Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

Pokaż wątki Pokaż posty

Grujecznik japoński - Cercidiphyllum japonicum

marsik 16:18, 05 lip 2018

Dołączył: 05 lip 2018
Posty: 1
Witam. prosze o pomoc. Chodzi o grujecznika posadzonego 3 tygodnie temu. W ciagu 1 dnia zeschly mu wszystkie liscie mimo ze drzewko bylo polewane. Zastanawiam sie co moze by tego powodem jezeli jest regularnie pdolewane....czy w tak krotkim czasie moze byc chorubsko? zostalo posadzone przez ogrodnika......
Gosiek33 19:00, 05 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Bez zdjęcia ciężko wyrokować. Teraz panują upały i jeśli grujecznik rośnie w pełnym słońcu pomimo podlewania może chorować
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 14:38, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marsik napisał(a)
Witam. prosze o pomoc. Chodzi o grujecznika posadzonego 3 tygodnie temu. W ciagu 1 dnia zeschly mu wszystkie liscie mimo ze drzewko bylo polewane. Zastanawiam sie co moze by tego powodem jezeli jest regularnie pdolewane....czy w tak krotkim czasie moze byc choróbsko? zostalo posadzone przez ogrodnika......


U mnie było to samo na 2 z 4 posadzonych. Bryła korzeniowa była w kokosie, a to nie przyjmowało wody w ogóle...normalnie masakra w takie upoły, lałam, a korzenie i tak wysychały. Na liście prażyło słońce

Zacieniuj drzewo, wyściółkuj bryłę, lej w bryłę, a nie gdzieś z nawadniania czy wachlarza. Odbuduje się. Moje żyją, choc też nie wyglądają rewelacyjnie. Dodatkowo podlałam potem gdy odżyły florovitem oczywiście rozcieńczonym zgodnie z przepisem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 11:46, 10 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Czy ktos z Was ma grujecznika na nieoslonietym stanowisku?
Marzy mi sie kilka posadzonych w szpalerze... tylko to strona wschodnia, nieoslonieta
Mialyby bardzo duzo slonca. Tylko ten ewentualny wiatr...
Dadza rade?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 11:48, 10 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wczesną wiosną, gdy już puści zaczątki listków - mogą zmarznąć wraz z gałązkami. Nie da rady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 10:17, 11 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
A jakie byś polecała drzewa na takie stanowisko?
Liściaste, raczej ażurowe, takie, które można by przyciąć na wysokości ok 6 m.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 16:31, 17 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lipa srebrzysta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 17:45, 17 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Zdecydowalam sie na brzoze pozyteczna.
I ciekawa informacje znalazlam nt tej lipy srebrzystej i pszczol. Zle na nie dziala niestety.
http://magazynkaszuby.pl/2016/04/1464/
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
JoannaRR 14:27, 09 kwi 2019

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 11
Czy Wasze grujeczniki już ruszyły?
Mój wygląda tak samo jak zimą, pąki , które pojawiły się w poprzednim sezonie są twarde.
Rośnie u mnie około 4 lat i do tej pory narzekać mogłam tylko na poprzypalabe słońcem liście.
Zastanawiam się ile dec mu jeszcze czasu....
Mieszkam blisko morza. Zimy i mrozu w tym roku wlasciwie nie było.
anbu 14:44, 09 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mój już ruszył
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies