Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ogródki ziołowe - zioła

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródki ziołowe - zioła

Mirella 19:54, 04 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Zawsze miałam takie jak ten nr 2 i nie udawały się, pomyślałam że nr 1 ma mocniejszy system korzeniowy to będzie lepiej, widać myliłam się.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mazan 20:29, 04 kwi 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mocniejszy system korzeniowy /karpa/ powstaje u roślin starszych, nr 2 jest po prostu nieco przeazotowany i dlatego delikatniejszy, bardziej podatny na czynniki zewnętrzne. Inna sprawa to lubczyk ma swoje wymagania co do podłoża. Jest kapryśny na początku i lubi opiekę.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Mirella 20:50, 04 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
I wszystko jasnedziękuję, już ja się nim zaopiekuję
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
wanda_strzelec 21:43, 04 kwi 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
Mam również i ja lubczyka w ogródku i już jest dość spory.Nie wiem też czy wiecie ale też ma sporo właściwości leczniczych.Z ubiegłego roku mam jeszcze spory zapas w zamrażarce.
Gardenarium 20:58, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamrażanie to wspaniały sposób na przetrzymanie zdrowej zieleniny (koperek, pietruszka i inne).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
igacz3 07:41, 25 kwi 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
wanda_strzelec napisał(a)
Mam również i ja lubczyka w ogródku i już jest dość spory.Nie wiem też czy wiecie ale też ma sporo właściwości leczniczych.Z ubiegłego roku mam jeszcze spory zapas w zamrażarce.


Witam!
czytam tak o waszych sukcesach w ziołach i chciałm się zapytać jak z tym lubczykiem jest, mam zamiar w tym roku posadzić poraz pierwszy, czy łatwy jest w uprawie? czy wysiew robić do skrzyneczki potem pikowac czy od razu do gruntu, a jak z wymaganiami? Proszę o podpowiedź.
____________________
Pszczelarnia 08:22, 25 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Możesz posiać. Możesz kupić gotową sadzonkę i wsadzić do ziemi. Potrzebuje dużo miejsca, rośnie wysoki. Pięknie pachnie. Można ścinać i nie dopuszczać do kwitnienia. Może mieć nawet lekkie, bardzo lekkie ocienienie. Z czasem i tak drewnieje i wtedy zaczynamy uprawę lubczyku od nowa. To jest zioło, roślina przyprawowa - a te są łatwe w uprawie .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ptasior789 22:06, 26 kwi 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
Balkon wygląda na dzień dzisiejszy tak:



Niestety dowiedziałem się dopiero dzisiaj, że rozmarynu nie zbiera się w pierwszym roku i będę musiał kupić sadzonkę. Jak wygląda sprawa oregano? Będzie co w tym roku do garna wrzucić? Bo na dzień dzisiejszy wygląda tak:



____________________
Gardenarium 10:11, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest malutki, ja bym kupiła za 3 zł dorodny okaz i wsadziła do doniczki. Będzie lepszy pożytek i ładny efekt, bo doczekasz się listków na późne lato.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ptasior789 12:24, 27 kwi 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
Buuuu, ale dziękuję za odpowiedź. Nie mam gdzie tego przezimować więc nie warto mi się bawić w sianie, pozdrawiam.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies