Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Pokaż wątki Pokaż posty

Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Gardenarium 21:01, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karmili zapewne Hydrocomplexem.

A w innym ogrodzie był taki


w maju



w czerwcu




W lipcu




W lipcu na ulicy był zielony



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 21:38, 21 paź 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Duży jest, byłam dziś w tym ogrodzie ale zobaczę czy mam go na zdjęciu...
Bo robiłam w nowej części ogrodu najwięcej zdjęć. Takie tam cudne przebarwienia.


Danusiu, bardzo dziękuję za odpowiedź i piękne fotki złoto Ci rośnie..cudowny w jesiennym ubranku.
Mój, zakupiony ok. 2 tygodni temu wybarwiony jest na czerwono z domieszką bordo. Nadal szukam dla niego miejsca.

Po zakupie wybarwiony był na bordo z domieszką fioletu. Wyglądał tak:


Jutro wstawię dla porównania fotki, jak zmienił się w przeciągu kilkunastu dni.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 21:50, 21 paź 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)


A w innym ogrodzie był taki

W lipcu





Ale..wiedziałam, kiedy tu wejść...już sobie zaznaczyłam powiadomienia

Taki jesienny pan pełen wigoru patrząc na okazy z Twoich realizacji, widzę, że lepiej wygląda, jako soliter...czy tak?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gardenarium 21:53, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, sadzę rzędami i z innymi drzewami. Zupełnie niekoniecznie. Drzewo kameleon, w jednym ogrodzie potrafią wyglądać całkiem inaczej. U mnie raz jest morelowy, w innym roku żółty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 21:55, 21 paź 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Nie, sadzę rzędami i z innymi drzewami. Zupełnie niekoniecznie. Drzewo kameleon, w jednym ogrodzie potrafią wyglądać całkiem inaczej. U mnie raz jest morelowy, w innym roku żółty.


Jutro sadzenie..chyba miejscówkę już mam
A teraz wpadam na spacer do ulubionego ogrodu z Twoich realizacji..z Grujecznikiem oczywiście.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Andrzej_ 22:32, 22 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Grujecznik pendula w moim ogrodzie od ok. 8 lat. Obecnie ma ok. 3m wysokości.



Tu w towarzystwie kaliny jap. "Mariesii" i kaliny angielskiej:


Tu fotka przez gałązki kwitnącego judaszowca:


Często traci wszystkie liście podczas kwietniowych i majowych przymrozków i wtedy widać przez cały sezon, że jest osłabiony.
Większy problem był jednak kilka lat temu, kiedy na początku maja temperatura w jedną noc spadła do minus 6-7 st. Pień popękał i do dziś jest uszkodzony.
Od tego czasu na wiosnę go osłaniam (sam pień do ok pół metra nad ziemią).

Nigdy nie przebarwia się jesienią na bordowo, zawsze na żółto. Może to kwestia podłoża:


____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
inka74 14:01, 29 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Witajcie - mam pytanie bo kto pyta nie błądzi. Sadzić teraz grujecznika czy go zadołować? Lepszy będzie dla niego półcień czy słońce?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Andrzej_ 18:27, 29 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Można sadzić. Da sobie radę w słońcu i w półcieniu, ale stanowisko powinno być osłonięte od wiatrów, zaciszne. Zajrzałem do Twojego wątku; posadziłbym w niezbyt dużym oddaleniu od ściany domu. Jak już było pisane, grujecznik jest wrażliwy na wiosenne przymrozki, taka zasłona od zawietrznej może być kluczowa.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
inka74 20:03, 29 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Bardzo ci dziękuję za odpowiedź. Mam dwa miejsca na myśli, oba osłonięte ale jedno bardziej cieniste. W jednym może go przypalać a w drugim może się tak ładnie nie wybarwić. Na razie kupiłam wersję bardziej krzaczastą ale jest jeden przewodnik, chyba wyprowadzę go na wyższego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kristi 14:13, 05 lis 2016


Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 12
Proszę o pomoc bardziej doświadczonych ogrodników. 2 lata temu ogrodnik posadził u mnie grujeczniki, dość solidny pień i niewiele gałązek. Do teraz tak wyglądają. Jeden wypuścił trochę młodych przyrosty na samym dole, poza tym nic się nie dzieje. Zastanawiałam się czy uciąć je z góry, ale wtedy zostanie łysy patyk. Proszę o radę czy ciąć, czy czekać aż wreszcie zaczną się zageszczać.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies