Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

mateuszmichn 08:39, 07 paź 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Filemon24
Będzie się trzymać. Wystarczy tylko dobrze przygotować podłoże. Przecież bardzo dużo rzeczy malujemy i się wszystko trzyma. Wiadomo że po kilku latach będzie trzeba poprawić, bo każda farba ma swoją trwałość.
Trzeba zetrzeć stare powłoki papierem, a później nanieść bardzo cienkie warstwy farby, wtedy się ładnie wchłonie. Proponuję użyć farby bardziej dającej taki transparentny efekt a nie akrylowej bądź olejne. Później można wszystko zabezpieczyć jakimś lakierem, najlepiej matowym, bo połysk może kiczowato wyglądać trochę.
____________________
Mój mały zakątek
Filemon24 08:48, 07 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Wiesz mój chłopak to taki pedantyczny profesjonalista o musi mieć wszystko na cacy dlatego odradzał ten sposób jak patrzy na meble czy na drzwi i inne takie to się czasami takich pierdoł czepia, takie zboczenie zawodowe hehe
Jak Sebek chce to ja mogę mu podać nazwę tej firmy która sprzedaje farby do drewna i w której zaopatruje się firma mojego chopaka.
____________________
Magda70 08:49, 07 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zielona napisał(a)
Alka - ściana w kolorze "navy"? Pycha! Dodaj złote bibeloty i zjawiskowe połączenie, zgodne z ostatnimi trendami, gotowe.


Miałam kilka lat temu w takim kolorze sypialnię...wszystkie ściany...ale ze złotym nie połączyłam bo jakoś nie pomyślałam ale miałam z żółtym więc prawie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:53, 07 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Sebek napisał(a)


Wg mnie turkus mimo, ze należy do zimnych barw wcale taki nie jest A do beżów i brązów pasuje idealnie Czy już wspominałem jak bardzo uwiebiam nasze rozmowy na tematy nieogrodowe?


Ha ha...padnę tu przy Was
Moja sypialnia po granatowej - niebieskiej jest teraz właśnie turkusowa z brązem
Ale korci mnie by tam też szarością polecieć i beton wypróbować...oj korci i nie wiem czy tej zimy nie zaszaleje....
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Filemon24 08:55, 07 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
o tak szarości są zarąbiste ja mam w sypialni swojej fioletowe ściany i szare meble, ale myślę żeby je wypierdzielić bo mi się nie podobają no i chłopak chcę mi szafę pod zabudowę szarą zrobić może z połyskiem
W ogóle świetnie też wyglądają w sypialni meble w kolorze kości słoniowej na nóżkach
____________________
Ensata 09:01, 07 paź 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Nie wiem czy turkus w sypialni nie bedzie pobudzal No chyba, ze o taki efekt chodzi Ja jestem zachwycona prawie czarna sciana w sypialni
____________________
W kolorze blue
Magda70 09:02, 07 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
O nie...kość słoniowa nie dla mnie...

W sumie moja sypialnia to jedyne pomieszczenie gdzie mam jakiś wyraźny kolor...reszta pomieszczeń to biele i szarości.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 09:04, 07 paź 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ensata...ja właśnie przechodzę na ciemne szarości...
Mnie tam pobudza co innego....nie kolor
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Filemon24 09:04, 07 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Ensata napisał(a)
Nie wiem czy turkus w sypialni nie bedzie pobudzal No chyba, ze o taki efekt chodzi Ja jestem zachwycona prawie czarna sciana w sypialni

haha no właśnie może chodzi o pobudzenie kto wie ja tam się nie muszę pobudzać wręcz przeciwnie więc pewnie dlatego te spokojne barwy do mnie przemawiają
____________________
Ensata 09:08, 07 paź 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Magda70 napisał(a)
Ensata...ja właśnie przechodzę na ciemne szarości...
Mnie tam pobudza co innego....nie kolor
Prawda? Np takie buki niwaki, od wczoraj spać nie mogę
____________________
W kolorze blue
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies