Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lecę w kulki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Lecę w kulki...

agniecha973 23:13, 23 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A to stąd te trzy okrągłe cosie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Safoya 23:27, 23 sie 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Ależ te wiśnie wysoko szczepione. Będzie pięknie. Ależ ty masz krzepę dzewczyno. No i jakie wszystko czyste. Ja jak cos sadzę to robię straszny baągan a Ciebie nawet dziury pod roślny mają idealny kształt!

Czy mogę pobiadolić u Ciebie?
Wszystko fajnie z tymi granicami zielonymi, ale nie u nas niestety. Bardzo podobają mi się te zielone przedogródki. Jestem zauroczona.
Przyznam Ci, że ja też miałam taki plan i marzyłam o domu bez płotu. Nawet chciałam namawiać sąsiadów, któzy się własnie budują, ale po 4 latach bez ogrodzenia skomlałam o płot. To nie na nasze warunki.

Straciłam kilka pięknych krzaczków bukszpanów, które usłchy podlewane przez pieski. W dodatku jakiś jeden element zrobił sobie toaletę i prawie codziennie rano na trawniku miałam niespodziankę do sprzątania. Szczenak sąsaiadów poogryzał mi korę kilku drzew i powykopywał cebule kwiatowe. Przerosło mnie też usuwanie przerastających od sąsiada chwastów.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
noemi 23:46, 23 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Aniu ale się napracowałaś .....i jak rośliny podrosną, trawka to będzie super .... wisienki miodzio
____________________
ogród magdalenka
Evchen 23:48, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Aniu... no to ja Ci powiem, że jeśli to miała być maskownica na szambo to udana na maxa.. bo gdzie to szambo?... Te trzy małe dekielki?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Ewa 23:49, 23 sie 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Pieknie będzie Aniu , będę czekac na zdjęcia
a tych z Niemiec masz jeszcze......? tak tam pieknie.
Jak ja jeżdziłam to ogródki nie interesowały mnie tak bardzo, a teraz miałabym jak znalazł
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
anna_studio 23:51, 23 sie 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Safoya, ja wiem......u nas to nie do przeskoczenia, może nasze dzieci tego dożyją...., też marzyłam o ''bez płocie"
U mnie było by to samo.......pieski. Wychodząc z furtki,na kostce brukowej, też czasami znajduję niespodziankę....
....ale podziwiam Twoją odwagę...., że spróbowałaś....
i miło mi, że zajrzałaś....i lecę do Ciebie do dawno Cię nie było....
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Sebek 23:52, 23 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
anna_studio napisał(a)
....już wyjaśniam.......

Sadu wiśniowego niestety....NIET
... będą tylko TRI wisienki.....i to jeszcze nie moje

Co ja robię......ano robię....PŁOT !!!
Zielony płot między moją działką a działką mojego brata....
Płotu z desek, kutego, czy betonowego między nami nie będzie.....to też taka inspiration z Deutchlandu.Tam u nich nie ma płotów....te działki łączą się zielenią....wszystko wydaje się optycznie większe....a działeczki tam rzeczywiście maleńkie...
Pisałam kiedyś.....,że połowa drogi wzdłuż mojego domu to rodzina wywodząca się z mojego domu...
Tak się złożyło, że między naszym starym ogrodem, na którym teraz stoi dom mojego brata....(w dalszej części nazywanym B ) a ogrodem wujka nigdy nie było płotu....nawet teraz B nie robi płotu,
no więc trzy działki będą połączone !!!
To bardzo praktyczne.....ciocia chodziła do nas na cukinie...ja latałam do nich na maliny...
Ostatnio przy serze szwajcarskim była potrzebna jeszcze jedna taczka.....więc poszłam i.....wzięłam
A w dziurach serowych są już wisienki, 6 szmaragdów, 2 limki, 2 berberysy,2 ligustry, no i...........
kulki, chyba trzy....
Sadziłyśmy w sobotę, wyszłam z domu o 13.00.....wróciłam do domu 22.30
Głodna, zmęczona i brudna jak świnia....ale SZCZĘŚLIWA
Relacja skromna....bo trudno być projektantem, siłą roboczą, ciocią i fotografem w jednym czasie....


...do każdej dziury worek ziemi........uniwers. lub kwaśnej

Moje paznokcie po sobotniej robocie i po pracy w podwójnych rękawiczkach....ziemie miałam wszędzie, nawet w zębach.....

Dziś wygląda to już inaczej.....wczoraj posiana trawa....pomagały mi i bratowej przy sianiu bratanice...jedna dwuletnia, druga cztery...obawiam się, że w kostce brukowej też będzie trawnik....
W poniedziałek miałam nadzorować chłopaka, który miał układać obrzeże na rabacie.....miałam mu tylko wytłumaczyć.....skończyło się na tym, że układałam je sama z moją mamą.......a u nas w poniedziałek był taki UPAŁ !!! do tego wiatr,który sypał nam w oczy tą suchą ziemią........sama rozkosz...................
Jestem tak dotleniona..........., że padam z nóg


Praca rzeczywiście ogromna, ale co do paznokci - mam krótsze, ale widok znajomy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anna_studio 23:53, 23 sie 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Ewa napisał(a)
Pieknie będzie Aniu , będę czekac na zdjęcia
a tych z Niemiec masz jeszcze......? tak tam pieknie.
Jak ja jeżdziłam to ogródki nie interesowały mnie tak bardzo, a teraz miałabym jak znalazł


Ewciu, mam...ale boję się pokazywać.....nie wiem czy nie naruszam czyjeś prywatności
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
anna_studio 23:56, 23 sie 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Noemi,już po wakacjach.....???
.....mam nadzieję.....bo mnie bratowa przechrzci....jak coś będzie nie... teges
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
noemi 00:00, 24 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
anna_studio napisał(a)
Noemi,już po wakacjach.....???
.....mam nadzieję.....bo mnie bratowa przechrzci....jak coś będzie nie... teges



....już po.... jestem pewna , że będzie ten teges ......... z Twoim wyczuciem nie ma innej opcji
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies