Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Pokaż wątki Pokaż posty

Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Rejzi 09:37, 25 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Gardenarium napisał(a)
Pod odmianą Pendula sadź niskie rośliny, bo ich nie będzie widać.


Dziekuje za podpowiedz A co za gatunki beda pasowac? Obok grujecznika mam sosne i chce jeszcze posadzic klon kulisty
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 13:06, 25 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A tego to ja nie wiem, bo nie widzę tej rabaty. Pokaż zdjęcie, albo narysuj plan co gdzie rośnie i jaki ma kolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 19:56, 25 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Już wysyłam A wiec te białe kulki to głogownik. W środku ledwo widoczny grujecznik i po prawej sosna.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 08:11, 26 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ilex crenata Golden Gem plus wrzośce na dole, może miskanty białe 'Variegatus'?

Sosna pójdzie w górę, podetniesz gałęzie i pod nią może dadzą radę horyensje bukietowe, ale czy nie będzie za ciemna dla nich? nie wiem teraz, okaże się.

Sosna jest za wielka na twój ogród.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 11:41, 26 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Gardenarium napisał(a)
Ilex crenata Golden Gem plus wrzośce na dole, może miskanty białe 'Variegatus'?

Sosna pójdzie w górę, podetniesz gałęzie i pod nią może dadzą radę horyensje bukietowe, ale czy nie będzie za ciemna dla nich? nie wiem teraz, okaże się.

Sosna jest za wielka na twój ogród.




jejku dziekuje
sosna zostala nam polecona przez fachowca ze szkolki :-/ nie wiem jaka to odmiana ale doradzil urywac czubki mlodych galezi po osiagnieciu docelowej wielkosci drzewa, zeby sosna sie zagescila :-/ Troche za szybko podjelismy decyzje, najpierw byly drzewka a potem ten olbrzym zaczal wyrastac..

Grujecznika tez nam doradzil, ale bardzo sie ciesze ze go mam. Ciekawa jestem jak wysoko nam wyrosnie. Narazie mamy go od paru miesiecy, w dzien zakupu mial doslownie kilka witek, teraz ma wiecej przyrostu. Zobaczymy jak w tym roku sie zaprezentuje
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Gardenarium 21:20, 26 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Po osiągnięciu docelowej wysokości drzewa (sosnę mam na mysli) np. po 20 metrach to już nie będzie możliwości uszczknięcia czubków

Teraz formuj a i tak nie dasz rady sosny utrzymać. Wyrośnie w ogromne, śmiecące drzewo z którego sypią się igły na potęgę i kiepsko to wygląda bo wiszą na drzewie. Musisz sosnę czesać, żeby to jako tako wyglądało.

Sosna ogałaca się ze starych gałęzi, więc od dołu będą suche, trzeba te piętra wycinać. Po latach drzewo wyrośnie ponad miarę, chyba że naprawdę zadasz sobie dużo trudu w uszczykiwanie.

Moim zdaniem drzewo całkowicie nietrafione, do wywalenia zanim sprawi kłopot. Za duże na tak małą działkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:21, 26 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Grujecznik, jeśli jest odmiana 'Pendula' to nie wyrośnie wcale, bo miejsce szczepienia jest jego docelową wysokością, a gałązki będą zwisały do dołu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JoannaDe 16:16, 06 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kochani, pytanie mam odnośnie cięcia grujecznika. Tak wygląd pacjent.



Chciałabym wyprowadzić go na jednopniowe drzewko. Na czasie mi nie zależy.
Czy dobrze będzie jak przytnę w świeczkę a od dołu pousuwam gałązki?
Czy to nie za późno jeszcze na cięcie?
Dziękuję za wszelkie rady
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Gardenarium 10:55, 09 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ten egzemplarz nie nadaje się na jednopniowe drzewko. Kup inne, o jednym pniu. Tego szkoda marnować.
Jest typowo wielopniowy, to by było marnowanie drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JoannaDe 11:19, 09 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Dziękuję Danusiu za odpowiedz.
Dopytam jeszcze: wcale ich nie ciąć? Nawet kosmetycznie?

Szkoda ze nie da rady wyprowadzić na drzewko. Niestety u mnie nigdzie nie mogę dostać jednopniowego egzemplarza.
A tych o wielopniowym pokroju mam 3 sztuki i teraz zastanawiam się co z nimi zrobić. Plan był inny na te grujeczniki ale miejsce które sobie dla nich wymyśliłam jest za wietrzne i obawiam się ze nie będzie im tam dobrze.

Podpowiedz proszę czy można je posadzić w szpalerze jako zasłonięcie placu zabaw? Jaki musiałby być rozstaw pomiędzy nimi?



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies