Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Pokaż wątki Pokaż posty

Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

KLAUDIA 20:09, 14 lip 2019

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Witam Panią.
Mam pytanie gdzie Pani kupowała duże sadzonki grujecznika ?
Chciałam posadzić w miejscu po tulipanowcu, którego w tym roku wichury połamały. A dawał dużo cienia
Pozdrawiam serdecznie
Dodam że jestem z okolic Otwocka.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
IzaH 20:09, 21 sie 2019

Dołączył: 21 sie 2019
Posty: 2
WITAM,

Z zapartym tchem przeczytałam watek o tym pięknym drzewie i marze zeby miec je w swoim nowym ogrodzie ! Pani Danusia tyle razy wspominałal o tym drzewie zreszta nie tylko w tym wątku ze jestem pewna o jego wyjątkowości. I nawet wypatrzyłam juz je sobie w szkółce

Mam tylko pytanie. W jakiej odległości od murowanego na 1.50 murka-łotu powinnam posadzic to drzewko ?
Wzdłuż ogrodzenia mam juz posadzone szmaragdy i przed nimi kolejno w rzędzie hortensje silver dollar a następnie rozplenice hameln. Wystawa w tym miejacu jest południowa. Dołączam mizerny plan z G naniesoinym w rabacie. mam wielka nadzieje ze ktos z Panstwa podzieli sie swoim doswiadczeniem i powie mi szczerze czy jest tam wystarczajco miejsca dla tego wspanialego drzewka.. nie chcialabym zeby w przyszlosci byl problem z miejscem

Bardzo prosze o pomoc
Oliffka 13:31, 24 sie 2019

Dołączył: 13 wrz 2016
Posty: 10
Witaj Iza. Ja mam posadzony metr od siatki. Pomiędzy słupkami jest 3 metry, a rośnie 3 sezon. Więc szybciutko przybiera, jest naprawdę bezproblemowy. Szczerze polecam.
zeta 15:20, 03 kwi 2020

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Czy wasze grujeczniki rzeczywiście pachną na jesień kiedy zrzucają liście? Mam w ogrodzie dwa, jeden ma kilka lat i nie zauważyłam żeby pachniał
____________________
Gosiek33 15:56, 03 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mam dwa grujeczniki. Starszy - właściwie jego uschnięte liście wydzielają przyjemny zapach. Najmocniej czuję zapach odbity od ściany domu jakieś 50 m dalej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
kaasieek 09:28, 07 cze 2020


Dołączył: 30 kwi 2014
Posty: 6
Witam serdecznie, czy wiecie w jakiej szkółce mogę kupić grujecznika, który będzie mógł być wyprowadzony jako jednopienny? W mojej okolicy są, ale wiekopienne.Pozdrawiam
____________________
MagdaST 16:37, 07 cze 2020

Dołączył: 07 cze 2020
Posty: 1
Dzień dobry.
Czy ktoś z Państwa miał podobny problem ? Grujecznik u nas 3 lata. W zeszlym roku podobna sytuacja.... stan na zdjeciu pogarsza sie i na poczatku lata roslina wyglada bardzo zle.....

Gosiek33 18:19, 07 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nie przymarzł? Co roku moje grujeczniki wiosną mają mniej lub więcej uszkodzonych liści po przymrozkach. Potem się odradzają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
IzaH 13:01, 10 sie 2020

Dołączył: 21 sie 2019
Posty: 2
Bardzo prosze o pomoc !!

W tamtym roku posadzilismy grujecznika ktory caly sezon mial piekne liscie.
W tym roku na wiosne niestety nie wszystkie galezie wypuscily liscie...

Czekalismy zeby zobaczyc czy odbije ale niestety bez zmian.

Bardzo prosze o rade co zrobić ??


AgaGa 13:37, 02 maj 2021

Dołączył: 12 lut 2021
Posty: 6
Chciałam kupić grujecznik o zielonych liściach, który będzie pachniał (czytałam, że niektóre odmiany nie pachną). Jakich nazw grujecznikow szukać, żeby mieć większą pewnoś co do zapachu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies