Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ogródki ziołowe - zioła

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródki ziołowe - zioła

Malinka 14:23, 19 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 2
Witam wszystkich. Ja w tym roku robię ziołowy ogródek w "skrzyni" z cegieł. Będzie ona dwu piętrowa. Mam już posiane kilka rodzajów ziół takich jak: bazylia pospolita, bazylia czerwona, tymianek, majeranek, lawenda, kolendra, mięta zwykła i pieprzowa do tego szczypiorek, koperek, pietruszka i mieszanka sałat. Które z tym roślinek posadzić na wyższym piętrze wyżej słońca?

Oto projekt:


I niektóre moje siewki:
Czerwona bazylia


Bazylia i szczypiorek
____________________
kolagn 22:00, 19 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Skula napisał(a)
potem była realizacja :





malowanie, obicie od wewnątrz folią - zabezpieczenie drewna żeby jak najdłużej służyło


witam serdecznie
Super pomysł z tym zielnikiem. Chciałam dopytać o szczegóły:
Te deseczki są z tarcicy sosnowej?
czy ta skrzyneczka ma dno z tych desek?
Folia jest na bokach czy jeszcze gdzieś?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
ptasior789 18:33, 23 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
O! Okazało się, że mięta przezimowała w małej doniczce terakotowej w szklarence, już odbija od korzenia
____________________
hanka_andrus 18:50, 23 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Moja mięta to i korzeń rozłogowy wypuściła. Trzeba będzie ogranicznik zrobić.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
EwaG 07:17, 31 mar 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Malinka napisał(a)
Witam wszystkich. Ja w tym roku robię ziołowy ogródek w "skrzyni" z cegieł. Będzie ona dwu piętrowa. Mam już posiane kilka rodzajów ziół takich jak: bazylia pospolita, bazylia czerwona, tymianek, majeranek, lawenda, kolendra, mięta zwykła i pieprzowa do tego szczypiorek, koperek, pietruszka i mieszanka sałat. Które z tym roślinek posadzić na wyższym piętrze wyżej słońca?



Trudno się zorientować w Twoim projekcie skrzyni, bo rysunek jest mało czytelny.
Wszystkie zioła lubią słońce. Musisz się raczej kierować ich wysokością tak, aby te posadzone niżej nie przesłoniły tych wyżej. Zioła poza wyjatkami rosną w glebie lekkiej przepuszczalnej. Miętę posadziłabym oddzielnie, bo jest ekspansywna.
Niektóre z ziól przez ciebie posianych są wieloletnie; bez problemu przetrwają zime.
Musisz się też zastanowić ile ziół potrzbujesz. No bo bazyli to kilka krzaczków, ale np. tymianek - 1-2 krzaczki wystarczą rodzinie z pewnością.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
aniag78 12:21, 31 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 10
Mam pytanie, mianowicie których ziół lepiej nie sadzić w tej samej skrzyni? Wiem, że mięta rośnie jak szalona i ją dobrze jest ograniczyć, by nie zarosła innych współmieszkańców. Może któreś z ziół najlepiej posadzić zupełnie oddzielnie, w dużej donicy?

Posiadam: stewię, bazylię zwykłą i cynamonową, kolendrę, majeranek, estragon, szałwię, tymianek, oregano, cząber, mięta zwykła i chińska.
____________________
Gardenarium 09:49, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym oddzieliła bazylię i może kolendrę, są delikatne, nie zdrewniałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirella 14:35, 01 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Moi mili, co lubi lubczyk ?sadzę go od ładnych paru lat i nigdy się nie udaje, kupuję w doniczkach na bazarku.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gardenarium 16:52, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lubczyk to wielka roślina, potrzebuje dużo miejsca, żyzną glebę, dużo słońca. To wielki żarłok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:25, 01 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lubczyk lubi rosół! Z czasem się wyradza i trzeba go odnawiać z sadzonek np.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies