Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

ElzbietaFranka 10:52, 03 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Ja te już 2 rodki uratowałam. Nie miałam żadnej wiedzy jak je ratować. Podkreślam bo to pewnie była fytoftoroza preparatem Prewicur (teraz są też inne środki np Proplant). Następnie pryskalam i podlewalam Magnicur energy i udało się.

https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Magnicur-Energy-840-SL-Do-Odkazania-Podloza-15-ml-Protect-Garden/23062840

Wczoraj podlewam rododendrony mikstura chyba Bogdzi bo na kolanie napisana przeze mnie. Florowit, piniwit, żelazo i jeszcze dodałam magiczna siłę do iglaków. Każdy środek po 1/2 szklanki na 10 litrów.
Nie wiem co z tego będzie mam nadzieję, że posłuży.
Teraz rodki kwitną, ale za 3-4 tygodnie będą już zawiązywały paki na przyszły rok. Więc trzeba je dobrze odżywić.

U mnie gorsza sprawa bo pojawiła się mszyca modrzewiowa (czyli ochojnik) w tym roku nie pryskalam wiosna i jest. Trzeba teraz oprysk zastosować Caratem lub mispilanem. Jeszcze kupię jakiś eko bo nad oczkiem ładny świerk też obsiadły.

Z azaliami nie mam problemu. Rosną i kwitną ładnie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 07:35, 04 cze 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Obejrzałam rodki będą z nich kwiaty bo żyją. Dobrze ze obciąłeś te suche gałęzie .Im niżej tniesz to roślina się wzmacnia. Tą roślinę dużą tez obetnij to korzenie się wzmocnią a cała będzie od dołu ładna.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 22:08, 05 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Przeczytaj priv
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies