Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

Sebek 22:42, 26 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Minie trochę czasu, ale zabudują się Nie szczędź im wody i nawozów to efekt będzie szybszy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agam 08:09, 27 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Sebek napisał(a)
Minie trochę czasu, ale zabudują się Nie szczędź im wody i nawozów to efekt będzie szybszy


Dzięki Sebek. Czy wyciąć te suche badyle? Tyle że wtedy to już kulka nie będzie.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Borbetka 08:22, 27 mar 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czy te kulki tujowe pierwszy raz cięłaś? Mocno pociachałaś. Łyse wyszło na wierzch. Musisz teraz czekać i pielęgnować tak jak Sebek pisze.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 08:22, 27 mar 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Radek napisał(a)
to moje tujki formowane,były stare i zaniedbane,formuje je od 3 lat pozdrawiam

Piękne i zadbane.
____________________
borówcowy wizytowka
agam 08:40, 27 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Borbetka napisał(a)
Czy te kulki tujowe pierwszy raz cięłaś? Mocno pociachałaś. Łyse wyszło na wierzch. Musisz teraz czekać i pielęgnować tak jak Sebek pisze.


One były kilka razy cięte ale nie tak drastycznie. No i były przesadzane na jesieni. Zrobię tak jak piszecie. Dzięki.
____________________
Aga i Ogródek Agam
vagnieszka 11:00, 27 mar 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Witam,
Mam pytanie ad. moich brabantów. W tej chwili wyglądają tak:



Pinivit zakupiłam, maty pod nimi nie ma, każda tuja sadzona w ziemię do iglaków.

Ciąć już (są posadzone dwa lata temu)? Jeżeli tak, to na jakiej wysokości? Jak zapobiegać szyszkowaniu (szyszkują okrutnie)?

Będę wdzięczna za każdą radę
____________________
Agulek Mój "ogród"
Gardenarium 12:32, 27 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szyszkują bo mają za sucho, najpierw zapewnij im dostateczną ilość wody, nawozy potem w dalszej kolejności. ja bym ścięła tylko z szerokości, bo co chcesz z nich uzyskać? Formowany żywopłot? Wyglądają na zagłodzone i zasuszone, normalnie tuje tak nie wyglądają, Czy nie miały korzeni? czy wody? nie wiem, ale wiem że składniki pokarmowe do nich nie dotarły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vagnieszka 12:40, 27 mar 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Danusiu, dzięki za szybką odpowiedź
korzenie miały były kopane z dość dużą bryłą korzeniową. Sadzone w "dobrą" ziemię, specjalnie do iglaków. Podlewane codziennie w niemałej ilości. Jedyne, czego nie zrobiłam, to nie zasilałam ich jeszcze. Rosną u mnie dwa lata (minęło wczoraj), a w pierwszym roku po posadzeniu myślałam, że nie ma musu ich jeszcze zasilać....
____________________
Agulek Mój "ogród"
Gardenarium 12:45, 27 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kurczę, niby wszystko dobrze. Ale z podłoży to mógł to być sam torf, a on nie za bardzo dobry jest. Ja tam wierzę w kompost, nawet byle jaki lepszy do niejednej ziemi z worka.

Ale nic to, zasil je w takim razie dolistnie i doglebowo i podlewaj. Odbiją ładnie i szyszek będą miały mniej, a więcej zielonego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:47, 27 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agam napisał(a)
Danusiu wykulkowałam w sobotę tuje i brzydkie, suche gałązki wyszły na wierzch Jest szansa żeby tuja się odbudowała? Marnie to wygląda... Z drugiej strony jeszcze gorzej.





Ja bym nie wycinała tych suchych, bo stracą kształt kulki, takie gołe są lepsze niż nieforemne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies