Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ogródki ziołowe - zioła

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródki ziołowe - zioła

AgaNet 18:40, 05 cze 2014

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Nie chcę oberwać całego drzewka, ale pewnie troche liści skubnę
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
aniag78 10:18, 13 cze 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 10
Mam pytanko odnośnie tegoż zioła - cóż to jest? Wysiałam je w tym samym momencie co kilka innych i teraz nie mogę rozpoznać :/
____________________
aniag78 10:20, 13 cze 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 10
____________________
aniag78 18:10, 10 lip 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 10
Kochani, zioła najlepiej zbierać kiedy kwitną, wtedy mają najsilniejszy aromat? Kwiaty też suszyć? Właśnie zaczyna mi kwitnąć oregano (póki co jedna odmiana, której nazwy nie znam, drobnolistna) i cząber.
Suszyć na słońcu, czy w suszarce do grzybów?
____________________
Mazan 07:39, 11 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aniag78, suszenie na słońcu powoduje utratę olejków eterycznych, a ponadto susz nabiera zapachu siana. Pytasz czy suszyć kwiaty. W nich jest najwięcej substancji zapachowych, czyli olejków eterycznych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Pszczelarnia 10:48, 11 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale my nie potrzebujemy kwiatów oregano, melisy etc. do potraw tylko listków? Ja bym ścinała krótko przed kwitnieniem i po prostu naturalnie ususzyła (to nie grzyby, nie trzeba suszarki). Tzn. tak robię. A część zostawiam na kwitnienie, wtedy to pszczoły mają pożytek. Zwłaszcza z szałwi i oregano.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Krosagro 14:52, 10 kwi 2015

Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 15
Jeśli mamy w ogrodzie trochę wolnego miejsca, warto założyć tam ogród ziołowy. Szałwia, tymianek, bazylia, oregano, melisa, majeranek oraz mięta to ziołowy niezbędnik każdego ogrodnika amatora i dobrego kucharza jednocześnie. Są łatwe w uprawie, a także bardzo dekoracyjne – wypełnią ogród aromatem, a co więcej przydadzą się w kuchni.

____________________
igacz3 22:13, 01 lip 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Witam!
A ja znowu mam problem w tym roku z kwitnieniem ziół, zamiast sie rozrastać wszystko pod koniec maja początek czerwca poszło w kwiaty.Dokładnie to lubczyk, który ma drugi rok liście pozostały duże młodych niewiele a kwiaty po dwa metry ścięłam nie bardzo odrasta, pietruszka siedmiolatka w zeszłym roku wysiana w tym zamiast pieknych liści jak kiedyś sam kwiat ścinam a tam znowu kwiat, magii mała kępka posadzona w tym roku zamiast rosnąć sam kwiat, czomber poraz pierwszy posiałam popikowałam zamiast liści biało jak w zimie na nim , czy to taki rok czy coś im brak????Zalezy mi na ziołach.
Proszę o pomoc. Iga
____________________
igacz3 22:16, 01 lip 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Toszka napisał(a)
Od tygodnia kwitnie rozmaryn Moze nie jest to jakiś spektakularny widok... jednakże... czyż te kwiaty nie są piękne??? (nie wiem czemu, ale mój aparat ma problem z oddaniem tego niebieskiego koloru)


Witam!
Rozmaryn cudo, a mogę wiedziec czy trzymasz go na pełnym słońcu i w domu zimujesz czy jak z nim postępujesz? u mnie jest w doniczce drugi rok i dopiero teraz zaczyna rosnąć.
____________________
rafmarszalek 11:26, 19 paź 2015

Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 6
Od 2 miesięcy obserwuje stały proces usychania roślin,czy jestem w stanie to zatrzymać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies