszenie coby latem dało sie posiedzieć)
Na przetacznikach nie znam sie w ogóle - po prostu szukałam czegoś dla powojników i tak mi przyszedł do głowy....
No to może jak już wygrałam w konkursie to poszaleć i z tamtąd coś na tę rabatę ?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:58, 18 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
I jeszcze do postu powyższego dodam:

zupełnie nie wiem w jakim kierunku mam iść jesli chodzi o powojniki

Czy rośliny, które maja im zasłonic "nogi" to mają byc jakieś zimozielone, czy mogą to być byliny lub trawy, które dopierowiosną się budza...

czytałam jeszcze, ze niektórzy przykrywają glebę kamykami, żwirkiem... mam troche kamieni, takich mniejszych i większych... żwirek w sumie tez musze zamówić na inne miejsce...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Zielona 22:39, 18 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Have new mail
Syla 09:03, 19 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Napisałam u siebie ale u Ciebie jeszcze raz bo możesz nie zaglądnąć :

Variegatus ładnie się prezentuje na tle ciemnej zieleni ... zdecydowanie robi kontrast ......

A wiesz tak jeszcze odnośnie runianki .... nie ryzykuj z nią w dużej ilości sadząc na słońcu .... Poprzednie lato było suche , słoneczne i teraz obserwuję , że tam gdzie miały cień mają piękną intensywną zieleń a tam gdzie mocno operowało słońce są wybarwione i odrobinkę poparzone. To oczywiśnie można skorygować poprzez cięcie ale u mnie tego jest mało a Ty potrzebujesz mega ilości To takie moje spostrzeżenie tegoroczne
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies